Άδικη ήττα της Αταλάντης στο Δίον (video)

Σπουδαίο παιχνίδι πραγματοποίησε στο Δίον η ομάδα της Αταλάντης, ειδικά στο β΄ 45λεπτο, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος της Γ’  Εθνικής, αλλά δεν κατάφερε να φύγει με βαθμό ή βαθμούς από το γήπεδο, χάνοντας από τον τοπικό Δία με 1-0.

Το συγκρότημα του Μάκη Ζαχαρόπουλου στάθηκε εξαιρετικά άτυχο αφού έχασε εκπληκτικές ευκαιρίες, είχε δοκάρι, ενώ παράλληλα έπεσε πάνω σ’ έναν τερματοφύλακα που έκανε απίστευτες αποκρούσεις.

Στο α’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και δημιούργησαν καλές στιγμές με τους Α. Παναγιωτίδη (3’, 17’), Καλαμπάκα (22’) και Τοπαλίδη (43’). Στο ίδιο διάστημα η Αταλάντη είχε πολύ στιγμή με τον Χαϊκάλη στο 12’.

Στην επανάληψη η Λοκρική ομάδα ανέβασε πολύ την απόδοσή της, κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, είχε δοκάρι με τον Δουβάρα (59’) και μεγάλες ευκαιρίες με τους Χαϊκάλη (71’), Μακρόπουλο (73’) και Δουβάρα (78’, 88’).

Το γκολ που έκρινε το ματς σημείωσε στο 70΄ο Α. Παναγιωτίδης από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ, μετά από μπαλιά του Μανίκα.

Διαιτητής: Αγγελάκης (Θεσσαλονίκης)

ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ (Τάσος Ιωαννίδης): Ευαγγέλου, Γ. Παναγιωτίδης, Δερμίσης,(78’ Λαζαρίδης), Νίκου, Λιόλιος, Μαυρίδης (78’ Καραθάνος), Καλαμπάκας, Τοπαλίδης, Καλουσίδης (60’ Παπαστεργίου), Α. Παναγιωτίδης (81’ Δαλαμήτρας), Μανίκας

ΑΤΑΛΑΝΤΗ (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Καπετάνος, Μακρόπουλος, Σακκάς,(78’ Λαμπρόπουλος), Ζυγογιάννης, Πάππος, Λυτάκης, Δήμος, Κ. Μαλισσόβας, Δουβάρας (90’ Ντζιός), Αντωνίου (65’ Τζιβελέκης), Χαϊκάλης