Έσπερος Λαμίας-Φίλιππος Βέροιας για το κύπελλο Ελλάδας

share on:

Ο Έσπερος Λαμίας, συμμετέχει για 2η συνεχόμενη περίοδο στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Β’ Εθνικής Ανδρών. Η έναρξη των αγωνιστικών υποχρεώσεων γίνεται αύριο Τετάρτη 18/9 με το παιχνίδι για το κύπελλο Ελλάδας κόντρα στον Φίλιππο Βέροιας που θα γίνει  στις 17.00 στο Χαλκιοπούλειο.

Ο αγωνιστικός σχεδιασμός της νέας περιόδου για τη Λαμιώτικη ομάδα, έχει την ιδιαιτερότητα να διαθέτει τον μικρότερο μέσο όρο ηλικίας (21,7 χρ.) στο πρωτάθλημα.
Στόχος του ΔΣ είναι να παρουσιάσει φέτος μια εντελώς νεανική ομάδα στηρίζοντας και δίνοντας την ευκαιρία ανάδειξης σε νεαρούς αθλητές, ζητώντας παράλληλα την ανάλογη πίστωση χρόνου για την δημιουργία αγωνιστικής ταυτότητάς.
Καλούνται οι φίλοι της ομάδας να στηρίξουν με την παρουσία τους την προσπάθεια ενώ γίνεται αγώνας δρόμου για  ανάλογη στήριξη από τους φορείς της πόλης.
Παράλληλα το Δ.Σ. για την ενίσχυση της ομάδας, έχει εκδώσει κάρτες διαρκείας τριών κατηγοριών:
1) Κάρτα διαρκείας BASIC, που απευθύνεται σε ένα άτομο.
2) Κάρτα διαρκείας FAMILY, που απευθύνεται για όλη την οικογένεια.
3) Κάρτα GOLD, που απευθύνεται για ειδικές κατηγορίες χορηγιών.
***  Για την κατηγορία ΑΜΕΑ η είσοδος είναι ΕΛΕΥΘΕΡΗ, καθώς και του συνοδού.

***  Αύριο Τετάρτη την ίδια ώρα στην Αταλάντη ο Λοκρός θα αντιμετωπίσει τον Μανδραϊκό.
***  Να δούμε αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων κυπέλλου και τους διαιτητές των παιχνιδιών:

Τετάρτη 18/9/2019

1ος  ΟΜΙΛΟΣ

Π.Σαλπέας 18.00 Εθνικός-Μεγαρίδα Μπούκας-Αργυρούδης-Ζιώγας (Ζώης)

Στ. Βενέτης 18.00 Αιγάλεω-Πεντέλη Καλογερόπουλος Φ.-Ορφανός Ιορδ.-Τηγάνης (Ευστρατίου)

Ζ.Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-Δούκας Θεοδωρόπουλος Ρ.-Παυλόπουλος-Νερομυλιώτης (Ζερδεβάς)

Παπάγου 17.00 Παπάγου-Πανερυθραϊκός Πολυχρόνης-Σπυρόπουλος-Μαρτινάκος (Σταύρου)

Εσπέρου 17.00 Έσπερος Καλλιθέας-Μαρούσι Ζακεστίδης-Χρηστίδης Π.-Γρίβα (Ζερβούδης)

Π.Βογιατζής 17.00 Ελευσίνα-Μελίσσια Στρέμπας- Ασλανίδης-Κούλης Χαρ. (Αλετράς)

Αταλάντης 17.00 Λοκρός-Μανδραϊκός Καρακάσης-Μακρόπουλος-Μαρινάκης (Δεσάρτης)

Παρασκευή 20 Σεπτέμβρη

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ Μαυρέλης-Κιουλαφας-Γεράνιος (Τεφτίκης)

 

2ος ΌΜΙΛΟΣ

Ευκαρπίας 16.00 Στρατώνι-ΠΑΣ Γιάνινα Λόρτος-Θεοδώρου-Σιταρίδης (Mήτσιου)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Ευρώπη Πευκοχωρίου Πιτσίλκας-Παζώλης-Κοντογιάννης (Βαρνάς)

Μ.Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Μαχητές Κοϊμτζόγλου-Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Γ. (Δροσόπουλος)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Γέφυρα Τσακαλογιάννης-Καμήτσος-Λογοθέτης (Κανελλόπουλος)

Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Ερμής Λαγκαδά Ξενικάκης-Δημάδης-Μπακάλης- (Γκουρτζελίδης)

Ευκαρπίας 18.00 Ευκαρπία-Αίας Ευόσμου Τσιρτσιμάλης-Φουντζήλας-Δέλλας (Παπαγεωργίου)

Λαμίας 17.00 Έσπερος Λαμίας-Φίλιππος Βέροιας Καλογερόπουλος Λ.-Τσουμαχίδης-Δολγυρας (Γκουντελιας)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρεβενών-Καβάλα Ταρενίδης Κ.-Χατζηχαρίσης-Ντόγκας (Μπαταούλα)

Αφήστε μια απάντηση