Έχασαν αλλά άφησαν υποσχέσεις τα κορίτσια του ΑΟ Λαμίας

Η γυναικεία ομάδα του ΑΟ Λαμίας μπορεί να ξεκίνησε σήμερα το πρωτάθλημα της προΑ1 βόλεϊ με ήττα μέσα στο Χαλκιοπούλειο, από την Θέτιδα Βούλας με 1-3 σετ, όμως τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις, με την εμφάνισή τους, στην πρωτόγνωρη κατηγορία.

Μπροστά σε 1.000 περίπου φιλάθλους ο ΑΟΛ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με τον ενθουσιασμό της έδρας κατάφερε να πάρει το πρώτο σετ, αφήνοντας παράλληλα πολλές υποσχέσεις για τη συνέχεια, παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκε χωρίς ένα από τα ατού του, τη φετινή περίοδο, την 22χρονη Τζώρτζια Τσατσούρη που αντιμετώπιζε πρόβλημα τραυματισμού.

Οι φιλοξενούμενες που θεωρούνται από τα φαβορί για την άνοδο στην Α1, αντέδρασαν στη συνέχεια και μετά από σκληρή μάχη στα δύο επόμενα σετ, μπόρεσαν και ανέτρεψαν το αποτέλεσμα και τελικά κατάφεραν να φύγουν από τη Λαμία με το τρίποντο.

Τα σετ: 25-18, 20-25, 21-25, 18-25

ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ (Αγγέλης): Αργυροπούλου, Νικολίτσα, Σαββίδου, Φαλέγκα, Γιοκαρίνη, Ζιώγα / Κόντρα (λ), Ζαχαρή, Διπλάρη, Παπαμίχου, Τσιλαλή, Σούλτου, Κόμνου.
ΘΕΤΙΣ ΒΟΥΛΑΣ (Λυκογιάννη): Γιοβάνη, Χρήστου, Σιρίνινα, Γεωργιάδου, Δρακουλίδου, Αργυροπούλου / Ξηνταρά (λ), Κιουτσάκη, Καραμπαλή, Τσιώνη, Βενέτη, Ματσούκα, Γαλανού.

ΦΩΤΟ: lamiaole.gr

***  Στα υπόλοιπα σημερινά παιχνίδια της κατηγορίας είχαμε:

ΑΕΚ – Αιγάλεω… 3-0  (25-17, 25-19, 25-12)

Πανιώνιος – Πετρούπολη    3-0  (25-15, 25-21, 25-15)

Το πρόγραμμα της Κυριακής

Η 1η αγωνιστική της προΑ1 Γυναικών  βόλεϊ ολοκληρώνεται το απόγευμα της Κυριακής με τα ακόλουθα ματς: