Άλλα σπορ

Ήρθε για να μείνει ο Ποδηλατικός αγώνας «GOULINAS MTB RACE»

Mε επιτυχία διεξήχθηκε ο πρώτος ποδηλατικός αγώνας στο όρος Γουλινάς στη Σπερχειάδα «GOULINAS MTB RACE», σε διοργάνωση του Δήμου Μακρακώμης της Κοινότητα Σπερχειάδας και Συλλόγων του Δήμου.

Μια διοργάνωση που αναμένεται να γίνει θεσμός για τη Δυτική Φθιώτιδα, προσελκύοντας κόσμο και αναδεικνύοντας με τον καλύτερο τρόπο τις φυσικές ομορφιές της.

H εκκίνηση έγινε παρουσία του Δημάρχου Γιώργου Χαντζή, του προέδρου της Κοινότητας Σπερχειάδας Νίκου Τζιβελέκα, του πατέρα Κύριλλου Πάρη, του βουλευτή Γιάννη Σαρακιώτη, Αντιδημάρχων κι Εντεταλμένων Δημοτικών Συμβούλων.

Ο αγώνας  κύλησε χωρίς προβλήματα, με ελάχιστους τραυματισμούς και τους ποδηλάτες να καταφθάνουν στον τερματισμό καταβεβλημένοι από την ζέστη αλλά εμφανώς ενθουσιασμένοι από την μαγευτική διαδρομή.

Στην συνέχεια προσφέρθηκε γεύμα σε όλους τους αθλητές του αγώνα και κάθε είδους βοήθεια για την αποθεραπεία τους.

Οι βραβεύσεις πραγματοποιήθηκαν με την λήξη του αγώνα και μοιράστηκαν στους αθλητές αναμνηστικά μετάλλια και δώρα.

Ο αγώνας εκτός από τον αθλητικό του χαρακτήρα είχε και Φιλανθρωπικό καθώς 5 ευρώ από κάθε συμμετοχή θα διατεθούν στο «Χαμόγελο του Παιδιού». Στο κέντρο της πλατείας υπήρχε κουτί δωρεάς για την συνεισφορά των πολιτών και ο Δήμος θα διαθέσει το ποσό των 1.000 ευρώ.

Αξίζει να σημειωθεί η σπουδαία προσφορά των εθελοντών που εξασφάλισαν την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα και βρίσκονταν δίπλα στους αθλητές.

 Εξίσου σημαντική ήταν και η συμβολή του Πανελλήνιου Συλλόγου Φυσιοθεραπευτών  Περιφερειακό Τμήμα Φθιώτιδας, Ευρυτανίας, Φωκίδας – Βοιωτίας, του Λαογραφικού Χορευτικού Ομίλου Σπερχειάδας, του Συλλόγου Νεολαίας Σπερχειάδας, του Ελληνικού Πεζοπορικού Ορειβατικού Συλλόγου “Έπος” Μακρακώμης, της Λέσχη Εφέδρων Καταδρομών Στερεάς Ελλάδας, του ΕΚΑΒ, του Α.Τ. Σπερχειάδας, του Δασαρχείου Σπερχειάδας, της Πυροσβεστικής υπηρεσίας Μακρακώμης, της ΛΕ.Μ.Σ Λέσχη Μοτοσικλετιστών Σπερχειάδας, της Αναγέννησης Δυτικής Φθιώτιδας, της ΚΙ.ΠΟ.Σ Κίνησης πολιτών Σπερχειάδας, του Πολιτιστικού Εξωραϊστικού Συλλόγου Φτεριωτών, των Κοινοτήτων Φτέρης, Παλαιοβράχας, Καλλιθέας και τους γιατρούς Νίκο Κραββαρίτη και Ισαάκ Σασόν.

Την διοργάνωση στήριξαν με τις χορηγίες του οι επιχειρήσεις Attica Drinks, AΦΟΙ Κων. Κατσαντώνη, Σπανός και ΣΙΑ. Ο.Ε., Βιομηχανία γάλακτος Λαμίας L’ami, ΚYMA – surf life, Άγρια Μέλισσα, Κάβα Λάγιος και φούρνος Ζαφείρη. Υποστηρικτές του αγώνα ήταν ο Εμπορικός και Βιοτεχνικός Σύλλογος Σπερχειάδας και το Επιμελητήριο Φθιώτιδας.

ΤΑ  ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

Pos Race No Name Time
1 241 ΘΑΝΟΣ ΠΑΠΑΝΤΖΙΜΟΠΟΥΛΟΣ 01:03:10
2 243 ΖΗΣΗΣ ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ 01:13:59
3 245 ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΕΤΣΑΣ 01:14:31
4 218 ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΑΛΗΣ 01:14:41
5 233 ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΠΕΡΤΣΙΜΑΣ 01:16:15
6 34 ΧΡΉΣΤΟΣ ΛΙΆΡΟΣ 01:16:44
7 228 ΣΤΑΥΡΟΣ ΛΑΜΠΡΟΥ 01:18:53
8 48 ΝΙΚΟΣ ΝΙΚΟΒΙΩΤΗΣ 01:20:45
9 219 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ 01:23:28
10 202 ΠΑΝΑΓΙΏΤΗΣ ΑΝΤΩΝΊΟΥ 01:23:46
11 248 ΘΆΝΟΣ ΣΤΕΦΑΝΉΣ 01:25:06
12 56 ΜΑΡΙΑ ΣΤΕΦΑ 01:27:18
13 250 ΆΝΓΓΕΛΟΣ ΣΤΟΓΙΑΝΙ 01:29:27
14 200 ΓΙΏΡΓΟΣ ΑΛΑΤΆΣ 01:31:17
15 46 ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΜΠΟΥΖΑΚΗΣ 01:32:03
16 251 ΠΑΝΑΓΙΏΤΗΣ ΣΩΤΗΡΊΟΥ 01:33:15
17 260 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΚΟΥΝΤΟΠΟΥΛΟΣ 01:34:20
18 203 ΔΗΜΉΤΡΗΣ ΑΝΤΩΝΊΟΥ 01:39:52
19 216 ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ 01:40:43
20 236 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΝΙΚΟΒΙΩΤΗΣ 01:40:57
21 225 ΑΘΑΝΆΣΙΟΣ ΚΟΥΤΣΟΛΕΛΟΣ 01:41:01
22 226 ΗΛΙΑΣ ΚΥΡΙΤΣΗΣ 01:41:41
23 209 ΒΟΥΤΥΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 01:41:42
24 220 ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗΣ 01:44:35
25 62 ΝΤΙΝΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ 01:45:02
26 234 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΜΠΟΥΡΑΝΤΑΣ 01:47:26
27 206 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 01:48:03
28 246 ΣΠΥΡΟΣ ΣΑΓΩΝΑΣ 01:51:44
29 237 ΒΑΣΊΛΗΣ ΝΤΖΟΎΝΑΣ 01:59:02
30 217 ΜΙΛΤΙΆΔΗΣ ΚΑΡΑΚΙΚΈΣ 02:00:56
31 212 ΓΙΏΡΓΟΣ ΖΑΜΆΝΗΣ 02:01:06
32 223 ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ 02:03:27
33 229 ΒΑΣΊΛΗΣ ΜΑΚΡΗΣ 02:08:45
34 16 ΣΩΤΗΡΗΣ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ 02:17:12
35 50 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗΣ 02:17:13
36 214 ΙΩΑΝΝΗΣ ΖΑΡΔΑΣ 02:19:16
37 235 ΔΗΜΟΣΘΈΝΗΣ ΜΥΛΩΝΆΣ 02:19:24
38 257 ΒΑΣΙΛΗΣ ΧΑΝΤΖΗΣ 02:27:09
39 240 ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ 02:27:34
40 242 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΝΤΩΝΊΟΥ 02:27:34
41 238 ΣΠΎΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΌΠΟΥΛΟΣ 02:29:22
42 224 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΤΣΙΦΗΣ 02:37:34
43 249 ΣΤΈΦΑΝΟΣ ΣΤΕΦΑΝΉΣ 02:37:48
44 213 ΣΠΎΡΟΣ ΖΆΝΟΣ 02:45:42
45 252 ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΖΙΡΤΖΙΡΟΠΟΥΛΟΣ 02:47:56
46 230 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΚΡΗΣ 02:50:35
47 227 ΒΑΙΟΣ ΚΥΡΚΟΣ 02:54:19
48 210 ΆΓΓΕΛΟΣ ΕΡΜΉΛΙΟΣ 02:58:29
49 211 ΘΕΌΔΩΡΟΣ ΕΡΜΉΛΙΟΣ 02:58:30
50 215 ΓΙΆΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΊΔΗΣ 03:16:08
51 254 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΣΙΩΡΑΣ 03:24:40
52 204 ΒΑΣΊΛΕΙΟΣ ΒΡΎΣΗΣ 03:25:54
53 221 ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΚΑΡΥΏΤΗΣ 03:42:11
54 259 ΛΙΤΣΑ ΖΑΜΠΟΥΡΑ 03:42:11
55 247 ΕΥΆΓΓΕΛΟΣ ΣΑΚΚΆΣ 05:59:06
56 255 ΠΑΝΑΓΙΏΤΗΣ ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ 05:59:07

 

GOULINAS  40 χλμ

Pos Race No Name Time
1 52 ΘΟΔΩΡΉΣ ΠΕΤΡΊΔΗΣ 02:23:55
2 5 ΜΙΧΆΛΗΣ ΒΆΡΔΑΣ 02:49:11
3 14 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ 02:49:11
4 64 ΘΑΝΑΣΗΣ ΣΥΡΑΚΟΥΛΑΣ 02:54:05
5 22 ΝΊΚΟΣ ΘΏΜΟΣ 02:55:09
6 51 ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΤΑΚΙΑΣ 03:12:44
7 41 ΘΟΔΩΡΗΣ ΜΗΛΟΠΟΥΛΟΣ 03:12:47
8 4 ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΒΑΛΑΒΑΝΗΣ 03:14:21
9 10 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΑΛΑΝΗΣ 03:21:53
10 57 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΤΑΜΠΑΡΟΠΟΥΛΟΣ 03:23:10
11 28 ΓΙΆΝΝΗΣ ΚΑΨΙΩΤΗΣ 03:23:58
12 21 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΣ 03:28:26
13 30 ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΟΥΡΤΗΣ 03:35:09
14 7 ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ 03:35:29
15 1 ΗΛΊΑΣ ΑΓΓΈΛΗΣ 03:36:40
16 38 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΥΡΙΔΗΣ 03:39:41
17 13 ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΔΟΥΒΙΚΑΣ 03:40:02
18 1010 ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΜΑΜΜΩΝΑΣ 03:42:25
19 58 ΙΩΆΝΝΗΣ ΤΣΑΒΟΥΣΕΛΗΣ 03:47:04
20 15 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΖΑΡΓΑΝΗΣ 03:52:08
21 68 ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΓΙΟΜΑΥΡΙΤΗΣ 03:52:59
22 67 ΚΟΝΤΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 03:55:31
23 54 ΑΛΈΞΑΝΔΡΟΣ ΡΙΖΟΣ 03:56:37
24 36 ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΝΙΑΤΗΣ 03:56:42
25 32 ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ 04:05:12
26 37 ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ 04:06:52
27 11 ΔΗΜΉΤΡΗΣ ΔΑΦΝΉΣ 04:06:53
28 31 ΦΩΤΗΣ ΚΟΥΤΟΥΒΟΣ 04:16:21
29 49 ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΝΤΡΙΓΚΟΓΙΑΣ 04:16:48
30 53 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΡΙΓΚΟΥΡΗΣ 04:23:32
31 12 ΒΑΣΊΛΗΣ ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ 04:23:34
32 29 ΑΛΕΞΗΣ ΚΟΝΤΟΧΡΗΣΤΟΣ 04:36:50
33 59 ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΣΕΡΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ 04:41:49
34 61 ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΧΟΛΙΑΣΜΕΝΟΣ 04:46:37
35 26 ΤΆΣΟΣ ΚΑΡΆΠΑΣ 04:50:02
36 18 ΝΙΚΟΣ ΖΕΣΤΑΣ 04:55:56
37 35 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΑΝΑΒΌΠΟΥΛΟΣ 04:59:31
38 19 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΖΙΩΓΑΣ 05:02:47
39 3 ΑΛΕΞΗΣ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ 05:08:55
40 17 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΖΑΧΟΣ 05:18:16
41 27 ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΗΡΤΖΟΓΛΟΥ 05:40:45
42 65 ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 05:41:45
43 6 ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΒΑΡΕΛΑΣ 05:42:44
44 66 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ 05:42:44
45 45 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑΣ 05:46:35
46 42 ΝΈΣΤΟΡΑΣ ΜΙΧΑΛΌΠΟΥΛΟΣ 05:46:36
47 23 ΗΛΊΑΣ ΚΑΝΑΤΆΣ 05:50:40
48 9 ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΑΪΤΑΝΟΣ 05:51:40
49 8 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΛΑΧΟΣ 05:58:26
50 40 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΕΡΡΑΣ 06:03:41
51 63 ΣΤΕΛΙΟΣ ΨΥΡΟΥΚΗΣ 06:03:47
52 2 ΦΊΛΙΠΠΟΣ ΑΛΕΚΟΥ 06:03:48
53 33 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΥΡΙΤΣΗΣ 06:04:06
54 20 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΖΩΝΑΡΑΣ 06:17:57
55 44 ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΡΤΣΙΑΣ 06:17:57

 

E-BIKE  40 χλμ

Pos Race No Name Time
1 1001 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΛΤΣΗΣ 01:57:49
2 1011 ΣΠΥΡΟΣ ΜΑΤΙΑΤΟΣ 01:57:57
3 1003 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΡΚΟΥΛΗΣ 02:15:41
4 1006 ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 02:24:19
5 1009 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΣ 02:46:54
6 1007 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΣΤΑΝΗΣ 02:52:02
7 1008 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΣΤΑΝΗΣ 02:52:02
9 1005 ΝΙΚΟΛΑΣ ΙΝΤΖΟΓΛΟΥ 03:21:47
10 1012 ΤΑΣΟΣ ΣΓΟΥΡΟΣ 04:06:11
11 1004 ΗΛΙΑΣ ΔΡΑΚΌΠΟΥΛΟΣ 05:02:00

 

Σχετικές αναρτήσεις

«Χρυσή» η Μαρία Πρεβολαράκη στους Μεσογειακούς Αγώνες

efthia

Στις 9 Ιούλη το 2ο Stylida City Race

efthia

Αγώνες σκάκι τον Σεπτέμβρη στο Μικρό Χωριό Ευρυτανίας

efthia
Φόρτωση....

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο