Αυτές είναι οι 12 ομάδες που προκρίθηκαν στη β’ φάση του κυπέλλου Φθιώτιδας

Φινάλε α΄ φάσης του κυπέλλου Φθιώτιδας στους 4 από τους 5 ομίλους (τα ματς του 3ου ομίλου θα γίνουν αύριο Κυριακή) της διοργάνωσης είχαμε σήμερα με τις αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής και πλέον γνωρίζουμε τις 12 ομάδες από τις 15 που θα περάσουν στη β΄ φάση.

Πρόκειται για τον εκπρόσωπο της Φθιώτιδας στη Γ’ Εθνική, Οπούντιο Μαρτίνου, δέκα ομάδες της Α’ κατηγορίας  και τη Δίβρη από τη Β’.

Στον 3ο όμιλο τα τρία εισιτήρια της πρόκρισης διεκδικούν η Αταλάντη, το Καλαπόδι, το Ρεγκίνι και ο Παρνασσός Αμφίκλειας.

Να δούμε όλα τα σημερινά αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των ομίλων:

1ος  όμιλος

Δάφνη Λιβανατών-Οπούντιος Μαρτίνου…3-4

Ελατειακός-Μαλεσίνα 2008…0-3

***  Ρεπό: Προοδευτική Λάρυμνας

2ος  όμιλος

Μώλος-Άρης Αγ. Κωνσταντίνου…1-1

Νέο Κρίκελλο-Καμένα Βούρλα…7-0

Ρεπό: Αστέρας Αγ. Σεραφείμ

3ος  όμιλος

Ρεγκίνι-Αταλάντη…ΑΥΡΙΟ

Παρνασσός Αμφίκλειας-Καλαπόδι…ΑΥΡΙΟ

***  Ρεπό: Κηφισσός Κ. Τιθορέας

4ος  όμιλος

Ευρυτανικός Λαμίας-Στυλίδα…0-2

Δίβρη-Εχιναίοι…4-0

***  Ρεπό: Βαθύκοιλο

5ος  όμιλος

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας-Ομβριακή…2-2

Καλύβια-Δόξα Μοσχοχωρίου 2011…1-4

***  Ρεπό: Αστέρας Σταυρού

ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

1ος όμιλος

Οπούντιος Μαρτίνου        13-4       9

Μαλεσίνα 2008                    8-5       9

Δάφνη Λιβανατών              8-8        6

Προοδευτική Λάρυμνας       6-6        6

Ελατειακός                           2-14      0

2ος όμιλος

Νέο Κρίκελλο                    11-0      10

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ       6-3        9

Άρης Αγ. Κων/νου             4-2         5

Καμένα Βούρλα                   3-15       3

Μώλος                                 4-8         1

3ος όμιλος

Αταλάντη                              6-2    7

Καλαπόδι                             3-1    5

Ρεγκίνι                                 4-4     4

Παρνασσός Αμφίκλειας       5-6     4

Κηφισσός Κ. Τιθορέας        4-9     1

4ος όμιλος

Στυλίδα                            12-0     12

Ευρυτανικός Λαμίας       10-3      9

Δίβρη                                 7-4      6

Εχιναίοι                              1-11     3

Βαθύκοιλο                          1-13     0

5ος όμιλος

Ομβριακή                                    10-4    10

Αστέρας Σταυρού                         6-6     6

Δόξα Μοσχοχωρίου 2011            9-7     6

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας          4-5      5

Καλύβια                                          2-9      1

 

 

Αφήστε μια απάντηση