Αυτές είναι οι 9 ομάδες που «σφράγισαν» την πρόκριση στο κύπελλο Φθιώτιδας

Συνεχίστηκε χθες το κύπελλο Φθιώτιδας με τον κύριο όγκο των παιχνιδιών της 2ης αγωνιστικής για την α’ φάση της διοργάνωσης, η οποία θα ολοκληρωθεί σήμερα το απόγευμα με δύο ματς.

Μετά τα χθεσινά αποτελέσματα ήδη 9 ομάδες (από τις 16) εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στη β’ φάση της διοργάνωσης (Στυλίδα, Κεραυνός Αγ. Γεωργίου, Νέο Κρίκελλο, Δίβρη, Κηφισσός Κ. Τιθορέας, Δάφνη Λιβανατών, Μαλεσίνα 2008, Αταλάντη, Ρεγκίνι).

Από το χθεσινό πρόγραμμα, να σημειώσουμε την αναβολή του ματς της Αρκίτσας, ενώ στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας, που έγινε στο γήπεδο «Αλ. Παπαγεωργίου», τα Καλύβια νίκησαν το Μώλο με 1-0.

Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε στο 60’ ο Ορ. Τσιγκόλης με κεφαλιά.

Διαιτητής: Χανής (Καρανικόλας-Κίτος)

ΚΑΛΥΒΙΑ (Βασίλης Πάντος): Αλεξανδρής, Λίκο, Τσαδήμας (63’ Στοφόρος), Σπυριδάκης, Μόσχος, Γουργιώτης (59’ Γενιτσαρόπουλος), Μάλλιος, Πάντος (74’ Λύκος), Ταμάμης, Καλαμάτας (67’ Σταϊκούρας), Τσιγκόλης

ΜΩΛΟΣ (Κώστας Ζαχαρόπουλος): Κοκονδύνης, Σκόρδας, Μπακάρας (46’ Τσούκαλος), Ρόμπας, Σταυρόπουλος, Μπουσδούκος, Παπαποστόλου, Μελισσόβας (46’ Καρα’ί’δρος), Καραδήμας, Μπράχος, Ρουμπής

Αποτελέσματα – πρόγραμμα

 

Να δούμε όλα τα χθεσινά ματς καθώς και αυτά που θα γίνουν σήμερα:

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΥΤ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ…0-6

ΚΑΛΥΒΙΑ    –  ΜΩΛΟΣ…1-0

ΑΧΙΛΛΕΑΣ  ΔΟΜΟΚΟΥ  –  ΝΕΟ  ΚΡΙΚΕΛΛΟ…0-11

ΚΑΜΕΝΑ  ΒΟΥΡΛΑ  –  ΜΑΛΕΣΙΝΑ  2008…0-0

ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ –  ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ…3-3

ΑΤΑΛΑΝΤΗ  –  ΑΡΗΣ  ΑΓ.  ΚΩΝ/ΝΟΥ…2-1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΛΑΜΙΑΣ  –  ΚΕΡΑΥΝΟΣ  ΑΓ.  ΓΕΩΡΓΙΟΥ…0-2

ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ ΑΡΚΙΤΣΑΣ  –  ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  ΛΑΡΥΜΝΑΣ… Αναβλήθηκε

 

Κυριακή    16/9/2018     17.00         

ΓΗΠ.  ΠΕΛΑΣΓΙΑΣ: ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ  –  ΝΙΚΗ  ΑΓ.  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

ΛΑΘΥΡΗΣ-ΠΕΤΕΙΝΟΣ-ΚΑΤΣΑΒΡΙΑΣ

ΓΗΠ.  ΚΑΣΤΡΙΟΥ: ΔΟΞΑ  ΖΗΛΕΥΤΟΥ  –  ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ

ΞΗΡΟΜΕΡΙΤΗΣ-ΜΠΛΕΤΣΑΣ-ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Ι.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ – ΕΠΟΜΕΝΑ ΜΑΤΣ

 

1ος  ΟΜΙΛΟΣ

 

Στυλίδα                          8-0   3

Νίκη Αγ. Παρασκευής   0-0    0

Πελασγιακός                 0-8    0

 

2η  αγωνιστική

Πελασγιακός-Νίκη Αγ. Παρασκευής

*** Ρεπό η Στυλίδα

3η  αγωνιστική

Νίκη Αγ. Παρασκευής-Στυλίδα

*** Ρεπό ο Πελασγιακός

 

2ος  ΟΜΙΛΟΣ

 

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου   6-0     6

Αναγ. Δυτ. Φθιώτιδας       7-1     4

Ολυμπιακός Λαμίας         1-3      1

Αναγ. Γιαννιτσούς            0-10    0

3η  αγωνιστική

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας-Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Ολυμπιακός Λαμίας-Αναγέννηση Γιαννιτσούς

 

3ος  ΟΜΙΛΟΣ

 

 Καλύβια              6-1    6

Μώλος                 5-2    3

Δόξα Ζηλευτού    1-5    0

Μεξιατικός           1-5    0

2η  αγωνιστική

Δόξα Ζηλευτού-Μεξιατικός

3η  αγωνιστική

Δόξα Ζηλευτού-Μώλος

Μεξιατικός-Καλύβια

 

4ος  ΟΜΙΛΟΣ

 

Νέο Κρίκελλο          11-0   3

Δίβρη                         5-0   3

Αχιλλέας Δομοκού   0-16   0

3η  αγωνιστική

Δίβρη-Νέο Κρίκελλο

*** Ρεπό ο Αχιλλέας Δομοκού

 

5ος  ΟΜΙΛΟΣ

 

Οπούντιος Μαρτίνου       6-1   3

Προοδευτική Λάρυμνας   0-0   0

Δαφνησιακός Αρκίτσας   1-6   0

2η  αγωνιστική

Δαφνησιακός Αρκίτσας-Προοδευτική Λάρυμνας

*** Ρεπό ο Οπούντιος Μαρτίνου

3η  αγωνιστική

Οπούντιος Μαρτίνου-Προοδευτική Λάρυμνας

*** Ρεπό ο Δαφνησιακός Αρκίτσας

 

6ος  ΟΜΙΛΟΣ

Κηφισσός Κ. Τιθορέας     1-0   3

Ελατειακός                       3-3   1

Παρνασσός Αμφίκλειας   3-4   1

3η  αγωνιστική

Κηφισσός Κ. Τιθορέας-Ελατειακός

*** Ρεπό ο Παρνασσός Αμφίκλειας

 

7ος  ΟΜΙΛΟΣ

 

Δάφνη Λιβανατών   2-0   3

Μαλεσίνα 2008        0-0   1

Καμένα Βούρλα       0-2   0

3η  αγωνιστική

Δάφνη Λιβανατών-Μαλεσίνα 2008

*** Ρεπό τα Καμένα Βούρλα

 

8ος  ΟΜΙΛΟΣ

 

Αταλάντη        2-1   3

Ρεγκίνι            1-0   3

Αγ. Κων/νος   1-3   0

 

3η  αγωνιστική

Ρεγκίνι-Αταλάντη

*** Ρεπό ο Άρης Αγ. Κων/νου

 

Αφήστε μια απάντηση