Εντυπωσίασαν Λάρυμνα και Ρεγκίνι στην πρεμιέρα του κυπέλλου Φθιώτιδας

share on:

Ξεκίνησε σήμερα επίσημα η ποδοσφαιρική χρονιά με τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής για το κύπελλο Φθιώτιδας. Συνολικά έγιναν 10 ματς, με τα περισσότερα φαβορί να επικρατούν εύκολα ή δύσκολα.

Είχαμε όμως και δύο εντυπωσιακά αποτελέσματα σε γήπεδα της Λοκρίδας.

Αρχικά στο Μαρτίνο όπου ο Οπούντιος ηττήθηκε από τη Λάρυμνα, ενώ στο Καλαπόδι η τοπική ομάδα δεν μπόρεσε να κερδίσει το Ρεγκίνι!

Να δούμε συνοπτικά όλα τα αποτελέσματα των 5 ομίλων, τις βαθμολογίες καθώς και το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:

1ος όμιλος

Οπούντιος Μαρτίνου-Προοδευτική Λάρυμνας 0-1
Μαλεσίνα 2008-Δάφνη Λιβανατών  2-0
***  Ρεπό: Ελατειακός

2ος όμιλος

Άρης Αγ. Κων/νου-Αστέρας Αγ. Σεραφείμ 0-1
Καμένα Βούρλα-Μώλος 3-2
***  Ρεπό: Νέο Κρίκελλο

3ος όμιλος

Αταλάντη-Κηφισσός Κ. Τιθορέας 3-1
Καλαπόδι-Ρεγκίνι 0-0
***  Ρεπό: Παρνασσός Αμφίκλειας

4ος όμιλος

Στυλίδα-Βαθύκοιλο 5-0
Εχιναίοι-Ευρυτανικός Λαμίας 0-4
***  Ρεπό: Δίβρη

5ος όμιλος

Ομβριακή-Αστέρας Σταυρού 3-1
Δόξα Μοσχοχωρίου 2011-Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας 3-1
***  Ρεπό: Καλύβια

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

 

1ος όμιλος

Μαλεσίνα 2008                2-0   3

Προοδευτική Λάρυμνας   1-0   3

Ελατειακός                       0-0   0

Οπούντιος Μαρτίνου        0-1   0

Δάφνη Λιβανατών            0-2   0

 

2ος όμιλος

Καμένα Βούρλα              3-2   3

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ   1-0   3

Νέο Κρίκελλο                 0-0   0

Μώλος                           2-3   0

Άρης Αγ. Κων/νου         0-1   0

 

3ος όμιλος

Αταλάντη                          3-1   3

Ρεγκίνι                              0-0   1

Καλαπόδι                         0-0   1

Παρνασσός Αμφίκλειας   0-0   0

Κηφισσός Κ. Τιθορέας     1-3   0

 

4ος όμιλος

Στυλίδα                       5-0   3

Ευρυτανικός Λαμίας   4-0   3

Δίβρη                          0-0   0

Εχιναίοι                       0-4   0

Βαθύκοιλο                   0-5   0

 

5ος όμιλος

Ομβριακή                                3-1   3

Δόξα Μοσχοχωρίου 2011       3-1   0

Καλύβια                                   0-0   0

Αστέρας Σταυρού                    1-3   0

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας    1-3   0

 

Η 2η αγωνιστική

1ος όμιλος
Προοδευτική Λάρυμνας-Μαλεσίνα 2008
Δάφνη Λιβανατών-Ελατειακός
***  Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου

2ος όμιλος
Αστέρας Αγ. Σεραφείμ-Καμένα Βούρλα
Μώλος-Νέο Κρίκελλο
***  Ρεπό: Άρης Αγ. Κων/νου

3ος όμιλος
Κηφισσός Κ. Τιθορέας-Καλαπόδι
Ρεγκίνι-Παρνασσός Αμφίκλειας
***  Ρεπό: Αταλάντη

4ος όμιλος
Βαθύκοιλο-Εχιναίοι
Ευρυτανικός Λαμίας-Δίβρη
***  Ρεπό: Στυλίδα

5ος όμιλος
Αστέρας Σταυρού-Δόξα Μοσχοχωρίου 2011
Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας-Καλύβια
***  Ρεπό: Ομβριακή

 

Αφήστε μια απάντηση