Ημέρα των φιλοξενουμένων στο κύπελλο Φθιώτιδας

share on:

Τα φαβορί επικράτησαν στα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής, για την α’ φάση του κυπέλλου Φθιώτιδας κι έτσι σιγά-σιγά άρχισαν να ξεχωρίζουν οι τριάδες των ομίλων που θα περάσουν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

 Στα αξιοσημείωτα της ημέρας οι ισοπαλίες στα δύο γειτονικά ντέρμπι του 3ου ομίλου. Συνολικά είχαμε μόνο δύο νίκες των γηπεδούχων και δύο ισοπαλίες, ενώ στα υπόλοιπα 6 ματς νίκησαν οι φιλοξενούμενοι.

Να δούμε συνοπτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής, τις νέες βαθμολογίες καθώς και το πρόγραμμα της Τετάρτης:

 

Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής

1ος όμιλος

Μαλεσίνα 2008-Οπούντιος Μαρτίνου…0-3

Ελατειακός-Προοδευτική Λάρυμνας…1-2

***  Ρεπό: Δάφνη Λιβανατών

2ος όμιλος

Καμένα Βούρλα-Άρης Αγ. Κων/νου…0-3

Νέο Κρίκελλο-Αστέρας Αγ. Σεραφείμ…2-0

***  Ρεπό: Μώλος

3ος όμιλος

Καλαπόδι-Αταλάντη…1-1

Παρνασσός Αμφίκλειας-Κηφισσός Κ. Τιθορέας…2-2

***  Ρεπό: Ρεγκίνι

4ος όμιλος

Εχιναίοι-Στυλίδα…0-3

Δίβρη-Βαθύκοιλο…3-0

***  Ρεπό: Ευρυτανικός Λαμίας

5ος όμιλος

Δόξα Μοσχοχωρίου 2011-Ομβριακή…1-2

Καλύβια-Αστέρας Σταυρού…1-2

***  Ρεπό: Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

1ος όμιλος

Προοδευτική Λάρυμνας   5-4   6

Μαλεσίνα 2008                 5-5   6

Οπούντιος Μαρτίνου        3-1   3

Δάφνη Λιβανατών            3-3   3

Ελατειακός                        2-5   0

2ος όμιλος

Νέο Κρίκελλο                   4-0   6

Καμένα Βούρλα               5-6   6

Άρης Αγ. Κων/νου           3-1   3

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ    2-4   3

Μώλος                                2-5   0

3ος όμιλος

Καλαπόδι                             3-1   5

Αταλάντη                             4-2   4

Παρνασσός Αμφίκλειας   5-4    4

Ρεγκίνι                                 2-3    1

Κηφισσός Κ. Τιθορέας     3-7    1

4ος όμιλος

Στυλίδα                           8-0   6

Ευρυτανικός Λαμίας   6-0   6

Δίβρη                              3-2   3

Εχιναίοι                           1-7   3

Βαθύκοιλο                      0-9  0

5ος όμιλος

Ομβριακή                                    5-2   6

Αστέρας Σταυρού                     6-5    6

Δόξα Μοσχοχωρίου 2011         5-6    3

Καλύβια                                       1-2    1

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας    1-3    1

Η 4η αγωνιστική (Τετάρτη 20/9)

1ος  όμιλος

Οπούντιος Μαρτίνου-Ελατειακός

Προοδευτική Λάρυμνας-Δάφνη Λιβανατών

***  Ρεπό: Μαλεσίνα 2008

2ος  όμιλος

Άρης Αγ. Κων/νου-Νέο Κρίκελλο

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ-Μώλος

***  Ρεπό: Καμένα Βούρλα

3ος  όμιλος

Αταλάντη-Παρνασσός Αμφίκλειας

Κηφισσός Κ. Τιθορέας-Ρεγκίνι

***  Ρεπό: Καλαπόδι

4ος  όμιλος

Στυλίδα-Δίβρη

Βαθύκοιλο-Ευρυτανικός Λαμίας

***  Ρεπό: Εχιναίοι

5ος   όμιλος

Ομβριακή-Καλύβια

Αστέρας Σταυρού-Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

***  Ρεπό: Δόξα Μοσχοχωρίου 2011

ΦΩΤΟ: costas datsikas

Αφήστε μια απάντηση