Κατσαρέ, Ρούζιο απέκτησε ο Έσπερος Λαμίας

Δύο μεταγραφές ανακοίνωσε σήμερα ο Έσπερος Λαμίας, που φέτος θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα μπάσκετ Β’  Εθνικής.

Πρόκειται για δύο γκαρντ, τον 30χρονο  Πέτρο Ρούζιο από τον Λοκρό Αταλάντης (είχε αγωνιστεί σε Αριστοτέλη Φλώρινας, Ιωνικό Ιωνίας, Καστοριά, Πρωτέα Γρεβενών, Ηρακλή Κοζάνης και Λοκρό Αταλάντης) και τον 35χρονο (17/3/1983) Νίκο Κατσαρέ από την ΑΕΛ.

Ο τελευταίος έχει αγωνιστεί κατά σειρά: Λάρισα (2001-2005), Γ.Σ. Λάρισας (2005-2006), ΜΕΝΤ (2006-2007), Τρίκαλα (2007-2010), ΚΑΟ Δράμας (2010-2011), Ρέθυμνο (2011-2012), Αίολος Τρικάλων (2012-2013), Καβάλα (2013-2015), Αίολος Αστακού(2015-2017), ΑΕΛ (2017-2018).

***  Η προετοιμασία των νεοφώτιστων στην Β’  Εθνική, θα ξεκινήσει αυτήν την Τετάρτη, 22 Αυγούστου, στις 16.00, στο Χαλκιοπούλειο, υπό τις οδηγίες του Γιάννη Σοφογιάννη.

Η έναρξη του πρωταθλήματος έχει προσδιοριστεί για τις 7 Οκτώβρη.

Με την ευκαιρία να δούμε το πλήρες πρόγραμμα του βορείου ομίλου της Β’  Εθνικής:

1η   Αγωνιστική  (7/10/2018)

ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΓΕΦΥΡΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ- ΑΝΑΤΟΛΙΑ

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

ΦΑΡΣΑΛA-ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

2η  Αγωνιστική  (14/10/2018)

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ-ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΓΕΦΥΡΑ

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΓΡΙΝΙΟ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΦΑΡΣΑΛΑ

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

3η  Αγωνιστική  (21/10/2018)

ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ

ΓΕΦΥΡΑ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΦΑΡΣΑΛA-ΣΤΡΑΤΩΝΙ

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ

 

4η  Αγωνιστική  (4/11/2018)

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΓΕΦΥΡΑ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΑΓΡΙΝΙΟ

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ-ΦΑΡΣΑΛA

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ- ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ

 

5η  Αγωνιστική  (11/11/2018)

ΕΥΡΩΠΗ ΠΑΥΚΟΧΩΡΙΟΥ-ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΓΕΦΥΡΑ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΦΑΡΣΑΛA-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

 

6η  Αγωνιστική  (18/11/2018)

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

ΣΤΡΑΤΩΝΙ- ΓΕΦΥΡΑ

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΑΓΡΙΝΙΟ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΦΑΡΣΑΛΑ

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ

 

7η  Αγωνιστική  (25/11/2018)

ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ

ΓΕΦΥΡΑ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΦΑΡΣΑΛA-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

8η  Αγωνιστική  (2/12/2018)

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑ-ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΓΕΦΥΡΑ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ-ΑΓΡΙΝΙΟ

ΦΑΡΣΑΛΑ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

 

9η  Αγωνιστική  (9/12/2018)

ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΓΕΦΥΡΑ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΦΑΡΣΑΛΑ

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

10η  Αγωνιστική  (16/12/2018)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ-ΓΕΦΥΡΑ

ΦΑΡΣΑΛΑ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

11η  Αγωνιστική  (23/12/2018)

ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ

ΓΕΦΥΡΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΑΓΡΙΝΙΟ

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ

 

12η  Αγωνιστική  (5/1/2019)

ΦΑΡΣΑΛΑ-ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΓΕΦΥΡΑ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ-ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

13η  Αγωνιστική  (13/1/2019)

ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ-ΑΓΡΙΝΙΟ

ΓΕΦΥΡΑ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ-ΦΑΡΣΑΛΑ

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

14η  Αγωνιστική  (20/1/2019)

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

ΓΕΦΥΡΑ- ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ

ΦΑΡΣΑΛΑ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ

 

15η  Αγωνιστική  (27/1/2109)

ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ-ΓΕΦΥΡΑ

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΑΓΡΙΝΙΟ

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

Αφήστε μια απάντηση