Ποδόσφαιρο Τοπικά

Κληρώθηκαν οι αγώνες της Α’ κατηγορίας Φθιώτιδας 2021-2022

Με 13 ομάδες θα πραγματοποιηθεί φέτος το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας Φθιώτιδας, το οποίο θα ξεκινήσει το Σάββατο 25 Σεπτέμβρη.

Όπως ανακοίνωσε ο πρόεδρος της Επιτροπής πρωταθλήματος Δημήτρης Νικολάου κατά τη διάρκεια της κλήρωσης των αγώνων, που έγινε στο Γοργοπόταμο, παρουσία του Μητροπολίτη Συμεών, ο πρωταθλητής θα συμμετάσχει στους ομίλους της ανόδου στη Γ’  Εθνική, ενώ θα υποβιβαστούν οι δύο τελευταίες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα.

Ο πρόεδρος της Ένωσης Μιχάλης Κορδολέμης ζήτησε από όλα τα σωματεία να τηρήσουν το πρωτόκολλο της πανδημίας και εξέφρασε την αισιοδοξία του ότι όλα θα πάνα καλά.

Να σημειώσουμε ότι ο πρωταθλητής θα πάρει μέρος σε ειδικό πρωτάθλημα για την άνοδο στη Γ’  Εθνική, με αντιπάλους τις πρωταθλήτριες ομάδες των ΕΠΣ: ΚΟΖΑΝΗΣ, ΓΡΕΒΕΝΩΝ, ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ΛΑΡΙΣΑΣ, ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ, ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ, σε μονούς αγώνες.

Στην Α’ κατηγορία την επόμενη χρονιά θα ανέβουν 4 ομάδες από τη Β’. Οι τρεις πρωταθλήτριες των ομίλων και η καλύτερη δεύτερη.

Να δούμε το πλήρες πρόγραμμα του πρωταθλήματος όπως προέκυψε από τη διαδικασία:

 

Α’ ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ 2021-2022

 

1η Αγωνιστική 14η

Μαλεσίνα 2008 – Οπούντιος Μαρτίνου

Καλύβια – Άρης Αγ. Κων/νου

Ευρυτανικός Λαμίας – Ολυμπιακός Λαμίας

Αστέρας Σταυρού – Δάφνη Λιβανατών

Στυλίδα – Ηράκλεια

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Προοδευτική Λάρυμνας

*** Ρεπό: Ρεγκίνι

2η Αγωνιστική 15η

Ρεγκίνι – Μαλεσίνα 2008

Οπούντιος Μαρτίνου – Καλύβια

Άρης Αγ. Κων/νου – Αστέρας Σταυρού

Ολυμπιακός Λαμίας – Στυλίδα

Δάφνη Λιβανατών – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Ηράκλεια – Προοδευτική Λάρυμνας

*** Ρεπό: Ευρυτανικός Λαμίας

3η Αγωνιστική 16η

Μαλεσίνα 2008 – Καλύβια

Ευρυτανικός Λαμίας – Ρεγκίνι

Αστέρας Σταυρού – Οπούντιος Μαρτίνου

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Άρης Αγ. Κων/νου

Προοδευτική Λάρυμνας – Ολυμπιακός Λαμίας

Ηράκλεια – Δάφνη Λιβανατών

*** Ρεπό: Στυλίδα

4η Αγωνιστική 17η

Ευρυτανικός Λαμίας – Μαλεσίνα 2008

Καλύβια – Αστέρας Σταυρού

Ρεγκίνι – Στυλίδα

Οπούντιος Μαρτίνου – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Άρης Αγ. Κων/νου – Ηράκλεια

Ολυμπιακός Λαμίας – Δάφνη Λιβανατών

*** Ρεπό: Προοδευτική Λάρυμνας

5η Αγωνιστική 18η

Μαλεσίνα 2008 – Αστέρας Σταυρού

Στυλίδα – Ευρυτανικός Λαμίας

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Καλύβια

Προοδευτική Λάρυμνας – Ρεγκίνι

Ηράκλεια – Οπούντιος Μαρτίνου

Ολυμπιακός Λαμίας – Άρης Αγ. Κων/νου

*** Ρεπό: Δάφνη Λιβανατών

6η Αγωνιστική 19η

Στυλίδα – Μαλεσίνα 2008

Αστέρας Σταυρού – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Ευρυτανικός Λαμίας – Προοδευτική Λάρυμνας

Καλύβια – Ηράκλεια

Ρεγκίνι – Δάφνη Λιβανατών

Οπούντιος Μαρτίνου – Ολυμπιακός Λαμίας

*** Ρεπό: Άρης Αγ. Κων/νου

7η Αγωνιστική 20η

Μαλεσίνα 2008 – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Προοδευτική Λάρυμνας – Στυλίδα

Ηράκλεια – Αστέρας Σταυρού

Δάφνη Λιβανατών – Ευρυτανικός Λαμίας

Ολυμπιακός Λαμίας – Καλύβια

Άρης Αγ. Κων/νου – Ρεγκίνι

*** Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου

8η Αγωνιστική 21η

Προοδευτική Λάρυμνας – Μαλεσίνα 2008

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Ηράκλεια

Στυλίδα – Δάφνη Λιβανατών

Αστέρας Σταυρού – Ολυμπιακός Λαμίας

Ευρυτανικός Λαμίας – Άρης Αγ. Κων/νου

Ρεγκίνι – Οπούντιος Μαρτίνου

*** Ρεπό: Καλύβια

9η Αγωνιστική 22η

Μαλεσίνα 2008 – Ηράκλεια

Δάφνη Λιβανατών – Προοδευτική Λάρυμνας

Ολυμπιακός Λαμίας – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Άρης Αγ. Κων/νου – Στυλίδα

Οπούντιος Μαρτίνου – Ευρυτανικός Λαμίας

Καλύβια – Ρεγκίνι

*** Ρεπό: Αστέρας Σταυρού

10η Αγωνιστική 23η

Δάφνη Λιβανατών – Μαλεσίνα 2008

Ηράκλεια – Ολυμπιακός Λαμίας

Προοδευτική Λάρυμνας – Άρης Αγ. Κων/νου

Στυλίδα – Οπούντιος Μαρτίνου

Αστέρας Σταυρού – Ρεγκίνι

Ευρυτανικός Λαμίας – Καλύβια

*** Ρεπό: Νίκη Αγ. Παρασκευής

11η Αγωνιστική 24η

Μαλεσίνα 2008 – Ολυμπιακός Λαμίας

Άρης Αγ. Κων/νου – Δάφνη Λιβανατών

Οπούντιος Μαρτίνου – Προοδευτική Λάρυμνας

Ρεγκίνι – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Καλύβια – Στυλίδα

Αστέρας Σταυρού – Ευρυτανικός Λαμίας

*** Ρεπό: Ηράκλεια

12η Αγωνιστική 25η

Άρης Αγ. Κων/νου – Μαλεσίνα 2008

Δάφνη Λιβανατών – Οπούντιος Μαρτίνου

Ηράκλεια – Ρεγκίνι

Προοδευτική Λάρυμνας – Καλύβια

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Ευρυτανικός Λαμίας

Στυλίδα – Αστέρας Σταυρού

*** Ρεπό: Ολυμπιακός Λαμίας

13η Αγωνιστική 26η

Οπούντιος Μαρτίνου – Άρης Αγ. Κων/νου

Ρεγκίνι – Ολυμπιακός Λαμίας

Καλύβια – Δάφνη Λιβανατών

Ευρυτανικός Λαμίας – Ηράκλεια

Αστέρας Σταυρού – Προοδευτική Λάρυμνας

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Στυλίδα

*** Ρεπό: Μαλεσίνα 2008

Σχετικές αναρτήσεις

Με χατ τρικ του Καρλίτος ο Παναθηναϊκός 4-1 τον Ιωνικό

efthia

Πρώτη νίκη του Αστέρα Τρίπολης με σκόρερ τον Μπαράλες

efthia

Η Μαλεσίνα πήρε κεφάλι στην Α’ κατηγορία Φθιώτιδας

efthia
Φόρτωση....

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο