Κληρώθηκε απόψε η Α’ κατηγορία Φθιώτιδας, που αρχίζει 19 Σεπτέμβρη

share on:

Πραγματοποιήθηκε απόψε στο κέντρο «Αυγέρης» στην παραλία Καινουρίου, η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας ΕΠΣ Φθιώτιδας, το οποίο θα διεξαχθεί με 15 ομάδες και θα ξεκινήσει το Σάββατο 19 Σεπτέμβρη.

Η διαδικασία έγινε με λίγους παράγοντες, λόγω του κορωνοϊού, ενώ στην έναρξή της έγινε αγιασμός ενόψει της νέας χρονιάς.

Κλειδάριθμο ζήτησαν κι έλαβαν η Δάφνη Λιβανατών με τον Δαφνησιακό Αρκίτσας και η Ηράκλεια με το Νέο Κρίκελλο για να μην συμπίπτουν οι εντός έδρας αγώνες τους, λόγω της γειτνίασης, που υπάρχει.

Επίσης από το δ.σ της Ένωσης έγινε γνωστό ότι υπάρχει η σκέψη της διεξαγωγής ενός αγώνα της κατηγορίας, το απόγευμα της Κυριακής, κατόπιν συμφωνίας με τα σωματεία. Παράλληλα ο Ολυμπιακός Λαμίας ζήτησε σε περίπτωση που κάποια ματς συμπίπτουν στη Μεγ. Βρύση με την τοπική ομάδα, να αγωνίζεται αντί Σαββάτου την Κυριακή.

Σημειώνουμε ότι στο νέο πρωτάθλημα μετέχουν 6 νέα πρόσωπα που είναι ο Αστέρας Σταυρού, ο Δαφνησιακός Αρκίτσας, το Ρεγκίνι, ο Ευρυτανικός Λαμίας, το Βαθύκοιλο και η Ηράκλεια.

Από την πλευρά της Ένωσης μίλησαν στα σωματεία ο πρόεδρος της Ένωσης Μιχάλης Κορδολέμης και ο ταμίας Δημήτρης Νικολάου, εκφράζοντας τις ευχές τους, να γίνει ένα καλό πρωτάθλημα χωρίς βία και με όσο το δυνατόν ακριβοδίκαιες διαιτησίες. Επίσης έκαναν γνωστό ότι βρίσκονται στην αναζήτηση χορηγού ώστε να δοθεί μια οικονομική ανάσα στα σωματεία, που τα περισσότερα αντιμετωπίζουν σημαντικά οικονομικά προβλήματα.

Παράλληλα ο κ. Κορδολέμης τόνισε με έμφαση ότι επιθυμία της ΕΠΣ Φθιώτιδας είναι ο πρωταθλητής να κρίνεται μόνο στους αγωνιστικούς χώρους και σε καμμιά περίπτωση να μην επαναληφθούν οι παθογένειες του παρελθόντος.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι στους εκπροσώπους των σωματείων δεν μοιράστηκε η προκήρυξη, κάτι που αναμένεται να γίνει τις επόμενες ημέρες.

Ακολουθεί το πλήρες πρόγραμμα των 30 αγωνιστικών του πρωταθλήματος:

1η  Αγωνιστική  16η

Καλύβια – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Μαλεσίνα 2008 – Ρεγκίνι

Ολυμπιακος Λαμίας – Ηράκλεια

Νέο Κρίκελλο – Άρης Αγ. Κων/νου

Αστέρας Σταυρού – Προοδευτική Λάρυμνας

Ευρυτανικός Λαμίας – Στυλίδα

Δάφνη Λιβανατών – Βαθύκοιλο

***  Ρεπό η Νίκη Αγ. Παρασκευής

2η  Αγωνιστική  17η

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Καλύβια

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Μαλεσίνα 2008

Ρεγκίνι – Νέο Κρίκελλο

Ηράκλεια – Αστέρας Σταυρού

Άρης Αγ. Κων/νου – Ευρυτανικός Λαμίας

Προοδευτική Λάρυμνας – Βαθύκοιλο

Στυλίδα – Δάφνη Λιβανατών

***  Ρεπό ο Ολυμπιακός Λαμίας

 

3η  Αγωνιστική  18η

Καλύβια – Μαλεσίνα 2008

Ολυμπιακός Λαμίας – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Νέο Κρίκελλο – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Ευρυτανικός Λαμίας – Ρεγκίνι

Βαθύκοιλο – Ηράκλεια

Δάφνη Λιβανατών – Άρης Αγ. Κων/νου

Προοδευτική Λάρυμνας – Στυλίδα

***  Ρεπό ο Αστέρας Σταυρού

 

4η  Αγωνιστική  19η

Ολυμπιακός Λαμίας – Καλύβια

Μαλεσίνα 2008 – Νέο Κρίκελλο

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Αστέρας Σταυρού

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Ευρυτανικός Λαμίας

Ρεγκίνι – Δάφνη Λιβανατών

Ηράκλεια – Στυλίδα

Άρης Αγ. Κων/νου – Προοδευτική Λάρυμνας

***  Ρεπό το Βαθύκοιλο

 

5η  Αγωνιστική  20η

Καλύβια – Νέο Κρίκελλο

Αστέρας Σταυρού – Ολυμπιακός Λαμίας

Ευρυτανικός Λαμίας – Μαλεσίνα 2008

Βαθύκοιλο – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Δάφνη Λιβανατών – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Προοδευτική Λάρυμνας – Ρεγκίνι

Ηράκλεια – Άρης Αγ. Κων/νου

***  Ρεπό η Στυλίδα

6η  Αγωνιστική  21η

Αστέρας Σταυρού – Καλύβια

Νέο Κρίκελλο – Ευρυτανικός Λαμίας

Ολυμπιακός Λαμίας – Βαθύκοιλο

Μαλεσίνα 2008 – Δάφνη Λιβανατών

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Στυλίδα

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Προοδευτική Λάρυμνας

Ρεγκίνι – Ηράκλεια

***  Ρεπό ο Άρης Αγ. Κων/νου

7η  Αγωνιστική  22η

Καλύβια – Ευρυτανικός Λαμίας

Βαθύκοιλο – Αστέρας Σταυρού

Δάφνη Λιβανατών – Νέο Κρίκελλο

Στυλίδα – Ολυμπιακός Λαμίας

Προοδευτική Λάρυμνας – Μαλεσίνα 2008

Άρης Αγ. Κων/νου – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Ηράκλεια – Δαφνησιακός Αρκίτσας

***  Ρεπό το Ρεγκίνι

8η  Αγωνιστική  23η

Βαθύκοιλο – Καλύβια

Ευρυτανικός Λαμίας – Δάφνη Λιβανατών

Αστέρας Σταυρού – Στυλίδα

Νέο Κρίκελλο – Προοδευτική Λάρυμνας

Ολυμπιακός Λαμίας – Άρης Αγ. Κων/νου

Μαλεσίνα 2008 – Ηράκλεια

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Ρεγκίνι

***  Ρεπό ο Δαφνησιακός Αρκίτσας

9η  Αγωνιστική  24η

Καλύβια – Δάφνη Λιβανατών

Στυλίδα – Βαθύκοιλο

Προοδευτική Λάρυμνας – Ευρυτανικός Λαμίας

Άρης Αγ. Κων/νου – Αστέρας Σταυρού

Ηράκλεια – Νέο Κρίκελλο

Ρεγκίνι – Ολυμπιακός Λαμίας

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Νίκη Αγ. Παρασκευής

***  Ρεπό η Μαλεσίνα 2008

 

10η  Αγωνιστική  25η

Στυλίδα – Καλύβια

Δάφνη Λιβανατών – Προοδευτική Λάρυμνας

Βαθύκοιλο – Άρης Αγ. Κων/νου

Ευρυτανικός Λαμίας – Ηράκλεια

Αστέρας Σταυρού – Ρεγκίνι

Ολυμπιακός Λαμίας – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Μαλεσίνα 2008 – Νίκη Αγ. Παρασκευής

***  Ρεπό το Νέο Κρίκελλο

11η  Αγωνιστική  26η

Καλύβια – Προοδευτική Λάρυμνας

Άρης Αγ. Κων/νου – Στυλίδα

Ηράκλεια – Δάφνη Λιβανατών

Ρεγκίνι – Βαθύκοιλο

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Αστέρας Σταυρού

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Νέο Κρίκελλο

Μαλεσίνα 2008 – Ολυμπιακός Λαμίας

***  Ρεπό ο Ευρυτανικός Λαμίας

 

12η  Αγωνιστική  27η

Άρης Αγ. Κων/νου – Καλύβια

Προοδευτική Λάρυμνας – Ηράκλεια

Στυλίδα – Ρεγκίνι

Βαθύκοιλο – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Ευρυτανικός Λαμίας – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Αστέρας Σταυρού – Μαλεσίνα 2008

Νέο Κρίκελλο – Ολυμπιακός Λαμίας

***  Ρεπό η Δάφνη Λιβανατών

 

13η  Αγωνιστική  28η

Καλύβια – Ηράκλεια

Ρεγκίνι – Άρης Αγ. Κων/νου

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Στυλίδα

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Δάφνη Λιβανατών

Μαλεσίνα 2008 – Βαθύκοιλο

Ολυμπιακός Λαμίας – Ευρυτανικός Λαμίας

Νέο Κρίκελλο – Αστέρας Σταυρού

***  Ρεπό η Προοδευτική Λάρυμνας

 

14η  Αγωνιστική  29η

Ρεγκίνι – Καλύβια

‘Αρης Αγ. Κων/νου – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Προοδευτική Λάρυμνας – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Στυλίδα – Μαλεσίνα 2008

Δάφνη Λιβανατών – Ολυμπιακός Λαμίας

Βαθύκοιλο – Νέο Κρίκελλο

Ευρυτανικός Λαμίας – Αστέρας Σταυρού

***  Ρεπό η Ηράκλεια

 

15η  Αγωνιστική  30η

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Ρεγκίνι

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Ηράκλεια

Μαλεσίνα 2008 – Άρης Αγ. Κων/νου

Ολυμπιακός Λαμίας – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Νέο Κρίκελλο – Στυλίδα

Αστέρας Σταυρού – Δάφνη Λιβανατών

Ευρυτανικός Λαμίας – Βαθύκοιλο

***  Ρεπό τα Καλύβια

Αφήστε μια απάντηση