Μαλεσίνα, Λιβανάτες συνεχίζουν μαζί στην κορυφή της Α’ Φθιώτιδας

Αμετάβλητη παρέμεινε η κατάσταση στην κορυφή της Α’ κατηγορίας Φθιώτιδας μετά τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής αφού οι δύο ομάδες που συγκατοικούσαν στο ρετιρέ προχώρησαν με νίκες, κάνοντας το 4χ4.

Η Μαλεσίνα 2008 ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Νέο Κρικέλλου, σημειώνοντας 5 γκολ, με χατ τρικ του Ζήση Κωνσταντίνου, ενώ η Δάφνη Λιβανατών  πέρασε πολύ δύσκολα από το Μώλο, με το Ρεγκίνι να προηγείται δύο φορές και να χάνει στις καθυστερήσεις από τους φιλοξενούμενους.

Στη Μεγ. Βρύση ο Ολυμπιακός Λαμίας βρήκε μεγάλη αντίσταση από τα Καλύβια που κρατούσαν το μηδέν για 75 λεπτά. Στη συνέχεια όμως οι «γηπεδούχοι» βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα επικρατώντας με 3-0, σκορ που έχουν πετύχει και στα τρία ματς που έχουν δώσει μέχρι τώρα!

Ο Σταυρός πέρασε από την Αγία Παρασκευή με αγχώδη νίκη, αφού σκόραρε στο πρώτο 10λεπτο και το κράτησε μέχρι το τέλος.

Στην Αρκίτσα, ο Δαφνησιακός μάλλον είχε περισσότερο το μυαλό του στα τελετουργικά για την απονομή του κυπέλλου του περσινού πρωταθλήματος από την ΕΠΣ Φθιώτιδας κι αυτό το εκμεταλλεύτηκε ο Ευρυτανικός Λαμίας που τσίμπησε βαθμό, ενώ θα μπορούσε να πάρει και το τρίποντο αφού ισοφαρίστηκε στην εκπνοή!

Τέλος Στυλίδα και Λάρυμνα πέρασαν νικηφόρα από Ηράκλεια και Αγ. Κων/νο, ανεβαίνοντας ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα.

Τρεις ομάδες εξακολουθούν να μην έχουν ακόμη βαθμό στο πρωτάθλημα, αλλά αυτό θα μειωθεί το ερχόμενο Σάββατο αφού οι δύο παίζουν μεταξύ τους…

Η 4η αγωνιστική ήταν η πιο… φτωχή απ’ όσες έχουν διεξαχθεί μέχρι τώρα. Σημειώθηκαν 25 (12-13) τέρματα (που δεν είναι λίγα για 7 ματς) με τους φιλοξενούμενος να έχουν το προβάδισμα στις νίκες (2-1-4).

Να δούμε όλα τα αποτελέσματα, τους σκόρερς των αναμετρήσεων, τη νέα βαθμολογία καθώς και τα παιχνίδια που ακολουθούν: