Με τον Φίλιππο Βέροιας ο Έσπερος Λαμίας στο κύπελλο Ελλάδας

share on:

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι στην ΕΟΚ η κλήρωση του κυπέλλου Ελλάδας στο μπάσκετ, στο οποίο μετέχουν οι ομάδες της Α1, της Α2 και της Β’ Εθνικής.

Η διοργάνωση θα ξεκινήσει στις 18 Σεπτέμβρη, με τον Έσπερο Λαμίας να υποδέχεται στο Χαλκιοπούλειο τον Φίλιππο Βέροιας κι αν προκριθεί θα αντιμετωπίσει πάλι εντός τον Κόροιβο.

Να δούμε τα ζευγάρια που προέκυψαν:

 

Α’ Φάση – Σωματεία Β’ Εθνικής Ανδρών 

1η Αγωνιστική – Τετάρτη 18/9/2019

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

  1. ΕΘΝΙΚΟΣ – ΜΕΓΑΡΙΔΑ
  2. ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΕΝΤΕΛΗ
  3. ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
  4. ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ
  5. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΟΦΗ
  6. ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΜΑΡΟΥΣΙ
  7. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ
  8. ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

  1. ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
  2. ΦΑΡΣΑΛΑ – ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ
  3. ΧΑΝΘ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ
  4. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΓΕΦΥΡΑ
  5. ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
  6. ΕΥΚΑΡΠΙΑ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
  7. ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
  8. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΚΑΒΑΛΑ

Α’ Φάση – Σωματεία Α2 & Β’ Εθνικής Ανδρών

2η Αγωνιστική – Κυριακή 22/9/2019

  1. Νικητής Α15 – ΚΟΡΟΙΒΟΣ
  2. Νικητής Α7 – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
  3. Νικητής Α2 – ΑΝΑΤΟΛΙΑ
  4. Νικητής Α6 – ΨΥΧΙΚΟΥ
  5. Νικητής Α3 – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
  6. Νικητής Α12 – ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ
  7. Νικητής Α4 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
  8. Νικητής Α10 – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
  9. Νικητής Α1 – ΑΜΥΝΤΑΣ
  10. Νικητής Α11 – ΚΑΡΔΙΤΣΑ
  11. Νικητής Α5 – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
  12. Νικητής Α16 – ΑΓΡΙΝΙΟ
  13. Νικητής Α9 – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ
  14. Νικητής Α14 – ΤΡΙΤΩΝ
  15. Νικητής Α13 – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
  16. Νικητής Α8 – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

3η Αγωνιστική – Τετάρτη 25/9/2019

  1. Νικητής Α31 – Νικητής Α19
  2. Νικητής Α17 – Νικητής Α22
  3. Νικητής Α23 – Νικητής Α30
  4. Νικητής Α26 – Νικητής Α25
  5. Νικητής Α27 – Νικητής Α28
  6. Νικητής Α21 – Νικητής Α24
  7. Νικητής Α20 – Νικητής Α32
  8. Νικητής Α29 – Νικητής Α18

Β’ Φάση – Σωματεία Α1 Εθνικής Ανδρών + Σωματεία Α’ Φάσης

1η Αγωνιστική, Τετάρτη 2/10/2019

  1. ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ/ΡΟΔΟΣ
  2. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 – ΚΥΜΗ/ΛΑΥΡΙΟ
  3. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 – [άγνωστη]
  4. ΝΙΚΗΤΗΣ Α37 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α34
  5. ΑΡΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ
  6. ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 – ΡΕΘΥΜΝΟ
  7. ΝΙΚΗΤΗΣ Α38 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
  8. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α36

2η Αγωνιστική, Τετάρτη 16/10/2019

  1. ΝΙΚΗΤΗΣ Α47 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α48
  2. ΝΙΚΗΤΗΣ Α41 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α42
  3. ΝΙΚΗΤΗΣ Α44 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α43
  4. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α45

3η Αγωνιστική, Τετάρτη 30/10/2019

  1. ΝΙΚΗΤΗΣ Α52 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α50
  2. ΝΙΚΗΤΗΣ Α51 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α49

Γ’ Φάση – Προημιτελικοί Αγώνες

Κυριακή 10/11/2019

  1. ΝΙΚΗΤΗΣ Α54 – ΠΑΟΚ
  2. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
  3. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ
  4. ΑΕΚ – ΝΙΚΗΤΗΣ Α53

Δ’ Φάση – Ημιτελικοί Αγώνες – Τετάρτη 12/2/2020

Ε’ Φάση – Τελικός – Κυριακή 16/2/2020

Αφήστε μια απάντηση