Ποδόσφαιρο Τοπικά

Με 15 ομάδες θα διεξαχθεί το τουρνουά Προπαίδων της ΕΠΣ Φθιώτιδας

Την Κυριακή 13 Μάη θα ξεκινήσει το τουρνουά Προπαίδων «Κων. Συκιώτης», με τη συμμετοχή 15 σωματείων τα οποία χωρίστηκαν σε τρεις ομίλους.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι ποδοσφαιριστές  που γεννήθηκαν το 2006 και το 2007 καθώς και 3 παίκτες γεννηθέντες το 2008.

Τα παιχνίδια θα είναι διάρκειας 30’ (δύο ημίχρονα των 15’).

Να δούμε τι αναφέρει η προκήρυξη του τουρνουά καθώς και το πλήρες πρόγραμμα της διοργάνωσης:

«Στο  πρωτάθλημα  ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ   περιόδου  2017-2018   συμμετέχουν  οι  πιο  κάτω  ομάδες  –  μέλη  μας  που  έκαναν  δήλωση  συμμετοχής  σε  τρείς  ομίλους  ως  παρακάτω:

 

A’  ΟΜΙΛΟΣ                          B’ ΟΜΙΛΟΣ                                   Γ’  ΟΜΙΛΟΣ

ΑΙΑΣ  ΛΟΚΡΙΔΑΣ                ΑΣΤΕΡΑΣ  ΛΑΜΙΑΣ                     ΠΑΟ  ΑΝΘΗΛΗΣ

ΜΑΛΕΣΙΝΑ  2008          ΑΙΑΣ  ΛΑΜΙΑΣ  Α!               ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΜΙΑΣ  Α!

ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ        ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΜΙΑΣ Β!               ΦΡΑΝΤΖΗ

ΚΑΜΕΝΑ  ΒΟΥΡΛΑ          ΕΝΩΣΗ  2010                       ΜΑΛΙΑΚΟΣ ΣΤΥΛΙΔΑΣ

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΟΚΡΙΔΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ ΑΙΑΣ ΛΑΜΙΑΣ Β!                        

Το  ανωτέρω  πρωτάθλημα  θα  διεξαχθεί  με  την  μορφή  τουρνουά  ξεκινήσει  στις  13/05/2018.

Στην  Α’  Φάση  θα  αγωνισθούν  όλοι  μεταξύ  τους  σε  μονούς  αγώνες  ανά  όμιλο  με  βαθμολογία  και  στην  Β’  Φάση  θα  αγωνισθούν  ανάλογα  με  την  βαθμολογική  κατάταξη  στην  Α’  Φάση  σε  αγώνες  νοκ άουτ  έως  την  ολοκλήρωση  του  τουρνουά.  Σε  περίπτωση  ισοπαλίας  στους  αγώνες  νοκ  άουτ  θα  εκτελούνται  απευθείας  πέναλτι.

 

ΑΡΘΡΟ  2: ΗΛΙΚΙΕΣ  ΠΟΔ/ΤΩΝ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ  ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ

Στο  πρωτάθλημα  ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ    μετέχουν  ποδοσφαιριστές-τριες  γεννηθέντες 

τα  έτη  2006  και  2007  και  τρείς  ποδοσφαιριστές-τριες    2008.

                                                  

ΑΡΘΡΟ 3 : ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΑΓΩΝΩΝ

Στους αγώνες θα ορίζονται διαιτητές από την  Ε.Δ  της  Ε.Π.Σ.Φ.  Σε  περίπτωση  μη  προσέλευσης  των  διαιτητών  οι  αγώνες  θα  διεξάγονται  με  την  υποχρέωση  των  αντιπάλων  ομάδων  να  υποδείξουν  ένα πρόσωπο  κοινής  αποδοχής  ως  διαιτητή.

 

ΑΡΘΡΟ 4 : ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΑ

Η διάρκεια κάθε  αγώνα των  ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ  είναι 30΄ (δύο ημίχρονα των 15΄ έκαστο).

 

ΑΡΘΡΟ 5 : ΔΕΛΤΙΟ ΑΤΟΜΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΟΛΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗ – ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ  ΔΕΛΤΙΑ  Ε.Π.Σ.Φ.  –  ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΥΓΕΙΑΣ  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ –  ΓΙΑΤΡΟΣ  ΑΓΩΝΑ

     1/ Οι ομάδες  υποχρεούνται να έχουν μαζί τους και να παραδίδουν στον διαιτητή πριν την έναρξη του κάθε αγώνα:

α/ το δελτίο ατομικών στοιχείων & μεταβολών ποδοσφαιριστή της  Ε.Π.Ο.  ή το προσωρινό  δελτίο  ποδοσφαιριστή  που  εκδίδεται  από  την  Ε.Π.Σ.Φ. με τα απαραίτητα έγγραφα:  πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας ή γέννησης , δελτίο ταυτότητας  ή διαβατήριο. Απαραίτητη προϋπόθεση για να εκδοθεί το προσωρινό δελτίο της Ε.Π.Σ.Φ. είναι και η συγκατάθεση του κηδεμόνα του ποδοσφαιριστή. 

β/ κατάσταση υγείας  για  όσους  ποδοσφαιριστές  έχουν  δελτίο  Ε.Π.Ο. ή για όσους  ποδοσφαιριστές  έχουν  προσωρινό  δελτίο  Ε.Π.Σ.Φ.  και  δεν  έχει θεώρηση  από  γιατρό , στην οποία θα αναγράφονται ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ τα πλήρη στοιχεία αυτών και θα φέρει  ιατρική θεώρηση στην οποία θα αναγράφεται ότι οι περιλαμβανόμενοι στον πίνακα  ποδοσφαιριστές  είναι απολύτως υγιείς και ικανοί-ες  να αγωνίζονται σε αγώνες της ομάδας τους.

Τα  σωματεία  υποχρεούται  να  αποστείλουν την  κατάσταση  υγείας  στην  Ε.Π.Σ.Φ.  πριν  την  έναρξη  του  Πρωταθλήματος  η  οποία  θα  τους  επιστραφεί  θεωρημένη  από  την   Γραμματεία  της  Ε.Π.Σ.Φ..

     2/ Απαγορεύεται η συμμετοχή ποδοσφαιριστή-τριας   σε οποιοδήποτε αγώνα πρωταθλήματος  χωρίς τα δικαιολογητικά των εδαφίων α΄, β΄  ο δε Διαιτητής υποχρεούται να απαγορεύσει τη  συμμετοχή   ποδοσφαιριστή-τριας  οι  οποίοι δεν πληρούν   τις   προϋποθέσεις  αυτές.

     3/ Στους  αγώνες  του  ως  άνω  πρωταθλήματος  η  παρουσία  Ιατρού  ή  φυσικοθεραπευτή  ή  νοσηλευτή  ή  διασώστη   που  είναι  εφοδιασμένος    με  άδεια  άσκησης  επαγγέλματος  είναι  ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ  με  ευθύνη  του  σωματείου  στην  έδρα  του  οποίου  θα  γίνονται  οι  αγώνες.   

    4/ το  σωματείο  στην  έδρα  του  οποίου  θα  διεξάγονται  οι  αγώνες  πρέπει 

  να  είναι  εφοδιασμένο  με  το  κατάλληλο  φαρμακευτικό  υλικό  για  την  χρησιμοποίησή  του  από  τους  ποδοσφαιριστές-στριες  καθώς  επίσης  και  φορείο  για  την  μεταφορά  τραυματισθέντων  ποδοσφαιριστών -στριων.  

 

ΑΡΘΡΟ  6: ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ  ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ

α/ΑΡΙΘΜΟΣ  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ

   Στο  πρωτάθλημα  ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ   θα  αγωνίζονται  εννέα  (8+1)  ποδοσφαιριστές-τριες  στην  αρχική  ομάδα  και    μπορεί  να  γίνουν  όσες  αλλαγές  επιθυμεί  ο  προπονητής  χωρίς  την  διακοπή  του  αγώνα 

β/ΓΗΠΕΔΑ  ΤΕΛΕΣΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ          

   Οι  αγώνες  του  Πρωταθλήματος  προπαίδων  θα  διεξάγονται  ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ σε  γήπεδα (με  φυσικό  ή  συνθετικό  χλοοτάπητα),   διαστάσεις  γηπέδου  50Χ70   με  εστίες  5.0  μέτρα μήκος  και  ύψος 2.0 με  μπάλες   Νο  4. Οι  αγώνες  της  κάθε  αγωνιστικής,  των  3  ομίλων    θα  διεξάγονται  σε  ένα  γήπεδο  του  κάθε  ομίλου  με  την  μορφή  τουρνουά.

γ/ΗΜΕΡΑ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ

Οι  αγώνες  του  Πρωταθλήματος  ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ  θα  διεξάγονται  ημέρα   Σάββατο  ή  Κυριακή   (πρωί  ή  απόγευμα)   όπως  θα  κρίνει   η  διοργανώτρια  αρχή  δια  της  αρμόδιας  Επιτροπής  Πρωταθλήματος  και  θα  ενημερώνονται  έγκαιρα  οι  ενδιαφερόμενοι .

 

ΑΡΘΡΟ  7: ΤΕΛΙΚΕΣ  ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ

1/Για  όλα  τα  ζητήματα  των  αγώνων  έχουν  εφαρμογή  οι  διατάξεις  του  Κ.Α.Π.  εκτός των  ειδικών  ρυθμίσεων  που  γίνονται  με  αυτή  την  προκήρυξη.

2/Για  όλα  τα  οργανωτικά  και  άλλα  ζητήματα  που  δεν  προβλέπονται  από  την  παρούσα ,  τα  σωματεία  θα  απευθύνονται  στην  αρμόδια  Επιτροπή  της  Ε.Π.Σ.Φ. η  οποία  θα  επιλαμβάνεται  και  όπου  κρίνει  αναγκαίο  θα  θέτει  τα  αντίστοιχα  θέματα  υπό  την  κρίση  των  αρμοδίων  οργάνων  και  του  Δ.Σ  της  Ε.Π.Σ.Φ.»

 

 

 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ                  

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΜΑΗ  –  ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ        

1η & 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   

16:30 ΑΙΑΣ ΛΟΚΡΙΔΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 2008

17:20 ΑΙΑΣ ΛΟΚΡΙΔΑΣ-ΔΙΟΝΥΣΣΟΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

18:10 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 2008-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΟΚΡΙΔΑΣ

19:00 ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ

19:50 ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΛΟΚΡΙΔΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 20 ΜΑΗ  – ΛΑΡΥΜΝΑ                        

3η & 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   

16:30 ΑΙΑΣ ΛΟΚΡΙΔΑΣ-ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ

17:20 ΑΙΑΣ ΛΟΚΡΙΔΑΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΛΟΚΡΙΔΑΣ

18:10 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 2008-ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ

19:00 ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΟΚΡΙΔΑΣ

19:50 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 2008-ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ                  

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΜΑΪΟΥ  –  ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑ                          

1η & 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   

16:30 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΜΙΑΣ Β΄-ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ

17:20 ΑΙΑΣ ΛΑΜΙΑΣ Α΄-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΜΙΑΣ Β΄

18:10 ΑΙΑΣ ΛΑΜΙΑΣ Α΄-ΕΝΩΣΗ 2010

19:00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ

19:50 ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΕΝΩΣΗ 2010

ΚΥΡΙΑΚΗ 20 ΜΑΗ  – ΑΜΟΥΡΙ                           

3η & 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   

09:30 ΑΙΑΣ ΛΑΜΙΑΣ Α΄-ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ

10:20 ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΑΙΑΣ ΛΑΜΙΑΣ Α΄

11:10 ΕΝΩΣΗ 2010-ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ

12:00 ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΜΙΑΣ Β΄

12:50 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΜΙΑΣ Β΄-ΕΝΩΣΗ 2010

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ                   

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 13  ΜΑΗ – ΣΤΥΛΙΔΑ              

1η & 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   

09:30 ΜΑΛΙΑΚΟΣ ΣΤΥΛΙΔΑΣ-ΑΙΑΣ ΛΑΜΙΑΣ Β΄

10:20 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΜΙΑΣ Α΄-ΑΙΑΣ ΛΑΜΙΑΣ Β΄

11:10 ΦΡΑΝΤΖΗ-ΜΑΛΙΑΚΟΣ ΣΤΥΛΙΔΑΣ

12:00 ΑΝΘΗΛΗ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΜΙΑΣ Α΄

12:50 ΑΝΘΗΛΗ-ΦΡΑΝΤΖΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 20 ΜΑΗ – ΑΝΘΗΛΗ («Ν. ΣΑΦΑΚΑΣ»)                         

3η & 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   

09:30 ΑΝΘΗΛΗ-ΜΑΛΙΑΚΟΣ ΣΤΥΛΙΔΑΣ

10:20 ΑΝΘΗΛΗ-ΑΙΑΣ ΛΑΜΙΑΣ Β΄

11:10 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΜΙΑΣ Α΄-ΜΑΛΙΑΚΟΣ ΣΤΥΛΙΔΑΣ

12:00 ΦΡΑΝΤΖΗ-ΑΙΑΣ ΛΑΜΙΑΣ Β΄

12:50 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΛΑΜΙΑΣ Α΄-ΦΡΑΝΤΖΗ

                                                                                                                       

 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ – ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ    (ΝΟΚ ΑΟΥΤ)     

Α΄  ΓΚΡΟΥΠ                

ΣΑΒΒΑΤΟ  2  ΙΟΥΝΗ  – ΕΝΩΣΙΑΚΟ       

Β2        16:30    1 αγ.     Γ3 – Β4

Γ3         17:20    2 αγ.     Β2 – Α4

Β4        18:10    3 αγ.     ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 1 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 2 (ΘΕΣ. 9-15)

Α4        19:00    4 αγ.     ΝΙΚΗΤΗΣ 1 – ΝΙΚΗΤΗΣ 2 (ΘΕΣ. 1-8)

Β΄  ΓΚΡΟΥΠ                

ΣΑΒΒΑΤΟ  2  ΙΟΥΝΗ  –  ΕΝΩΣΙΑΚΟ      

Α1        Γ2 – ΑΝΕΥ

Γ2         19:50    5 αγ.     Α1 – Β5

Β5        20:40    6 αγ.     Γ2  – ΝΙΚΗΤΗΣ 5 (ΘΕΣ. 1-8)

Γ΄  ΓΚΡΟΥΠ                 

ΚΥΡΙΑΚΗ 3  ΙΟΥΝΗ  – ΕΝΩΣΙΑΚΟ

Β1        18:00    7 αγ.     Β1 – Γ5

Α3        18:50    8 αγ.     Α3 – Γ4

Γ4         19:40    9 αγ.     ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 7 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 8 (ΘΕΣ. 9-15)

Γ5         20:30    10 αγ.   ΝΙΚΗΤΗΣ 7 – ΝΙΚΗΤΗΣ 8 (ΘΕΣ. 1-8)

                                                                                                           

Δ΄  ΓΚΡΟΥΠ                

ΚΥΡΙΑΚΗ 3  ΙΟΥΝΗ  – ΦΡΑΝΤΖΗ          

Γ1         18:00    11 αγ.   Γ1 – Α5

Α2        18:50    12 αγ.   Α2 – Β3

Β3        19:40    13 αγ.   ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 11-ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 12 (ΘΕΣ. 9-15)

Α5        20:30    14 αγ.   ΝΙΚΗΤΗΣ 11-ΝΙΚΗΤΗΣ 12 (ΘΕΣ. 1-8)

                                                                                                                       

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ  –  ΤΕΛΙΚΟΙ   (ΝΟΚ ΑΟΥΤ)

ΚΥΡΙΑΚΗ 10  ΙΟΥΝΗ – ΕΝΩΣΙΑΚΟ                                            

10:00    ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΑΠΟ ΘΕΣΕΙΣ 5-15

Α΄ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ                       

18:00    ΝΙΚΗΤΗΣ  Α΄ ΓΚΡΟΥΠ-ΝΙΚΗΤΗΣ  Γ΄ ΓΚΡΟΥΠ

Β΄ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ                       

18:50    ΝΙΚΗΤΗΣ  Β΄ ΓΚΡΟΥΠ-ΝΙΚΗΤΗΣ  Δ΄ ΓΚΡΟΥΠ

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ                   

19:40    ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ Α΄ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥ-ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ Β΄  ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥ

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ                

20:30    ΝΙΚΗΤΗΣ Α΄ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥ-ΝΙΚΗΤΗΣ Β΄ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥ

Σχετικές αναρτήσεις

Συνέχεια στο Κύπελλο Ελλάδας την Κυριακή με 6 αγώνες

efthia

Πρόκριση της Καλαμάτας με Βασιλόγιαννη, 1-0 τον Προοδευτική

efthia

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ: Οι τιμές των εισιτηρίων με τον Λεβαδειακό

efthia
Φόρτωση....

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο