Νέες εκπλήξεις στο κύπελλο Φθιώτιδας

share on:

Συνεχίστηκε η α’ φάση του κυπέλλου Φθιώτιδας με τις συναντήσεις της 4ης αγωνιστικής, όπου είχαμε τρία εντυπωσιακά αποτελέσματα.

Ειδικότερα ξεχώρισε η νίκη της Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας μέσα στον Σταυρό, η νίκη του Ρεγκινίου στην Κάτω Τιθορέα καθώς και η νίκη της Δάφνης Λιβανατών στη Λάρυμνα.

Από τα 15 εισιτήρια που οδηγούν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, ήδη αρκετά κρίθηκαν ήδη, ενώ τα υπόλοιπα αναμένεται να «σφραγιστούν» μετά τα ματς της τελευταίας αγωνιστικής.

Να δούμε όλα τα αποτελέσματα της  αγωνιστικής, τις νέες βαθμολογίες καθώς και

1ος  όμιλος

Οπούντιος Μαρτίνου-Ελατειακός…6-0

Προοδευτική Λάρυμνας-Δάφνη Λιβανατών…1-2

***  Ρεπό: Μαλεσίνα 2008

2ος  όμιλος

Άρης Αγ. Κων/νου-Νέο Κρίκελλο…0-0

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ-Μώλος…2-1

***  Ρεπό: Καμένα Βούρλα

3ος  όμιλος

Αταλάντη-Παρνασσός Αμφίκλειας…2-0

Κηφισσός Κ. Τιθορέας-Ρεγκίνι…1-2

***  Ρεπό: Καλαπόδι

4ος  όμιλος

Στυλίδα-Δίβρη…2-0

Βαθύκοιλο-Ευρυτανικός Λαμίας…1-4

***  Ρεπό: Εχιναίοι

5ος  όμιλος

Oμβριακή-Καλύβια…3-0

Αστέρας Σταυρού-Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας…0-1

***  Ρεπό: Δόξα Μοσχοχωρίου 2011

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

1ος όμιλος

Οπούντιος Μαρτίνου        9-1     6

Δάφνη Λιβανατών            5-4     6

Προοδευτική Λάρυμνας   6-6      6

Μαλεσίνα 2008                 5-5     6

Ελατειακός                       2-11    0

2ος όμιλος

Νέο Κρίκελλο                   4-0   7

Καμένα Βούρλα               5-6   6

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ    4-5    6

Άρης Αγ. Κων/νου           3-1   4

Μώλος                             3-7   0

3ος όμιλος

Αταλάντη                              6-2    7

Καλαπόδι                             3-1    5

Ρεγκίνι                                 4-4     4

Παρνασσός Αμφίκλειας       5-6     4

Κηφισσός Κ. Τιθορέας        4-9     1

4ος όμιλος

Στυλίδα                           10-0   9

Ευρυτανικός Λαμίας       10-1   9

Δίβρη                              3-4   3

Εχιναίοι                           1-7   3

Βαθύκοιλο                      1-13  0

5ος όμιλος

Ομβριακή                                    8-2    9

Αστέρας Σταυρού                       6-6     6

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας       2-3    4

Δόξα Μοσχοχωρίου 2011           5-6    3

Καλύβια                                       1-5    1

 

H 5η αγωνιστική (23/9)

1ος  όμιλος

Δάφνη Λιβανατών-Οπούντιος Μαρτίνου

Ελατειακός-Μαλεσίνα 2008

***  Ρεπό: Προοδευτική Λάρυμνας

2ος  όμιλος

Παμμωλιακός-Άρης Αγίου Κωνσταντίνου

Νέο Κρίκελλο-Καμένα Βούρλα

Ρεπό: Αστέρας Αγίου Σεραφείμ

3ος  όμιλος

Ρεγκίνι-Αταλάντη

Παρνασσός Αμφίκλειας-Καλαπόδι

***  Ρεπό: Κηφισσός Κ. Τιθορέας

4ος  όμιλος

Ευρυτανικός Λαμίας-Στυλίδα

Δίβρη-Εχιναίοι

***  Ρεπό: Βαθύκοιλο

5ος  όμιλος

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας-Ομβριακή

Καλύβια-Δόξα Μοσχοχωρίου 2011

***  Ρεπό: Αστέρας Σταυρού

 

Αφήστε μια απάντηση