Νέοι τομείς και γραμματείς στο Κίνημα Αλλαγής

share on:

Τους 28 Τομείς Πολιτικής και τα 8 Θεματικά Δίκτυα ανακοίνωσε το Κίνημα Αλλαγής, προχωρώντας στο επόμενο βήμα της οργανωτικής του συγκρότησης.

Αναλυτικά τα ονόματα και οι τομείς:

Τομέας ψηφιακού κόμματος

Γραμματέας: ΣΦΗΚΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

 

Τομείς πολιτικής

1. Τομέας Ευρωπαϊκών Υποθέσεων:
Γραμματέας: ΣΙΑΚΑΝΤΑΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΔΗΜΑΔΑΜΑ ΖΕΦΗ

2. Τομέας Εξωτερικής Πολιτικής:
Γραμματέας: ΛΑΜΨΑ ΠΩΛΙΝΑ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΒΑΡΔΙΚΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

3.Τομέας Άμυνας:
Γραμματέας: ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΑΚΗΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΓΕΩΡΓΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

4. Τομέας Απόδημου Ελληνισμού:
Γραμματέας: ΔΑΡΣΙΝΟΣ ΤΑΣΟΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΑΥΞΕΝΤΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

5. Τομέας Υγείας:
Γραμματέας: ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΖΩΤΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

6. Τομέας Αντιμετώπισης Κοινωνικών Ανισοτήτων (Πρόνοια):
Γραμματέας: ΜΠΕΚΟΥ ΕΦΗ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

7. Τομέας Εργασίας:
Γραμματέας: ΜΕΓΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΑΛΙΦΕΡΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ

8. Τομέας Κοινωνικής Ασφάλισης:
Γραμματέας: ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

9. Τομέας Δημόσιας Διοίκησης:
Γραμματέας: ΣΤΕΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΑΛΑΜΠΑΝΟΣ ΝΙΚΟΣ

10. Τομέας Αυτοδιοίκησης:
Γραμματέας: ΤΟΛΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΜΙΧΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

11. Τομέας Δικαιοσύνης:
Γραμματέας: ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΝΙΚΟΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

12. Τομέας Προστασίας Πολίτη:
Γραμματέας: ΜΙΝΤΖΑΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΨΩΜΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

13. Τομέας Μεταναστευτικής Πολιτικής και Ανθρώπινων Δικαιωμάτων:
Γραμματέας: ΛΕΟΜΠΙΛΛΑ ΦΩΤΕΙΝΗ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ

14. Τομέας Θεσμών (Σύνταγμα – Διαφάνεια – Πολιτικό Σύστημα):
Γραμματέας: ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΜΑΡΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

15. Τομέας Περιβάλλοντος – Κλιματικών Αλλαγών και Βιοποικιλότητας:
Γραμματέας: ΚΛΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΡΑΠΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

16. Τομέας Ενέργειας:
Γραμματέας: ΔΟΥΚΑΣ ΧΑΡΗΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΤΣΙΜΠΛΟΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

17. Τομέας Πρωτογενούς Παραγωγής:
Γραμματέας: ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΛΑ

18. Τομέας Τουρισμού:
Γραμματέας: ΜΠΟΚΕΑΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΠΟΥΣΣΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

19. Δευτερογενούς Τομέα και Εμπορίου:
Γραμματέας: ΜΕΪΜΑΡΟΓΛΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΚΟΜΝΗΝΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

20. Τομέας Δημόσιων Υποδομών & Μεταφορών:
Γραμματέας: ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΑΜΟΙΡΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

21. Τομέας Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής:
Γραμματέας: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΧΑΛΑΤΣΗ ΕΦΗ

22. Τομέας Παιδείας:
Γραμματέας: ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΜΠΟΥΡΝΟΒΑ ΕΥΓΕΝΙΑ

23. Τομέας Πολιτισμού:
Γραμματέας: ΨΥΡΡΑΣ ΘΩΜΑΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΠΑΛΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

24. Τομέας Αθλητισμού:
Γραμματέας: ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΧΑΤΖΙΝΑ ΒΙΚΤΩΡΙΑ

25. Τομέας Έρευνας, τεχνολογίας και Ψηφιακής Οικονομίας:
Γραμματέας: ΤΖΩΡΤΖΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΡΩΣΣΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

26. Τομέας Νεοφυούς & Καινοτόμου Επιχειρηματικότητας και Νεανικής Επιχειρηματικότητας:
Γραμματέας: ΒΛΑΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

27. Δημοσιονομική Πολιτική – Δημόσιο Χρέος:
Γραμματέας: ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Αναπληρωτής Γραμματέας: ΑΚΑΛΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

  1. Επενδύσεις – Χρηματοδοτικά Εργαλεία:
    Γραμματέας: ΓΑΤΣΙΟΣ ΚΩΣΤΑΣ
    Αναπληρωτής Γραμματέας: ΡΟΥΠΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

Θεματικά δίκτυα

  1. Δίκτυο ΕΒΕ και Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων:

Γραμματέας: ΚΟΛΟΥΤΣΟΥ ΜΑΧΗ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΟΦΙΔΗΣ ΑΛΕΚΟΣ

  1. Δίκτυο Εργαζομένων Ιδιωτικού Τομέα:

Γραμματέας: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας:ΑΠΕΡΓΗ ΕΛΣΑ

  1. Δίκτυο Εργαζόμενων Δημοσίου Τομέα:

Γραμματέας: ΠΑΠΑΓΕΟΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

  1. Δίκτυο Ισότητας:

Γραμματέας: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΡΑΝΙΑ

  1. Δίκτυο Συνταξιούχων:

Γραμματέας: ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΟΔΩΡΟΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΑΪΒΑΛΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

  1. Δίκτυο Εθελοντισμού, Οικολογίας και Κοινωνικών Κινημάτων:

Γραμματέας: ΔΟΥΡΟΥ ΟΛΓΑ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

  1. Δίκτυο Επιστημονικών Φορέων ( Συλλόγων και Επιμελητηρίων):

Γραμματέας: ΚΑΜΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

  1. Δίκτυο Συνδικαλιστικών και Συνεταιριστικών Οργανώσεων Αγροτών:

Γραμματέας: ΚΟΥΤΣΟΥΠΙΑΣ ΘΩΜΑΣ

Αναπληρωτής Γραμματέας: ΤΣΟΥΒΕΛΑΚΙΔΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ