Νίκη του Φιλαθλητικού Λαμίας στο τάι μπρέικ

Μετά από ένα μήνα διεξήχθη το παιχνίδι της Δωρίδας με τον Φιλαθλητικό Λαμίας,  το οποίο είχε αναβληθεί λόγω κακοκαιρίας και μη προσέλευσης των διαιτητών.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τις απουσίες των Λαμιωτών, προηγήθηκαν με 5-1 και κράτησαν την μικρή διαφορά ως το τέλος του σετ κερδίζοντας με 25-22.

Στη συνέχεια ο Φιλαθλητικός Λαμίας βρήκε τα πατήματα του και με σωστές τοποθετήσεις στην άμυνα δεν έδωσε δικαίωμα στον αντίπαλο ισοφαρίζοντας αρχικά σε 1-1 με 19-25 και κατακτώντας και το 3ο σετ με 23-25 σε ένα σετ που έγινε μάχη πόντο με πόντο.

Στο 4ο σετ ήρθε η κούραση και η χαλάρωση για τους φιλοξενούμενους χάνοντας την συγκέντρωση τους στο 20-20 με αποτέλεσμα οι μαχητικοί παίχτες της Δωρίδας να ισοφαρίσουν το παιχνίδι και να το οδηγήσουν στο τάι μπρέικ με 25-20.

Το τάι μπρέικ ήταν μονόλογος για τους Λαμιώτες οι οποίοι προηγήθηκαν με 4-9 και δεν έδωσαν δικαίωμα αμφισβήτησης κατακτώντας το με 11-15 και την  νίκη με 2-3 σετ φτάνοντας τους 12 β.

ΔΩΡΙΔΑ: ΖΑΤΣΕ, ΚΑΤΣΙΜΠΡΑΣ, ΜΑΥΡΟΓΕΩΡΓΗΣ, ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ, ΔΗΜΟΛΑΣ, ΚΑΤΣΙΜΠΡΑΣ, ΜΑΜΑΛΗΣ, ΣΤΕΝΟΣ,ΤΣΟΚΑΣ, ΣΤΕΝΟΣ

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (ΤΣΕΤΣΟΣ): ΜΑΥΡΑΔΑΣ, ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΖΑΡΚΑΔΑΣ, ΤΣΙΟΥΜΑΣ, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΟΣ

***  Επόμενη αγωνιστική το Σάββατο 23 Φλεβάρη στη Λάρισα κόντρα στην πρωτοπόρο Ε.Α. Λάρισας.