Εθνικά Ποδόσφαιρο

Ξεκίνημα με ήττα στο Βόλο (3-1) για τις Νηρηίδες Φθίας

Πρεμιέρα σήμερα για την ομάδα των Νηρηίδων Φθίας στο πρωτάθλημα της Γ’  Εθνικής Γυναικών. Συγκεκριμένα στο ΕΑΚ Βόλου γνώρισε την ήττα από τον Βόλο με 3-1, αν και οι γηπεδούχες έκαναν την παρθενική τους εμφάνιση στον 3ο όμιλο του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Βόλου μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, έχασε σημαντικές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ όμως δεν κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Το β’ ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για τις παίκτριες του Βόλου αφού στο 52’ με δυνατό σουτ της Πάσχου άνοιξαν το σκορ…1-0

Στο 63’ μετά από λάθος της κορυφαίας μέχρι εκείνη τη στιγμή Πέτση, δόθηκε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε η Πολυδώρου για λογαριασμό της Λαμίας γράφοντας το 1-1.