Οι αντίπαλοι Λοκρού κι Έσπερου στη νέα Γ’ Εθνική μπάσκετ

share on:

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Ομοσπονδίας μπάσκετ η κλήρωση για την ανακατανομή των σωματείων στους ομίλους της Γ’ Εθνικής Ανδρών ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου 2017-18.

Οι Φθιωτικές ομάδες (Λοκρός Αταλάντης και Έσπερος Λαμίας) εντάχθηκαν στον όμιλο που ήταν και πέρυσι.

Να δούμε τη σύνθεση των 4 ομίλων της Γ’ Εθνικής μπάσκετ Ανδρών για τη νέα περίοδο:

1ος όμιλος

  1. Κόρινθος

       2. Έσπερος ΑΟΠΑ

      3. Ακράτας

      4. Γλαύκος

      5. Αχαγιά 82

  1. Κεραυνός Αιγίου
  2. ΕΑ Πατρών
  3. Οίαξ Ναυπλίου
  4. Καλαμάτα 80
  5. Απόλλων Σμύρνης
  6. Αγ. Παρασκευή
  7. Νέα Ιωνία
  8. Ένωση Ιλίου
  9. Μελίσσια

2ος όμιλος

  1. Έσπερος Λαμίας
  2. Λοκρός Αταλάντης
  3. ΟΦΗ
  4. Κάδμος Θήβας
  5. 1ος Ειδικού Πρωταθλήματος(*)
  6. Χανιά
  7. Ερμής Σχηματαρίου
  8. Εργοτέλης
  9. Κρόνος Αγ. Δημητρίου
  10. Έσπερος Καλλιθέας
  11. Νίκη Αμαρουσίου
  12. Πεντέλη
  13. Άρης Πετρούπολης
  14. Άρης Νίκαιας

3ος όμιλος

  1. Διόσκουροι Κοζάνης
  2. Φάρσαλα
  3. Νικόπολη Πρέβεζας
  4. Ιωάννινα
  5. Εύαθλος Καλ/τειας
  6. Πρωτέας Γρεβενών

       7.Πρωταθλητής ΕΣΚΑΒΔΕ

  1. Νίκη Βόλου
  2. Βέροια
  3. Αρίων Πτολεμαϊδας
  4. Φίλιππος Βέροιας
  5. ΧΑΝΘ
  6. Ιωνικός Ιωνίας
  7. Ζέφυρος 02

4ος όμιλος

  1. ΑΕ Κομοτηνής
  2. Κομοτηνή
  3. Ορφέας Ν. Σκοπού
  4. Ελευθερούπολη
  5. Κένταυρος
  6. Πολύγυρος
  7. Χαλκηδόνα
  8. Μακεδονικός
  9. Ευκαρπία
  10. Απόλλων Καλαμαριάς
  11. Μαντουλίδης
  12. Αστέρας Σίνδου
  13. ΜΕΝΤ
  14. Αίας Ευόσμου

Ειδικό πρωτάθλημα(*)

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για το ειδικό πρωτάθλημα για την άνοδο στην Γ’ Εθνική Ανδρών (2ος όμιλος Νότου).

Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στο γήπεδο του Έσπερου Καλλιθέας από 21-25 Ιουνίου..

Το πρόγραμμα:

Τετάρτη  21/6/2017      
16.00 ΙΚΑΡΟΣ –  ΚΑΛΛΙΘΕΑ
18.00 ΦΑΝΑΡΙΑ – ΒΟΥΡΕΙΟΣ

Πέμπτη  22/6/2017    
16.00 ΒΟΥΡΕΙΟΣ –  ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ
18.00 ΚΑΛΛΙΘΕΑ –  ΦΑΝΑΡΙΑ

Παρασκευή  23/6/2017    
16.00 ΦΑΝΑΡΙΑ –  ΙΚΑΡΟΣ
18.00 ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ –  ΚΑΛΛΙΘΕΑ

Σάββατο  24/6/2017    
15.00 ΙΚΑΡΟΣ –  ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ
17.00 ΚΑΛΛΙΘΕΑ –  ΒΟΥΡΕΙΟΣ

Κυριακή  25/6/2017    
10.00 ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ –  ΦΑΝΑΡΙΑ
12.00 ΒΟΥΡΕΙΟΣ –  ΙΚΑΡΟΣ

 

Αφήστε μια απάντηση