Οι ημερομηνίες των 26 αγωνιστικών της Α’ κατηγορίας ΕΠΣ Φθιώτιδας

Το τελευταίο Σάββατο (29/9) του Σεπτέμβρη θα ξεκινήσει το νέο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας Φθιώτιδας, το οποίο φέτος θα διεξαχθεί με 14 ομάδες από τις οποίες οι μισές είναι καινούργια πρόσωπα, αφού πέρυσι έπαιζαν σε άλλες κατηγορίες.

Σήμερα το απόγευμα στα γραφεία της ΕΠΣ Φθιώτιδας έγινε η κλήρωση των αγώνων, χωρίς όμως να δοθεί στη δημοσιότητα η προκήρυξη, λόγω του γεγονότος ότι στη Β’ κατηγορία προστέθηκαν την ύστατη στιγμή τρία σωματεία (Ολυμπιακός Λαμίας. Ομβριακή και Σκάρφεια). Από τη σημερινή διαδικασία το μοναδικό μέλος του δ.σ. της Ένωσης που απουσίαζε ήταν ο Αντιπρόεδρος Επ. Χαντζής.

Κατά τη διάρκεια της κλήρωσης κλειδάριθμο πήραν η Αταλάντη με τη Δάφνη Λιβανατών,  η Νίκη Αγ. Παρασκευής με τα Καλύβια, ο Ελατειακός με τον Κηφισσό Κ. Τιθορέας καθώς και ο Κεραυνός Αγ. Γεωργίου με την Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας.

Σύμφωνα όμως με τη νέα προκήρυξη θα ισχύσει και φέτος η διαφορά των 7β. για την ανάδειξη του πρωταθλητή, διαφορετικά θα έχουμε πλέι οφ, ενώ θα υποβιβαστεί απ’ ευθείας η τελευταία ομάδα της βαθμολογίας, ενώ οι 4 χειρότερες, πριν την τελευταία, θα δώσουν πλέι άουτ για να υποβιβαστούν άλλες δύο ομάδες.

Θα αγωνίζεται υποχρεωτικά στην 11άδα ένας μικρός (κάτω των 19χρ.), ενώ οι 7 της 11άδας θα πρέπει να είναι Έλληνες. Στο φύλλο αγώνα μπορούν να δηλώνονται και να παίζουν το ανώτερο 4 αλλοδαποί.

Ο α’ γύρος θα ολοκληρωθεί παραμονές των Χριστουγέννων και η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος αναμένεται, αν δεν υπάρξουν απρόοπτα, στο τέλος του Μάρτη.

Η ΕΠΣ έχει τη δυνατότητα να επιλέγει ένα ματς κάθε αγωνιστικής και να το ορίζει Παρασκευή ή Κυριακή για να μπορούν να το παρακολουθούν όσο το δυνατόν περισσότεροι φίλαθλοι.

Να περάσουμε να δούμε το πλήρες πρόγραμμα της κατηγορίας και τις ημερομηνίες όλων των αγωνιστικών του πρωταθλήματος:

 

 

1η  αγωνιστική  14η

29/9/2018 – 5/1/2019

Οπούντιος Μαρτίνου – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Άρης Αγ. Κων/νου – Κηφισσός Κ. Τιθορεας

Αταλάντη – Μώλος

Προοδευτική Λάρυμνας – Καλύβια

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Νέο Κρίκελλο

Μαλεσίνα 2008 – Δάφνη Λιβανατών

Ελατειακός – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

 

2η  αγωνιστική  15η

6/10/2018 – 12/1/2019

Άρης Αγ. Κων/νου – Οπούντιος Μαρτίνου

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου – Αταλάντη

Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Προοδευτική Λάρυμνας

Μώλος – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Καλύβια – Μαλεσίνα 2008

Νέο Κρίκελλο – Ελατειακός

Δάφνη Λιβαντών – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

 

3η  αγωνιστική  16η

13/10/2018 – 19/1/2019

Οπούντιος Μαρτίνου – Αταλάντη

Προοδευτική Λάρυμνας – Άρης Αγ. Κων/νου

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Μαλεσίνα 2098 – Κηφισσός Κ. Τιθορέας

Ελατειακός – Μώλος

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας – Καλύβια

Δάφνη Λιβανατών – Νέο Κρίκελλο

 

4η  αγωνιστική  17η

20/10/2018 – 26/1/2019

Προοδευτική Λάρυμνας – Οπούντιος Μαρτίνου

Αταλάντη – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Άρης Αγ. Κων/νου – Μαλεσίνα 2008

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου – Ελατειακός

Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

Μώλος – Δάφνη Λιβανατών

Καλύβια – Νέο Κρίκελλο

 

5η  αγωνιστική  18η

27/10/2018 – 2/2/2019

Οπούντιος Μαρτίνου – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Μαλεσίνα 2008 – Προοδευτική Λάρυμνας

Ελατειακός – Αταλάντη

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας – Άρης Αγ. Κων/νου

Δάφνη Λιβανατών – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Νέο Κρίκελλο – Κηφισσός Κ. Τιθορέας

Καλύβια – Μώλος

 

6η  αγωνιστική  19η

3/11/2018 – 9/2/2019

Μαλεσίνα 2008 – Οπούντιος Μαρτίνου

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Ελατειακός

Προοδευτική Λάρυμνας – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

Αταλάντη – Δάφνη Λιβανατών

Άρης Αγ. Κων/νου – Νέο Κρίκελλο

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου – Καλύβια

Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Μώλος

 

 

7η  αγωνιστική  20η

10/11/2018 – 16/2/2019

Οπούντιος Μαρτίνου – Ελατειακός

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας – Μαλεσίνα 2008

Δάφνη Λιβανατών – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Νέο Κρίκελλο – Προοδευτική Λάρυμνας

Καλύβια – Αταλάντη

Μώλος – Άρης Αγ. Κων/νου

Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

 

8η  αγωνιστική  21η

17/11/2018 – 23/2/2019

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας – Οπούντιος Μαρτίνου

Ελατειακός – Δάφνη Λιβανατών

Μαλεσίνα 2008 – Νέο Κρίκελλο

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Καλύβια

Προοδευτική Λάρυμνας – Μώλος

Αταλάντη – Κηφισσός Κ. Τιθορέας

Άρης Αγ. Κων/νου – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

 

9η  αγωνιστική  22η

24/11/2018 – 2/3/2019

Οπούντιος Μαρτίνου – Δάφνη Λιβανατών

Νέο Κρίκελλο – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

Καλύβια – Ελατειακός

Μώλος – Μαλεσίνα 2008

Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου – Προοδευτική Λάρυμνας

Αταλάντη – Άρης Αγ. Κων/νου

 

10η  αγωνιστική  23η

1/12/2018 – 9/3/2019

Νέο Κρίκελλο – Οπούντιος Μαρτίνου

Δάφνη Λιβανατών – Καλύβια

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας – Μώλος

Ελατειακός – Κηφισσός Κ. Τιθορέας

Μαλεσίνα 2008 – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Άρης Αγ. Κων/νου

Προοδευτική Λάρυμνας – Αταλάντη

 

11η  αγωνιστική  24η

8/12/2018 – 16/3/2019

Οπούντιος Μαρτίνου – Καλύβια

Μώλος – Νέο Κρίκελλο

Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Δάφνη Λιβανατών

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

Άρης Αγ. Κων/νου – Ελατειακός

Αταλάντη 2008 – Μαλεσίνα 2008

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Προοδευτική Λάρυμνας

 

12η  αγωνιστική  25η

15/12/2018 – 23/3/2019

Μώλος – Οπούντιος Μαρτίνου

Καλύβια – Κηφισσός Κ. Τιθορέας

Νέο Κρίκελλο – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Δάφνη Λιβανατών – Άρης Αγ. Κων/νου

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας – Αταλάντη

Ελατειακός – Προοδευτική Λάρυμνας

Μαλεσίνα 2008 – Νίκη Αγ. Παρασκευής

13η  αγωνιστική  26η

22/12/2018 – 30/3/2019

Οπούντιος Μαρτίνου – Κηφισσός Κ. Τιθορέας

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου – Μώλος

Άρης Αγ. Κων/νου – Καλύβια

Αταλάντη – Νέο Κρίκελλο

Προοδευτική Λάρυμνας – Δάφνη Λιβανατών

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

Ελατειακός – Μαλεσίνα 2008

 

 

Αφήστε μια απάντηση