Ο Αχιλλέας Δομοκού 6-3 το Πλατύστομο στη Γ΄ κατηγορία

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας ΕΠΣ Φθιώτιδας πέτυχε ο Αχιλλέας Δομοκού, κερδίζοντας στο Ενωσιακό Αθλητικό Κέντρο το Πλατύστομο  με σκορ 6-3.

Αντίθετα το Πλατύστομο παρέμεινε για 3η αγωνιστική χωρίς τρίποντο.

Η ομάδα του Δομοκού προηγήθηκε στο α΄ ημίχρονο με 0-5! Σκόραραν οι Αποστολόπουλος (2’), Τσιώπος (20’, 22’), Καραμπότσης (29’) και Πατσιαλίδης (36’).

Με την έναρξη της επανάληψης  η ομάδα του Αχιλλέα πέτυχε και 6ο τέρμα (Πατσιαλίδης 47’).

Το Πλατύστομο αντέδρασε στο 52’ με σκόρερ τον Ι. Φέκκα και πέτυχε άλλα δύο τέρματα στη συνέχεια με τον Τριανταφύλλου (70’, 80’), διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής: Κων. Αδάμ

ΠΛΑΤΥΣΤΟΜΟ (Ευθυμίου): Χ. Φέκκας, Χ. Κουτσολέλος, Η. Φέκκας, Αδάμ, Νίκος, Μπαρούνης, Γ. Κουτσολέλος, Παπαστάμος, Ζωγλοπίτης, Τριανταφύλλου, Σουφλερός

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΟΜΟΚΟΥ (Χριστόπουλος): Καλτσάς, Αποστολόπουλος, Καραμπότσης, Χριστοφής, Ζιώγας, Μαργαρίτης, Μασιάλας, Γ. Λάιος, Πατσιαλίδης, Τσιώπος, Καλογερόπουλος, Ι. Φέκκας

***  Το άλλο ματς της κατηγορίας ανάμεσα στο Καλαμάκι και την Ακαδημία Λαμίας αναβλήθηκε.