Ο Λυτάκης «καθάρισε» για τη μέτρια Αταλάντη, 2-1 το Στεφανοβίκειο

Το να κερδίζεις ακόμη κι όταν δεν είσαι σε καλή μέρα, είναι ικανότητα και αποτέλεσμα της δουλειάς που γίνεται από τον Μάκη Ζαχαρόπουλο. Κάτι τέτοια συνέβη σήμερα στην Αταλάντη, όπου η τοπική ομάδα παρ΄ ότι δεν έφτασε σε ικανοποιητικά επίπεδα απόδοσης, ειδικά στο β’ ημίχρονο, νίκησε τον Διαγόρα Στεφανοβίκειου με 2-1 και διατηρήθηκε στις προνομιούχες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα του 3ου ομίλου Γ’  Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι, αφού είχαν μια πολύ καλή στιγμή με τον Κ. Μαλισσόβα στο 5’,  άνοιξαν το σκορ στο 24΄ με προβολή του Λυτάκη μετά από κόρνερ του Σακκά. Κι ένω στο 33’ ο Δουβάρας βρέθηκε πολύ κοντά στο 2ο γκολ, η ομάδα της Μαγνησίας ένα λεπτό αργότερα είχε δοκάρι με κεφαλιά του Αλεξίου κι έφτασε στην ισοφάριση με τον Μούτσα μετά από μπαλιά του Δίντση στο 51’.

Νωρίτερα στο 41’ και στο 44’ οι Κ. Μαλισσόβας, Τσακανίκας πλησίασαν κοντά στο γκολ για να δώσουν νέο προβάδισμα στην ομάδα τους.

Η λύτρωση για την Λοκρική ομάδα ήρθε στο 86΄ πάλι από τον  Λυτάκη ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Αλ. Μαλισσόβα και με κοντινή προβολή χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι λίγο πριν την εκπνοή είχαν και δεύτερο δοκάρι με τον Καλιακούδα (88’).

Διαιτήτευσε ο Ψυχούλας (Βοιωτίας), που απέβαλε στο 71’ τον Αλεξίου με 2 κάρτες.

ΑΤΑΛΑΝΤΗ (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Καπετάνος, Μακρόπουλος, Σακκάς (78’ Σαλιάι), Ζυγογιάννης, Πάππος, Λυτάκης, Ντζιος (78’ Αλ. Μαλισσόβας), Τσακανίκας, Δουβάρας (70’ Λαμπρόπουλος), Κ. Μαλισσόβας, Χαϊκάλης

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΒΙΚΕΙΟΥ (Μιχάλης Ζιώγας): Πρίφτη, Καλύβας, Βουραζέρης, Σπαθής, Λάιος, Καραπλιάγκος (46’ Ζιάκας), Δίντσης, Αλεξίου, Αλαμάνης, Κυριάκος (72’ Καλιακούδας), Μούτσα