Ποιοι εκλέγονται στο νέο ΔΣ του Συνδικάτου Μετάλλου

share on:

Ολοκληρώθηκαν χθες στο Συνδικάτο Μετάλλου οι εκλογές ανάδειξης νέου Δ.Σ και αντιπροσώπων στα δευτεροβάθμια συνδικαλιστικά όργανα του Ε.Κ.Λ και στην ΠΟΕΜ.

Η Εφορευτική Επιτροπή, με ανακοίνωσή της, χαιρετίζει αγωνιστικά τους 221 συναδέλφους και συναδέλφισσες που με αποφασιστικότητα, κόντρα στην ρουσφετολογία και την τρομοκρατία,  συμμετείχαν, υπερασπιστήκαν και δυνάμωσαν, το αποκούμπι και το «όπλο» που θα έχουν όλοι οι εργαζόμενοι μπροστά στις δύσκολες αντιεργατικές εξελίξεις που έχουμε μπροστά μας.

Υπερασπίστηκαν την εναντίωση στην ιδιωτικοποίηση της ΛΑΡΚΟ, τις απολύσεις, τις περικοπές, το κλείσιμο της. Υπερασπίστηκαν την ενότητα, την αλληλεγγύη, το άνοιγμα του αγώνα στον κλάδο, σε άλλους κλάδους, σε όλη την χώρα και το εξωτερικό.

Τα συμφέροντα των εργαζομένων, το μεροκάματο και τα εργασιακά δικαιώματα.

Ψήφισαν συνολικά 221 μέλη για Διοικητικό Συμβούλιο.

Τα 208 από αυτά ψήφισαν για αντιπροσώπους στην ΠΟΕΜ και στο Εργατικό Κέντρο Λαμίας.

Δείτε στη συνέχεια τις ψήφους και τους εκλεγμένους στο Δ.Σ και την Ελεγκτική Επιτροπή, ενώ τις επόμενες ήμερες θα ανακοινωθούν οι ψήφοι και ποιοι εκλέγονται αντιπρόσωποι στα δευτεροβάθμια συνδικαλιστικά όργανα.

Για Διοικητικό Συμβούλιο                                                         

  1. Πολίτης Παναγιώτης του Κωνσταντίνου                     141
  2. Ανδριώτης Σταύρος του Γεωργίου ( Τσάκαλος)       118
  3. Ρήννας Νίκος του Γεωργίου                                            106
  4. Σταματάκης Κωνσταντίνος του Άγγελου                      82
  5. Καρβούνης Γιώργος του Κωνσταντίνου                        79
  6. Λουκάς Περικλής του Επαμεινώνδα                               70
  7. Κούρος Ευάγγελος του Νικολάου                                    55
  8. Παπαϊωάννου Δημήτρης του Κωνσταντίνου                           50
  9. Πυρολάκης Χρήστος του Ιωάννη                                               48
  10. Κακκαβάς Αγγελής του Ξενοφών                                              47
  11. Μπλόντζος Λάμπρος του Παρασκευά                                      46
  12. Μαγγαφάς Γιώργος του Χρήστου                                             44
  13. Γιαννίκας Δημήτρης του Στέφανου                                          42
  14. Βέργου Λουκάς του Κωνσταντίνου                                           41
  15. Ζυγογιάννης Παρασκευάς του Ζαχαρία                                  40
  16. Δάρρας Δημήτρης του Ιωάννης                                                  39
  17. Νικολόπουλος Αλέξανδρος του Ευάγγελου                             39
  18. Μαγγαφάς Αναστάσιος του Χρήστου                                       38
  19. Γιαννάκης Βασίλης του Νικολάου                                             37
  20. Λειβαδάρας Παναγιώτης του Ανδρέα                                      36
  21. Μίχας Παναγιώτης του Ιωάννη                                                 efthia36
  22. Μπέτσας Στάθης του Ηλία 34
  23. Καραμάνης Αλέξανδρος του Γεωργίου 32
  24. Γερολουκάς Θωμάς του Αθανασίου 31
  25. Ζαχαράκης Γιώργος του Παναγιώτη 30
  26. ΜαυροδήμοςΓιώργος του Φίλιππα   29
  27. ΜαστροκωστόπουλοςΕυάγγελος του Γεωργίου   28
  28. Λιούγκος Γιώργος του Κωνσταντίνου 28
  29. Λουκάς Νικόλαος του Γεωργίου 27
  30. Πάττας Κωνσταντίνος του Δημητρίου 25
  31. Παπαγεωργίου Ιωάννης του Σπύρου 24
  32. Ψωρομίτας Ιωάννης του Δημητρίου 22
  33. Δούρος Δημήτρης του Μάρκου     22
  34. Αποστόλου Γιώργος του Κωνσταντίνου 19

ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

  1. Πάνος Σταμάτης του Ιωάννη            76
  2. Κάζας Δημήτρης του Ιωάννη            69
  3. Γκιώνης Βασίλης του Μιχαήλ            62
  4. Γεωργίου Ιωάννης του Γεωργίου              53

Αφήστε μια απάντηση