Ποδόσφαιρο Τοπικά

Προβάδισμα πρόκρισης με ανατροπή για το Μαρτίνο

Δυνατό παιχνίδι έγινε σήμερα στη Στυλίδα, όπου η τοπική ομάδα αν και προηγήθηκε στο σκορ, ηττήθηκε από τον Οπούντιο Μαρτίνου με 1-2, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκαν οι πρώτοι αγώνες της β΄ φάσης.

Και οι δύο ομάδες έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και ικανοποίησαν με την απόδοσή τους. Στο α’ ημίχρονο και οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ, αλλά αυτό δεν έγινε.

Στην επανάληψη το συγκρότημα του Κώστα Αλεξίου πήρε προβάδισμα στο σκορ όταν κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Κουφιώτη. Το εκτέλεσε ο Βαρυπάτης εύστοχα κάνοντας το 1-0 στο 58’.

Απάντησαν οι Λοκροί σχεδόν αμέσως, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα. Συγκεκριμένα στο 62’ μετά από φάουλ του Μπράχο ο Κολλάς από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα…1-1.

Δώδεκα λεπτά αργότερα η ομάδα του Μάκη Ζαχαρόπουλου έφτασε στη νίκη με τον Τσόφλιο, μετά από μπαλιά του Κολλά. Οι του Μαρτίνου με την απόδοσή τους φάνηκε ότι ξεπέρασαν το σοκ των γεγονότων της περασμένης Κυριακής και βλέπουν τη συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’  Εθνικής με περισσότερη αισιοδοξία.

Διαιτησία: Μπλούνας (Κομήτης – Κουτσόβουλος)

ΣΤΥΛΙΔΑ (Αλεξίου): Μωράτης, Τέγος, Καββαδίας (88’ Πάλλας), Μπαρμπάτσης, Κουφιώτης, Κραβαρίτης, Μπίκος (67’ Καλαϊτζής), Ντάτης (86’ Μπουραζάς), Λάγιος, Βαρυπάτης, Κάτσινος (70’ Παπαδάκης).

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Ζαχαρόπουλος): Μπασινάς, Χρυσαφόπουλος, Νικολόπουλος (60’ Νούλας), Σίδερης, Ξεζώνοτος, Μπράχο, Τομόρι (77’ Ευθυμίου), Παπανικολάου, Κολλάς, Τσόφλιος (90’ Πύλλιας), Πρέντι (85’ Αγγελόπουλος).