Πρόβα τζενεράλε για τον ΑΟ Λαμίας, το φιλικό με τον ΖΑΟΝ

Το τελευταίο φιλικό παιχνίδι πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της προΑ1 Γυναικών βόλεϊ, δίνει το ερχόμενο Σάββατο 13 Οκτώβρη (17.00) στο Χαλκιοπούλειο, η γυναικεία ομάδα του ΑΟ Λαμίας, αντιμετωπίζοντας τον ΖΑΟΝ σ’ ένα πολύ δυνατό τεστ.

Ο τεχνικός της Λαμιώτικης ομάδας, Ηλίας Αγγέλης, θα έχει την ευκαιρία το Σάββατο να δει την κατάσταση της ομάδας του κόντρα σ’ έναν αντίπαλο που θα τον βρει και στο φετινό πρωτάθλημα.

Θυμίζουμε ότι στην πρεμιέρα της προΑ1 ο ΑΟΛ θα αντιμετωπίσει στα Βριλήσσια το τοπικό συγκρότημα.

Από τη διοίκηση της ομάδας ανακοινώθηκε ότι το Σάββατο στο Χαλκιοπούλειο θα διατίθενται τα εισιτήρια διαρκείας για τα εντός έδρας παιχνίδια του ΑΟΛ. Παράλληλα καλούνται όλοι οι φίλοι του βόλεϊ να βρεθούν στο Κλειστό της πόλης για να δούν από κοντά την ανανεωμένη ομάδα της προΑ1 Γυναικών.

***  Ιδιαίτερη ικανοποίηση επικρατεί στις τάξεις του ΑΟΛ για την εμφάνιση της ομάδας στο πρόσφατο φιλικό ματς στην Ηλιούπολη, όπου αντιμετώπισε την ομώνυμη ομάδα που αγωνίζεται στην Α1.

Οι κοπέλες του Ηλία Αγγέλη μπορεί να έχασαν με 3-2 σετ (15-25, 25-18, 25-17, 25-16, 16-25), όμως η απόδοση των κοριτσιών ήταν πολύ καλή και άφησε πολλές υποσχέσεις για το καινούργιο πρωτάθλημα.

Το πρόγραμμα της προΑ1 Γυναικών 2018-2019

1η  αγωνιστική  12η

(20-21/10) – (19-20/1)

Βριλήσσια – ΑΟ Λαμίας

Ηρακλής Κηφισιάς – Μεσσαρά

Πανιώνιος – Αιγάλεω

Άρτεμις Κορυδαλλού – ΑΕΚ

ΧΑΝΘ – ΖΑΟΝ

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ

2η  αγωνιστική  13η

(27-28/10) – (26-27/1)

Παναθηναϊκός – Βριλήσσια

ΑΟ Λαμίας – Ηρακλής Κηφισιάς

Μεσσαρά – Πανιώνιος

Αιγάλεω – Άρτεμις Κορυδαλλού

ΑΕΚ – ΧΑΝΘ

ΠΑΟΚ – ΖΑΟΝ

3η  αγωνιστική  14η

(3-4/11) – (2-3/2)

Ηρακλής Κηφισιάς – Παναθηναϊκός

Πανιώνιος – ΑΟ Λαμίας

Άρτεμις Κορυδαλλού – Μεσσαρά

ΧΑΝΘ – Αιγάλεω

ΖΑΟΝ – ΑΕΚ

Βριλήσσια – ΠΑΟΚ

4η  αγωνιστική  15η

(10-11/11) – (9-10/2)

Παναθηναϊκός – Πανιώνιος

Βριλήσσια – Ηρακλής Κηφισιάς

ΑΟ Λαμίας – Άρτεμις Κορυδαλλού

Μεσσαρά – ΧΑΝΘ

Αιγάλεω – ΖΑΟΝ

ΠΑΟΚ -ΑΕΚ

5η  αγωνιστική  16η

(17-18/11) – (16-17/2)

Άρτεμις Κορυδαλλού – Παναθηναϊκός

Πανιώνιος – Βριλήσσια

ΧΑΝΘ – ΑΟ Λαμίας

ΖΑΟΝ – Μεσσαρά

ΑΕΚ – Αιγάλεω

Ηρακλής Κηφισιάς – ΠΑΟΚ

6η  αγωνιστική  17η

(24-25 Νοεμβρίου) – (23-24/2)

Παναθηναϊκός – ΧΑΝΘ

Βριλήσσια – Άρτεμις Κορυδαλλού

Ηρακλής Κηφισιάς – Πανιώνιος

ΑΟ Λαμίας – ΖΑΟΝ

Μεσσαρά – ΑΕΚ

ΠΑΟΚ – Αιγάλεω

7η  αγωνιστική   18η

(1-2/12) – (2-3/3)

ΖΑΟΝ – Παναθηναϊκός

ΧΑΝΘ – Βριλήσσια

Άρτεμις Κορυδαλλού – Ηρακλής Κηφισιάς

ΑΕΚ – ΑΟ Λαμίας

Αιγάλεω – Μεσσαρά

Πανιώνιος – ΠΑΟΚ

8η  αγωνιστική  19η

(8-9/12) – (9-10/3)

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

Βριλήσσια – ΖΑΟΝ

Ηρακλής Κηφισιάς – ΧΑΝΘ

Πανιώνιος – Άρτεμις Κορυδαλλού

ΑΟ Λαμίας – Αιγάλεω

ΠΑΟΚ – Μεσσαρά

9η  αγωνιστική  20η

(15-16/12) – (16-17/3)

Αιγάλεω – Παναθηναϊκός

ΑΕΚ – Βριλήσσια

ΖΑΟΝ – Ηρακλής Κηφισιάς

ΧΑΝΘ – Πανιώνιος

Μεσσαρά – ΑΟ Λαμίας

Άρτεμις Κορυδαλλού – ΠΑΟΚ

10η  αγωνιστική   21η

(22-23/12) – (23-24/3)

Παναθηναϊκός – Μεσσαρά

Βριλήσσια – Αιγάλεω

Ηρακλής Κηφισιάς – ΑΕΚ

Πανιώνιος – ΖΑΟΝ

Άρτεμις Κορυδαλλού – ΧΑΝΘ

ΠΑΟΚ – ΑΟ Λαμίας

11η  αγωνιστική 22η

(12-13/1) – (30-31/3)

ΑΟ Λαμίας – Παναθηναϊκός

Μεσσαρά – Βριλήσια

Αιγάλεω – Ηρακλής Κηφισιάς

ΑΕΚ – Πανιώνιος

ΖΑΟΝ – Άρτεμις Κορυδαλλού

ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ

Αφήστε μια απάντηση