Πρώτη του Έσπερου Λαμίας την Κυριακή στο Χαλκιοπούλειο

share on:

Το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της χρονιάς δίνει την Κυριακή το απόγευμα (17.00) στο Χαλκιοπούλειο, ο Έσπερος Λαμίας αντιμετωπίζοντας τους Μαχητές Θεσσαλονίκης, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μπάσκετ Β’ Εθνικής.

Στόχος των Λαμιωτών είναι η πρώτη τους νίκη, αφού στην πρεμιέρα, ηττήθηκαν στο Στρατώνι της Χαλκιδικής με 72-67.

Να θυμηθούμε πως αγωνίστηκε η ομάδα της Λαμίας:

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης-Τσουκαλαδέλης): Γκόντγουιν 2, Ματζούκας, Μούτσα 9(1), Στογιάνοβιτς 22(4), Ρουμελιώτης 11(1), Παπανικολάου, Μπαλτας, Τσιμίδης 11, Λάμπας, Δαχρετζής 6(2),  Γκιρίτσης 6, Σερινάϊ.

Κάρτες διαρκείας

Για το Κυριακάτικο ματς η διοίκηση του Έσπερου καλεί τον φίλαθλο κόσμο της Λαμίας να βρεθεί στο Χαλκιοπούλειο και να στηρίξει την προσπάθεια των παικτών.

Παράλληλα κάνει έκκληση στους Λαμιώτες να  βοηθήσουν οικονομικά την ομάδα αγοράζοντας τις κάρτες διαρκείας. Έχουν εκδοθεί οι εξής κατηγορίες καρτών:

  1. Κάρτα διαρκείας FAMILY για όλη την οικογένεια (γονείς και παιδιά).
  2. Κάρτα διαρκείας BASIC, απευθύνεται σε ένα άτομο.
  3. Κάρτα διαρκείας GOLD, απευθύνεται σε ειδικές κατηγορίες χορηγιών.

***  Για  κατηγορίες πολιτών με ειδικές ανάγκες, η είσοδος είναι δωρεάν, όπως και των συνοδών τους.

Το πρόγραμμα

 

Να δούμε το πλήρες πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής και τους διαιτητές των συναντήσεων:

 

Κυριακή 13 Οκτώβρη

Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Ευκαρπία

Δημάδης-Μπακάλης-Ζαχαριάδης (Γκουρτζελίδης)

Αλ.Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Ερμής Λαγκαδά

Ταρενίδης Στ.-Παπαγερίδης-Χρυσάφης (Μπρίγκος)

Λαμίας 17.00 Έσπερος Λαμίας-Μαχητές

Φακίτσας-Ξέρας-Τσουμαχίδης (Βαρνάς)

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Στρατώνι

Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου (Παραλυκίδης)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα

Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ. (Κανελλόπουλος)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρεβενών-Ευρώπη Πευκοχωρίου

Λόρτος-Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Ιωάν. (Μπαταούλα)

 Μ.Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Πολύγυρος

Ταρενίδης Κ.-Ντούρας-Χατζηχαρίσης (Δροσόπουλος)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Αίας Ευόσμου

Γερακίνης-Μαραμής-Παζώλης (Γκαρτζονίκας)

 

Ο  ΝΟΤΙΟΣ  ΟΜΙΛΟΣ

 

Μέ ήττα ξεκίνησε το πρωτάθλημα και ο Λοκρός Αταλάντης που μετέχει στο νότιο όμιλο, χάνοντας από τον Δούκα με 95-88.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Λουκάς Ζαρονικόλας): Ψάλτου 26, Αντωνόπουλος 17(3), Φωτητζόγλου 16(4), Παπαπέτρος 9(1), Μάτος Αν. 9, Πάππος 5, Μάτος Αγγ. 4(1), Αγγέλου 2.

Την Κυριακή (17.00) υποδέχεται μπροστά στο κοινό του, στην Αταλάντη, τον Έσπερο Καλλιθέας με στόχο να κάνει την πρώτη του νίκη.

Να δούμε το πρόγραμμα και τους διαιτητές των αγώνων:

 

Κυριακή 13 Οκτώβρη

Δύο Αοράκια 17.00 ΟΦΗ-Αιγάλεω

Μακρόπουλος-Ασημακάκη-Μαρινάκης (Γιαννακουδάκης)

Αταλάντης 17.30 Λοκρός Αταλάντης-Έσπερος Καλλιθέας

Καμήτσος-Καρπάνος-Καρανικόλα Αλ. (Χριστοδούλου)

Π.Βογιατζής 17.00 Ελευσίνα-Δούκας

Παυλόπουλος-Φασόλης-Σιδέρης (Ηπιώτης)

Νέας Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Πανερυθραϊκός

Θεοδωρόπουλος-Μπούκας-Τηγάνης (Ορφάνος Γ.)

Παπάγου 17.00 Παπάγου-Μανδραϊκός

Κωνσταντινόπουλος-Στρέμπας-Φραγκούλη (Τζουβάρας)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-Εθνικός

Παπαθανασίου-Τσαχάκης-Γρίβα (Παπαδόπουλος Κ.)

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Μεγαρίδα

Ζακεστίδης-Δόλγυρας-Αργυρούδης (Γολεγού)

Ζ.Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-Μελίσσια

Πολυχρόνης-Σπυρόπουλος-Καλογριάς (Λιμνιάτης)

Αφήστε μια απάντηση