Διεθνή Ποδόσφαιρο

Συναρπαστικά ματς απόψε στο Τσάμπιονς Λιγκ!

Μεγάλα ματς με επικές ανατροπές στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ξεχώρισαν οι αναμετρήσεις της Τσέλσι με τον Άγιαξ και της Βαλένθια με τη Λιλ. Τεράστια ανατροπή για την Ντόρτμουντ και νίκη επί της Ίντερ.

Η αγωνιστική ξεκίνησε με τις αναμετρήσεις της Μπαρτσελόνα με τη Σλάβια Πράγας και της Ζενίτ με τη Λειψία. Η παρέα του Μέσι «κόλλησε» στο μηδέν παραχωρώντας ισοπαλία την ίδια ώρα που η γερμανική ομάδα έφευγε με το «διπλό» από την Αγία Πετρούπολη.

Οκτώ γκολ και πολλές συγκινήσεις πρόσφερε το ματς του Λονδίνου μεταξύ της Τσέλσι και του Άγιαξ. Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 4-1 κατάφεραν να ισοφαρίσουν ενώ λίγο έλειψε να κάνουν και το 5-4 που θα τους χάριζε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Επική αντεπίθεση της Βαλένθια που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στη Λιλ κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να σκοράρει τέσσερις φορές και να πανηγυρίσει τη νίκη.

Στο «Βεστφάλεν Στάντιον» η Ντόρτμουντ έκανε τρομερή ανατροπή καθώς αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Ίντερ στο ημίχρονο, επικράτησε με σκορ 3-2.

Και στους τέσσερις ομίλους πάντως οι λογαριασμοί είναι ανοιχτοί. Με αποκορύφωμα το γκρουπ 8 που Άγιαξ, Τσέλσι και Βαλένθια ισοβαθμούν στους 7.

Ουσιαστικά καμία από τις ομάδες που συμμετέχουν στους ομίλους που παίχθηκαν απόψε δεν έχει καταφέρει να εξασφαλίσει από τώρα την πρόκριση της. Κάτι όχι συνηθισμένο αν σκεφτεί κανείς ότι μόλις ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική.