Τα δοκάρια σταμάτησαν την Αταλάντη και ο Θησέας Αγριάς κέρδισε 2-1

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη σήμερα η Αταλάντη, χάνοντας μέσα στο γήπεδό της από τον αξιόμαχο Θησέα Αγριάς με σκορ 1-2, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής για τον 3ο όμιλο της Γ’  Εθνικής.

Οι παίκτες του Μάκη Ζαχαρόπουλου φάνηκαν άτυχοι σήμερα αφού είχαν δύο δοκάρια και ευκαιρίες για να σκοράρουν και τουλάχιστον να διατηρήσουν το αήττητο. Οι της Αγριάς κατάφεραν να προγηθούν με 0-2 στο α΄ημίχρονο.

Στο 30’ μετά από σέντρα του Πέτση, πήρε την μπάλα ο Ιωαννίδης και με συρτό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου από φάουλ του Κοτζαθανάση και κεφαλιά του Οικονόμου έγινε το 0-2

Στην επανάληψη ο Θησέας είχε οριζόντιο δοκάρι με τον Ιωαννίδη και κλασική φάση με τον Ζαχαράκη  για το 0-3. Ακολούθησε η μείωση του σκορ από τον Ζυγογιάννη στο 71’ με τη συνέχεια να ανήκει στους γηπεδούχους που είχαν δύο δοκάρια, με τους Δήμο και Δουβάρα.

Διαιτητής: Μπαλαχούτης (Πειραιά)

ΑΤΑΛΑΝΤΗ (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Γιοβάς, Μακρόπουλος, Σακκάς, Πάππος, Ζυγογιάννης, Αντωνόπουλος, Δήμος, Λυτάκης (81′ Λαμπρόπουλος), Μαλισσόβας, Αντωνίου (60′ Δουβάρας), Χαϊκάλης (72′ Τζιβελέκης)

ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ (Λάκης Μπακάλης): Κεφαλάς, Κυρίτσης, Ιακωβίδης, Γιαουπλάρι, Διαμαντόπουλος (77’ Βαν ντε Γουΐχε), Οικονόμου, Χατζησταμάτης, Κοτζαθανάσης (62’ Μπόρας), Ιωαννίδης, Πέτσης, (82’ Σιώμος) Βλάχος (70’ Ζαχαράκης)