Το αγωνιστικό πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας ΕΠΣ Φθιώτιδας 2020-2021

share on:

Πραγματοποιήθηκε απόψε στο κέντρο ΤΕΜΠΕΛΗΣ στο Γοργοπόταμο, η κλήρωση του πρωταθλήματος Β΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας, με τη συμμετοχή 31 σωματείων που χωρίστηκαν σε τρεις ομίλους, με γεωγραφικά κριτήρια.

Στον Λοκρικό όμιλο εντάχθηκαν 12 ομάδες, στη Δυτική Φθιώτιδα δέκα και οι υπόλοιπες 9 στον όμιλο της Βορειοανατολικής Φθιώτιδας.

Τρεις ομάδες ζήτησαν τους εντός έδρας αγώνες τους να τους παίζουν Σάββατο (Ελατειακός, Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας, Εχιναίοι), ενώ έγινε γνωστό από την Ένωση ότι θα ικανοποιήσει και άλλα τυχόν αιτήματα που θα προκύψουν.

Στον Λοκρικό όμιλο κλειδάριθμο για να μη συμπίπτουν οι αγώνες τους πήραν η Μενδενίτσα με το Μώλο (κοινή έδρα) και το Καινούριο με τη Σκάρφεια. Στη Δυτική Φθιώτιδα κλειδάριθμο πήραν η Γιαννιτσού με την Παλαιά Γιαννιτσού, και η Ένωση 2010 με την Τσούκα (κοινή έδρα το «Λεων. Γιαννέλος»). Τέλος στη Βορειοανατολική Φθιώτιδα κλειδάριθμο πήρε ο Δομοκός με την Ομβριακή.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 26-27 Σεπτέμβρη.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι η προκήρυξη των πρωταθλημάτων δεν κοινοποιήθηκε ούτε σήμερα στα σωματεία, κάτι που αναμένεται να γίνει το πρωί της Τρίτης 1/9.

Να δούμε αναλυτικά το πρόγραμμα των τριών ομίλων όπως προέκυψε από τη σχετική διαδικασία που επιμελήθηκε η διοίκηση της Ένωσης που ουσιαστικά πλέον λειτουργεί με 7μελή σύνθεση.

Α’  ΟΜΙΛΟΣ

 

1η  Αγωνιστική  12η 

Παρνασσός Αμφίκλειας-Ελατειακός

Σκάρφεια-Κηφισσός Κ. Τιθορέας

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ-Μώλος

Αετός Μενδενίτσας-Καλαπόδι

Αγρότης Τραγάνας-Καινούριο

Αταλάντη ’92-Κομνηνός

 

2η  Αγωνιστική  13η 

Σκάρφεια-Παρνασσός Αμφίκλειας

Ελατειακός-Αστέρας Αγ. Σεραφείμ

Κηφισσός Κ. Τιθορέας-Αετός Μενδενίτσας

Μώλος-Αγρότης Τραγάνας

Καλαπόδι-Αταλάντη ‘92

Κομνηνός-Καινούριο

 

3η  Αγωνιστική  14η 

Παρνασσός Αμφίκλειας-Αστέρας Αγ. Σεραφείμ

Αετός Μενδενίτσας-Σκάρφεια

Αγρότης Τραγάνας-Ελατειακός

Αταλάντη ’92-Κηφισσός Κ. Τιθορέας

Κομνηνός-Μώλος

Καινούριο-Καλαπόδι

 

4η  Αγωνιστική  15η 

Αετός Μενδενίτσας-Παρνασσός Αμφίκλειας

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ-Αγρότης Τραγάνας

Σκάρφεια-Αταλάντη ‘92

Ελάτειακός-Κομνηνός

Κηφισσός Κ. Τιθορέας-Καινούριο

Καλαπόδι-Μώλος

 

5η  Αγωνιστική  16η 

Παρνασσός Αμφίκλειας-Αγρότης Τραγάνας

Αταλάντη ’92-Αετός Μενδενίτσας

Κομνηνός-Αστέρας Αγ. Σεραφείμ

Καινούριο-Σκάρφεια

Καλαπόδι-Ελατειακός

Μώλος-Κηφισσός Κ. Τιθορέας

 

6η  Αγωνιστική  17η 

Αταλάντη ’92-Παρνασσός Αμφίκλειας

Αγρότης Τραγάνας-Κομνηνός

Αετός Μενδενίτσας-Καινούριο

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ-Καλαπόδι

Σκάρφεια-Μώλος

Ελατειακός-Κηφισσός Κ. Τιθορέας

 

7η  Αγωνιστική  18η 

Παρνασσός Αμφίκλειας-Κομνηνός

Καινούριο-Αταλάντη ‘92

Καλαπόδι-Αγρότης Τραγάνας

Μώλος-Αετός Μενδενίτσας

Κηφισσός Κ. Τιθορέας-Αστέρας Αγ. Σεραφείμ

Ελατειακός-Σκάρφεια

 

8η  Αγωνιστική  19η 

Καινούριο-Παρνασσός Αμφίκλειας

Κομνηνός-Καλαπόδι

Αταλάντη ’92-Μώλος

Αγρότης Τραγάνας-Κηφισσός Κ. Τιθορέας

Αετός Μενδενίτσας-Ελατειακός

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ-Σκάρφεια

 

9η  Αγωνιστική  20η 

Παρνασσός Αμφίκλειας-Καλαπόδι

Μώλος-Καινούριο

Κηφισσός Κ. Τιθορέας-Κομνηνός

Ελατειακός-Αταλάντη ‘92

Σκάρφεια-Αγρότης Τραγάνας

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ-Αετός Μενδενίτσας

 

10η  Αγωνιστική  21η 

Μώλος-Παρνασσός Αμφίκλειας

Καλαπόδι-Κηφισσός Κ. Τιθορέας

Καινούριο-Ελατειακός

Κομνηνός-Σκάρφεια

Αταλάντη ’92-Αστέρας Αγ. Σεραφείμ

Αγρότης Τραγάνας-Αετός Μενδενίτσας

 

11η  Αγωνιστική  22η 

Κηφισσός Κ. Τιθορέας-Παρνασσός Αμφίκλειας

Ελατειακός-Μώλος

Σκάρφεια-Καλαπόδι

Αστέρας Αγ. Σεραφείμ-Καινούριο

Αετός Μενδενίτσας-Κομνηνός

Αγρότης Τραγάνας-Αταλάντη ‘92

Β’  ΟΜΙΛΟΣ

 

1η  Αγωνιστική  10η 

Μεξιατικός-Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς

Θύελλα Ροδωνιάς-Λιανοκλάδι

Δόξα Ζηλευτού-Ένωση 2010

Τσούκα-Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

Αναγέννηση Γιαννιτσούς-Εθνικός Κομποτάδων

 

2η  Αγωνιστική  11η 

Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς-Δόξα Ζηλευτού

Θύελλα Ροδωνιάς-Μεξιατικός

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας-Εθνικός Κομποτάδων

Ένωση 2010-  Αναγέννηση Γιαννιτσούς

Λιανοκλάδι-Τσούκα

 

3η  Αγωνιστική  12η 

Μεξιατικός-Δόξα Ζηλευτού

Τσούκα-Θύελλα Ροδωνιάς

Αναγέννηση Γιαννιτσούς-Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς

Εθνικός Κομποτάδων-Λιανοκλάδι

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας-Ένωση 2010

 

4η  Αγωνιστική  13η 

Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς-Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

Θύελλα Ροδωνιάς-Εθνικός Κομποτάδων

Δόξα Ζηλευτού-Αναγέννηση Γιαννιτσούς

Τσούκα-Μεξιατικός

Λιανοκλάδι-Ένωση 2010

 

5η  Αγωνιστική  14η 

Μεξιατικός-Αναγέννηση Γιαννιτσούς

Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς-Λιανοκλάδι

Εθνικός Κομποτάδων-Τσούκα

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας-Δόξα Ζηλευτού

Ένωση 2010-Θύελλα Ροδωνιάς

 

6η  Αγωνιστική  15η 

Θύελλα Ροδωνιάς-Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς

Δόξα Ζηλευτού-Λιανοκλάδι

Τσούκα-Ένωση 2010

Αναγέννηση Γιαννιτσούς-Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

Εθνικός Κομποτάδων-Μεξιατικός

 

7η  Αγωνιστική  16η 

Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς-Τσούκα

Δόξα Ζηλευτού-Θύελλα Ροδωνιάς

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας-Μεξιατικός

Ένωση 2010-Εθνικός Κομποτάδων

Λιανοκλάδι-Αναγέννηση Γιαννιτσούς

 

8η  Αγωνιστική  17η 

Μεξιατικός-Ένωση 2010

Τσούκα-Δόξα Ζηλευτού

Αναγέννηση Γιαννιτσούς-Θύελλα Ροδωνιάς

Εθνικός Κομποτάδων-Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς

Λιανοκλάδι-Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

 

9η  Αγωνιστική  18η 

Μεξιατικός-Λιανοκλάδι

Θύελλα Ροδωνιάς-Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

Δόξα Ζηλευτού-Εθνικός Κομποτάδων

Αναγέννηση Γιαννιτσούς-Τσούκα

Ένωση 2010-Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς

Γ’  ΟΜΙΛΟΣ

 

1η  Αγωνιστική  10η 

Θύελλα Μεγ. Βρύσης-Ομβριακή

Πελασγιακός-Εχιναίοι

Δίβρη-ΠΑΟ Ανθήλης

Αχιλλέας Δομοκού-Δόξα Μοσχοχωρίου 2011

*** Ρεπό το Γαρδίκι

 

2η  Αγωνιστική  11η 

Ομβριακή-Πελασγιακός

Γαρδίκι-Θύελλα Μεγ. Βρύσης

ΠΑΟ Ανθήλης-Δόξα Μοσχοχωρίου 2011

Εχιναίοι-Αχιλλέας Δομοκού

*** Ρεπό η Δίβρη

 

3η  Αγωνιστική  12η 

Θύελλα Μεγ. Βρύσης-Πελασγιακός

Δίβρη-Γαρδίκι

Αχιλλέας Δομοκού-Ομβριακή

ΠΑΟ Ανθήλης-Εχιναίοι

*** Ρεπό η Δόξα Μοσχοχωρίου 2011

 

4η  Αγωνιστική  13η 

Ομβριακή-ΠΑΟ Ανθήλης

Γαρδίκι-Δόξα Μοσχοχωρίου 2011

Πελασγιακός-Αχιλλέας Δομοκού

Δίβρη-Θύελλα Μεγ. Βρύσης

*** Ρεπό οι Εχιναίοι

 

5η  Αγωνιστική  14η 

Θύελλα Μεγ. Βρύσης-Αχιλλέας Δομοκού

Δόξα Μοσχοχωρίου 2011-Δίβρη

ΠΑΟ Ανθήλης-Πελασγιακός

Εχιναίοι-Γαρδίκι

***  Ρεπό η Ομβριακή

 

6η  Αγωνιστική  15η 

Γαρδίκι-Ομβριακή

Δίβρη-Εχιναίοι

Αχιλλέας Δομοκού-ΠΑΟ Ανθήλης

Δόξα Μοσχοχωρίου 2011-Θύελλα Μεγ. Βρύσης

***  Ρεπό ο Πελασγιακός

 

7η  Αγωνιστική  16η 

Ομβριακή-Δίβρη

Πελασγιακός-Γαρδίκι

ΠΑΟ Ανθήλης-Θύελλα Μεγ. Βρύσης

Εχιναίοι-Δόξα Μοσχοχωρίου 2011

*** Ρεπό ο Αχιλλέας Δομοκού

 

8η  Αγωνιστική  17η 

Θύελλα Μεγ. Βρύσης-Εχιναίοι

Δίβρη-Πελασγιακός

Αχιλλέας Δομοκού-Γαρδίκι

Δόξα Μοσχοχωρίου 2011-Ομβριακή

*** Ρεπό ο ΠΑΟ Ανθήλης

 

9η  Αγωνιστική  18η 

Γαρδίκι-ΠΑΟ Ανθήλης

Πελασγιακός-Δόξα Μοσχοχωρίου 2011

Αχιλλέας Δομοκού-Δίβρη

Εχιναίοι-Ομβριακή

***  Ρεπό η Θύελλα Μεγ. Βρύσης

Αφήστε μια απάντηση