Το αγωνιστικό πρόγραμμα της προΑ1 Γυναικών βόλεϊ 2019-2020

share on:

Στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ. πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της προΑ1 Γυναικών για την περίοδο 2019-2020.

Στο φετινό πρωτάθλημα μετέχουν 12 ομάδες, επτά από το λεκανοπέδιο (ΑΕΚ, ΖΑΟΝ,  Άρτεμις Κορυδαλλού, Βριλήσσια, Αιγάλεω, Πανιώνιος, Αμαζόνες Ν. Ερυθραίας της Α2), τρεις από τη Θεσσαλονίκη (Μακεδόνες Αξιού της Α1, ΧΑΝΘ, Ναύαρχος Βότσης της Α2) και δύο επαρχιακές, ο ΑΟ Λαμίας και η Κόρινθος της Α1.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στα μέσα του Οκτώβρη. Η πρωταθλήτρια και η νικήτρια των πλέι οφ θα ανέβουν στην Α1, ενώ θα υποβιβαστούν στην Α2 η τελευταία της κανονικής βαθμολογίας καθώς και η τελευταία των πλέι άουτ.

Στην διαδικασία της κλήρωσης τη Λαμιώτικη ομάδα εκπροσώπησαν ο πρόεδρος Βασίλης Παπαμίχος και ο γενικός αρχηγός Απόστολος Δουμανάς.

Η κληρωτίδα με το καλημέρα έβγαλε το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον ΑΟΛ και την ΑΕΚ, που θα γίνει στο Χαλκιοπούλειο, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής.

Να δούμε το πλήρες πρόγραμμα του πρωταθλήματος και τις ημερομηνίες των αγωνιστικών:

1η  αγωνιστική   12η

(12/13-10-2019) – (18/19-1-2020)
ΑΟ Λαμίας-ΑΕΚ
Βριλήσσια-Μακεδόνες Αξιού
Αμαζόνες-Πανιώνιος
Αιγάλεω-Κόρινθος
ΖΑΟΝ-ΧΑΝΘ
Ναύαρχος Βότσης-Άρτεμις Κορυδαλλού

2η  αγωνιστική  13η

(26/27-10-2019) – (25/26-1-2020)
Ναύαρχος Βότσης -ΑΟ Λαμίας
ΑΕΚ-Βριλησσίων
Μακεδόνες Αξιού-Αμαζόνες Ν. Ερυθραίας
Πανιώνιος-Αιγάλεω
Κόρινθος-ΖΑΟΝ
Άρτεμις Κορυδαλλού -ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική  14η

(26/27-10-2019) – (1/2-2-2020)
Βριλήσσια – Ναύαρχος Βότσης
Αμαζόνες Ν. Ερυθραίας-ΑΕΚ
Αιγάλεω-Μακεδόνες Αξιού
ΖΑΟΝ-Πανιώνιος
ΧΑΝΘ-Κόρινθος
ΑΟ Λαμίας -Άρτεμις Κορυδαλλού

4η  αγωνιστική   15η

(2/3-11-2019) –  (8/9-2-2020)
Ναύαρχος Βότσης-Αμαζόνες Ν. Ερυθραίας
ΑΟ Λαμίας-Βριλήσσια
ΑΕΚ-Αιγάλεω
Μακεδόνες Αξιού-ΖΑΟΝ
Πανιώνιος-ΧΑΝΘ
Άρτεμις Κορυδαλλού -Κόρινθος

5η  αγωνιστική  16η

(2/3-11-2019) – (15/16-2-2020)
Αιγάλεω- Ναύαρχος Βότσης
Αμαζόνες Ν. Ερυθραίας-ΑΟ Λαμίας
ΖΑΟΝ-ΑΕΚ
ΧΑΝΘ-Μακεδόνες Αξιού
Κόρινθος-Πανιώνιος
Βριλήσσια-Άρτεμις Κορυδαλλού

6η  αγωνιστική  17η

(16/17-11-2019) – (22/23-2-2020)
Ναύαρχος Βότσης -ΖΑΟΝ
ΑΟ Λαμίας -Αιγάλεω
Βριλήσσια-Αμαζόνες Ν. Ερυθραίας
ΑΕΚ-ΧΑΝΘ
Μακεδόνες Αξιού-Κόρινθος
Άρτεμις Κορυδαλλού -Πανιώνιος

7η  αγωνιστική  18η

(23/24-11-2019) – (29-2/1-3-2020)
ΧΑΝΘ- Ναύαρχος Βότσης
ΖΑΟΝ-ΑΟ Λαμίας
Αιγάλεω-Βριλήσσια
Κόρινθος-ΑΕΚ
Πανιώνιος-Μακεδόνες Αξιού
Αμαζόνες Ν. Ερυθραίας-Άρτεμις Κορυδαλλού

8η  αγωνιστική  19η

(30-11/1-12-2019) – (7/8-3-2020)
Ναύαρχος Βότσης -Κόρινθος
ΑΟ Λαμίας-ΧΑΝΘ
Βριλήσσια-ΖΑΟΝ
Αμαζόνες Ν. Ερυθραίας-Αιγάλεω
ΑΕΚ-Πανιώνιος
Άρτεμις Κορυδαλλού-Μακεδόνες Αξιού

9η  αγωνιστική  20η

(7/8-12-2019) – (14/15-3-2020)
Πανιώνιος- Ναύαρχος Βότσης
Κόρινθος-ΑΟ Λαμίας
ΧΑΝΘ-Βριλήσσια
ΖΑΟΝ-Αμαζόνες Ν. Ερυθραίας
Μακεδόνες Αξιού-ΑΕΚ
Αιγάλεω-Άρτεμις Κορυδαλλού

10η  αγωνιστική  21η

(14/15-12-2019) – (21/22-3-2020)
Ναύαρχος Βότσης-Μακεδόνες Αξιού
ΑΟ Λαμίας-Πανιώνιος
Βριλήσσια-Κόρινθος
Αμαζόνες Ν. Ερυθραίας-ΧΑΝΘ
Αιγάλεω-ΖΑΟΝ
Άρτεμις Κορυδαλλού -ΑΕΚ

11η  αγωνιστική  22η

(21/22-12-2019) – (28/29-3)
ΑΕΚ- Ναύαρχος Βότσης
Μακεδόνες Αξιού-ΑΟ Λαμίας
Πανιώνιος-Βριλήσσια
Κόρινθος-Αμαζόνες Ν. Ερυθραίας

ΧΑΝΘ-Αιγάλεω
ΖΑΟΝ- Άρτεμις Κορυδαλλού

Αφήστε μια απάντηση