Το αγωνιστικό πρόγραμμα του ΑΟ Λαμίας στην Α1 βόλεϊ Γυναικών

share on:

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση των αγώνων των εθνικών πρωταθλημάτων βόλεϊ για τη νέα περίοδο 2020-2021.

Το μεγάλο ενδιαφέρον συγκεντρώθηκε στην Α1 Γυναικών όπου φέτος θα συμμετάσχει για πρώτη φορά ο ΑΟ Λαμίας. Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 10-11 Οκτώβρη, με τις 14 ομάδες της κατηγορίας χωρισμένες σε δύο ομίλους.

Οι Λαμιώτισσες θα έχουν να αντιμετωπίσουν τη Θήρα από τη Σαντορίνη, τον Παναθηναϊκό, τον Άρη, το Μαρκόπουλο, τον Ηλυσιακό και τις Αμαζόνες. Δηλαδή 4 ομάδες από το Λεκανοπέδιο, μία από τη Θεσσαλονίκη και μία ακόμη επαρχιακή από τις Κυκλάδες.

Στον άλλο όμιλο οι 7 ομάδες που τον απαρτίζουν είναι: Ολυμπιακός, Θέτις Βούλας, Π.Α.Ο.Κ., Πανναξιακός, Πορφύρας Πειραιά, Αίας Ευόσμου, Α.Ε.Κ.

Να δούμε το πλήρες πρόγραμμα του ομίλου όπου τοποθετήθηκε η νεοφώτιστη εκπρόσωπος της Φθιώτιδας, ΑΟ Λαμίας:

1η  Αγωνιστική  8η

10-11/10/2020 – 21-22/11/2020

Άρης – Παναθηναϊκός

Ηλυσιακός  – Μαρκόπουλο

Α.Ο. Λαμίας  – Θήρα

*** Ρεπό οι Αμαζόνες

2η  Αγωνιστική  9η

17-18/10/2020 – 28-29/11/2020      

Αμαζόνες – Άρης

Παναθηναϊκός  – Ηλυσιακός

Μαρκόπουλο – Α.Ο. Λαμίας

*** Ρεπό η Θήρα

3η  Αγωνιστική  10η

24-25/10/2020  –  5-6/12/2020      

Ηλυσιακός   – Αμαζόνες

Α.Ο. Λαμίας – Παναθηναϊκός

Θήρα – Μαρκόπουλο

***  Ρεπό ο Άρης

4η  Αγωνιστική  11η

31/10 & 1/11/2020  –  12-13/12/2020      

Αμαζόνες – Α.Ο. Λαμίας

Άρης – Ηλυσιακός

Παναθηναϊκός  – Θήρας

***  Ρεπό το Μαρκόπουλο

5η  Αγωνιστική  12η

7-8/11/2020  –  19-20/12/2020  

Θήρα – Αμαζόνες

Α.Ο. Λαμίας – Άρης

Μαρκόπουλο  – Παναθηναϊκός

***  Ρεπό ο Ηλυσιακός

6η  Αγωνιστική  13η

11/11/2020  –  23-24/1/2021 

Αμαζόνες – Μαρκόπουλο

Άρης- Θήρα

Ηλυσιακός  – Α.Ο. Λαμίας

***  Ρεπό ο Παναθηναϊκός

 

7η  Αγωνιστική  14η

14-15/11/2020 – 30-31/1/2021      

Παναθηναϊκός – Αμαζόνες

Μαρκόπουλο – Άρης

Θήρα – Ηλυσιακός

***  Ρεπό ο Α.Ο. Λαμίας

Α2  Ανδρών και Φθία Λαμίας

 Νεοφώτιστη  ομάδα, από τη Λαμία, έχουμε και στο πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών, με τη Φθία, η οποία θα έχει αντιπάλους τον Ίκαρο Έδεσσας, την Ένωση Τούμπας, τον Περσέα Θεσσαλονίκης, τη ΧΑΝΘ και τον Πανηπειρωτικό από τα Γιάννενα.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 7 Νοέμβρη.

Το πρόγραμμα:

1η  αγωνιστική  6η

7-8/11/2020  – 12-13/12/2020       
Ένωση Τούμπας  –   Χ.Α.Ν.Θ
Φθία Λαμίας – Περσέας
Ίκαρος Έδεσσας –  Πανηπειρωτικός

2η  αγωνιστική  7η

14-15/11/2020  –  19-20/12/2020           
Ίκαρος Έδεσσας –  Ένωση Τούμπας
Χ.Α.Ν.Θ. – Φθία Λαμίας
Πανηπειρωτικός  – Περσέας

3η  αγωνιστική  8η

21-22/11/2020  –  16-17/1/2021          
Φθία Λαμίας –  Ίκαρος Έδεσσας
Περσέας – Χ.Α.Ν.Θ
Ένωση Τούμπας – Πανηπειρωτικός

4η  αγωνιστική  9η

28-29/11/2020  –  23-24/1/2021            
Ίκαρος Έδεσσας –   Περσέας
Ένωση Τούμπας – Φθία Λαμίας
Πανηπειρωτικός –  Χ.Α.Ν.Θ

5η  αγωνιστική 10η

5-6/12/2020  –  30-31/1/2021       
Χ.Α.Ν.Θ  – Ίκαρος Έδεσσας

Περσέας – Ένωση Τούμπας
Φθία Λαμίας – Πανηπειρωτικός

Αφήστε μια απάντηση