Ποδόσφαιρο Τοπικά

Το αγωνιστικό πρόγραμμα των τουρνουά Νέων και Παίδων της ΕΠΣ Φθιώτιδας

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα στα γραφεία της ΕΠΣ Φθιώτιδας η κλήρωση των αγώνων της β΄ φάσης των τουρνουά Παίδων και Νέων, τα οποία θα ξεκινήσουν το ερχόμενο Σαββατοκύριακο.

Στο τουρνουά Νέων μετέχουν 6 ομάδες, ενώ στο Παίδων μετέχουν 16 ομάδες σε 4 ομίλους.

Στη σημερινή διαδικασία εκπροσωπήθηκαν τα σωματεία: Αίας Λαμίας, Ένωση 2010 και Νίκη Αγ. Παρασκευής.

Να δούμε το αγωνιστικό πρόγραμμα όπως προέκυψε μετά τη σημερινή διαδικασία:

ΤΟΥΡΝΟΥΑ  ΝΕΩΝ

 

1η  αγωνιστική  4η

Ακαδημία Λαμίας-Φραντζή

Αίας Λαμίας-Στυλίδα

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας-Ακαδημία Λοκρίδας

 

2η  αγωνιστική  5η

Φραντζή-Αίας Λαμίας

Ακαδημία Λοκρίδας-Ακαδημία Λαμίας

Στυλίδα-Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

 

3η  αγωνιστική  6η

Στυλίδα-Ακαδημία Λαμίας

Αίας Λαμίας-Ακαδημία Λοκρίδας

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας-Φραντζή

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΝΑΡΞΗΣ

 

Ακαδημία Λαμίας                   12

Φραντζή                                 10

Αίας Λαμίας                             6

Στυλίδα                                    4

Ακαδημία Λοκρίδας                 3

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας    0

 

***  Στην ημιτελική φάση  θα αγωνιστούν σε διπλούς αγώνες ο 1ου του βαθμολογικού πίνακα με τον 4ο και ο 3ος με τον 2ο. Οι δύο ομάδες που θα προκριθούν θα παίξουν στον τελικό της διοργάνωσης.

 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ  ΠΑΙΔΩΝ

 

1ος  όμιλος

 

1η  αγωνιστική  4η

Αστέρας Λαμίας-Ακαδημία Λοκρίδας

Ελατειακός-Ακαδημία Λαμίας2

 

2η  αγωνιστική  5η

Ελατειακός-Αστέρας Λαμίας

Ακαδημία Λαμίας2-Ακαδημία Λοκρίδας

3η  αγωνιστική  6η

Αστέρας Λαμίας-Ακαδημία Λαμίας2

Ακαδημία Λοκρίδας-Ελατειακός

 

2ος  όμιλος

 

1η  αγωνιστική  4η

Νίκη Αγ. Παρασκευής-Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

Αίας Λοκρίδας-Διόνυσος Αμφίκλειας

2η  αγωνιστική  5η

Αίας Λοκρίδας-Νίκη Αγ. Παρασκευής

Διόνυσος Αμφίκλειας-Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

3η  αγωνιστική  6η

Νίκη Αγ. Παρασκευής-Διόνυσος Αμφίκλειας

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας-Αίας Λοκρίδας

 

3ος  όμιλος

 

1η  αγωνιστική  4η

Ένωση 2010-Αίας Λαμίας

Καμένα Βούρλα-Νέο Κρίκελλο

2η  αγωνιστική  5η

Καμένα Βούρλα-Ένωση 2010

Νέο Κρίκελλο-Αίας Λαμίας

3η  αγωνιστική  6η

Ένωση 2010-Νέο Κρίκελλο

Αίας Λαμίας-Καμένα Βούρλα

 

4ος  όμιλος

 

1η  αγωνιστική  4η

Ακαδημία Λαμίας1-Φραντζή

Καρπενήσι 2002-Μαλεσίνα 2008

2η  αγωνιστική  5η

Καρπενήσι 2002-Ακαδημία Λαμίας 1

Μαλεσίνα 2008-Φραντζή

3η  αγωνιστική  6η

Ακαδημία Λαμίας1-Μαλεσίνα 2008

Φραντζή-Καρπενήσι 2002

***  Θα προκριθούν οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου και στη συνέχεια θα παίξουν στα προημιτελικά ως εξής:

Κ:  Α1-Β2

Λ:  Α2-Β1

Μ:  Γ1-Δ2

Ν:  Γ2-Δ1

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Νικητής Κ-Νικητής Λ

Νικητής Μ-Νικητής Ν

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ  ΕΝΑΡΞΗΣ

 

1ος  όμιλος

Ακαδημία Λοκρίδας   18

Ελατειακός                  9

Αστέρας Λαμίας          4*

Ακαδημία Λαμίας2      3

 

2ος  όμιλος

Ένωση 2010        16

Αίας Λαμίας           7

Νέο Κρίκελλο         7

Καμένα Βούρλα     6

 

3ος  όμιλος

Αίας Λοκρίδας                         12

Διόνυσος Αμφίκλειας               11

Νίκη Αγ. Παρασκευής               6

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας     3

 

4ος  όμιλος

Ακαδημία Λαμίας1          15*

Καρπενήσι                      13

Φραντζή                           7

Μαλεσίνα 2008                0

Σχετικές αναρτήσεις

Στη Λάρνακα γνώρισε την πρώτη της ήττα η Εθνική Ελλάδας

efthia

Δεν ανέδειξε νικητή το φιλικό της Νίκης Βόλου με τον ΠΑΣ Λαμία

efthia

Φιλικό Νίκης Βόλου – ΠΑΣ Λαμία σήμερα (17.30) στη Νεάπολη

efthia
Φόρτωση....

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο