Το πρόγραμμα της Β’ Εθνικής 2017-2018

share on:

Στα γραφεία της Β’ Εθνικής πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης η κλήρωση του αγωνιστικού προγράμματος της Β’  Εθνικής 2017-2018.

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος ορίστηκε για τις 22 Οκτώβρη.

Το παρών έδωσαν και τρεις αστυνομικοί για λόγους ασφαλείας, αν και δεν συνέβη κανένα παρατράγουδο.

Παρόντες στη διαδικασία ο πρόεδρος της διοργανώτριας Λεωνίδας Λεουτσάκος, ο πρόεδρος της Α’  Εθνικής, Γιώργος Στράτος, ο πρώην πρόεδρος της διοργανώτριας αρχής, Σπύρος Καλογιάννης, αντιπροσωπεία του ΠΣΑΠ, ο εκπρόσωπος της ΕΠΟ, Λεωνίδας Θωμαΐδης, αλλά και οι εξής εκπρόσωποι των ομάδων:

Στάθης Φριλίγγος (Άρης), Δημήτρης Μπαταγιάννης, Ανδρέας Μπέκιος, Ηρακλής Τσίκινης (Τρίκαλα), Σταύρος Καρακασίδης (Καλλιθέα), Παναγιώτης Μαντζανάς (Απόλλων Λάρισας), Θωμάς Σβαρνόπουλος (Αιγινιακός), Γιώργος Γιακουμίδης (Απόλλων Πόντου), Άρης Λυχναράς (Κισσαμικός), Αντώνης Ρέλλας, Δημήτρης Μπαλαφούτης (Παναιγιάλειος), Βαλάντης Μπλέτσας (Αναγέννηση Καρδίτσας), Κώστας Μπακαλάρος (Παναχαϊκή), Γιάννης Μπύρος (Δόξα Δράμας), Γιώργος Τουτζάρης (Εργοτέλης), Δημήτρης Νικόλαρος (Σπάρτη), Φώτης Τσάλος, Δημήτρης Βαγιάκος (ΟΦΗ), Γιώργος Μελάς (Αχαρναϊκός), Δημήτρης Γεωργίου (Καραϊσκάκης).

***  Η σεζόν τελειώνει στις 27 Μαΐου.

***  Ανεβαίνουν δύο ομάδες στην Α’  Εθνική και υποβιβάζονται οι 6 τελευταίες.

***  Σε ό,τι αφορά στις ημερομηνίες των εμβόλιμων αγωνιστικών αυτές είναι οι: 20 Δεκεμβρίου (10η), 31 Ιανουαρίου (15η), 7 Μαρτίου (21η), Μεγ. Τετάρτη 4 Απριλίου (26η) και 25 Απριλίου (29η).

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα αλλά και τις ημερομηνίες διεξαγωγής του:

1η  Αγωνιστική  18η

(22/10/2017) – (18/2/2018)

Κισσαμικός – Καραϊσκάκης

Εργοτέλης – Καλλιθέα

Αχαρναϊκός – Απόλλων Λάρισας

Παναχαϊκή – Τρίκαλα

Βέροια – Απόλλων Πόντου

Άρης – Αιγινιακός

Σπάρτη – Παναιγιάλειος

Δόξα Δράμας – Αναγέννηση Καρδίτσας

Πανσερραϊκός – ΟΦΗ

2η  Αγωνιστική  19η

(29/10/2017) – (25/2/2018)

Εργοτέλης – Κισσαμικός

Καραϊσκάκης – Αχαρναϊκός

Καλλιθέα – Παναχαϊκή

Απόλλων Λάρισας – Βέροια

Τρίκαλα – Άρης

Απόλλων Πόντου – Σπάρτη

Αιγινιακός – Δόξα Δράμας

Παναιγιάλειος – Πανσερραϊκός

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΟΦΗ

3η  Αγωνιστική  20η

(5/11/2017) – (4/3/2018)

Κισσαμικός – Αχαρναϊκός

Παναχαϊκή – Εργοτέλης

Βέροια – Καραϊσκάκης

Άρης – Καλλιθέα

Σπάρτη – Απόλλων Λάρισας

Δόξα Δράμας – Τρίκαλα

Πανσερραϊκός – Απόλλων Πόντου

ΟΦΗ – Αιγινιακός

Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναιγιάλειος

4η  Αγωνιστική  21η

(12/11/2017) – (7/3/2018)

Παναχαϊκή – Κισσαμικός

Αχαρναϊκός – Βέροια

Εργοτέλης – Άρης

Καραϊσκάκης – Σπάρτη

Καλλιθέα – Δόξα Δράμας

Απόλλων Λάρισας – Πανσερραϊκός

Τρίκαλα – ΟΦΗ

Απόλλων Πόντου – Αναγέννηση Καρδίτσας

Αιγινιακός – Παναιγιάλειος

5η  Αγωνιστική  22η

(19/11/2017) – (11/3/2018)

Κισσαμικός – Βέροια

Άρης – Παναχαϊκή

Σπάρτη – Αχαρναϊκός

Δόξα Δράμας – Εργοτέλης

Πανσερραϊκός – Καραϊσκάκης

ΟΦΗ – Καλλιθέα

Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Λάρισας

Παναιγιάλειος – Τρίκαλα

Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου

6η  Αγωνιστική  23η

(26/11/2017) – (18/3/2018)

Άρης – Κισσαμικός

Βέροια – Σπάρτη

Παναχαϊκή – Δόξα Δράμας

Αχαρναϊκός – Πανσερραϊκός

Εργοτέλης – ΟΦΗ

Καραϊσκάκης – Αναγέννηση Καρδίτσας

Καλλιθέα – Παναιγιάλειος

Απόλλων Λάρισας – Αιγινιακός

Τρίκαλα – Απόλλων Πόντου

7η  Αγωνιστική  24η

(3/12/2017) – (25/3/2018)

Κισσαμικός – Σπάρτη

Δόξα Δράμας – Άρης

Πανσερραϊκός – Βέροια

ΟΦΗ – Παναχαϊκή

Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχαρναϊκός

Παναιγιάλειος – Εργοτέλης

Αιγινιακός – Καραϊσκάκης

Απόλλων Καλαμαριάς – Καλλιθέα

Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας

8η  Αγωνιστική  25η

(10/12/2017) – (1/4/2018)

Δόξα Δράμας – Κισσαμικός

Σπάρτη – Πανσερραϊκός

Άρης – ΟΦΗ

Βέροια – Αναγέννηση Καρδίτσας

Παναχαϊκή – Παναιγιάλειος

Αχαρναϊκός – Αιγινιακός

Εργοτέλης – Απόλλων Καλαμαριάς

Καραϊσκάκης – Τρίκαλα

Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας

9η  Αγωνιστική  26η

(17/12/2017) – (4/4/2018)

Κισσαμικός – Πανσερραϊκός

ΟΦΗ – Δόξα Δράμας

Αναγέννηση Καρδίτσας – Σπάρτη

Παναιγιάλειος – Άρης

Αιγινιακός – Βέροια

Απόλλων Καλαμαριάς – Παναχαϊκή

Τρίκαλα – Αχαρναϊκός

Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης

Καλλιθέα – Καραϊσκάκης

10η  Αγωνιστική  27η

(20/12/2017) – (15/4/2018)

ΟΦΗ – Κισσαμικός

Πανσερραϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας

Δόξα Δράμας – Παναιγιάλειος

Σπάρτη – Αιγινιακός

Άρης – Απόλλων Πόντου

Βέροια – Τρίκαλα

Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας

Αχαρναϊκός – Καλλιθέα

Καραϊσκάκης – Εργοτέλης

11η  Αγωνιστική  28η

(7/1/2018) – (22/4/2018)

Κισσαμικός – Αναγέννηση Καρδίτσας

Παναιγιάλειος – ΟΦΗ

Αιγινιακός – Πανσερραϊκός

Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας

Τρίκαλα – Σπάρτη

Απόλλων Λάρισας – Άρης

Καλλιθέα – Βέροια

Καραϊσκάκης – Παναχαϊκή

Εργοτέλης – Αχαρναϊκός

12η  Αγωνιστική  29η

(14/1/2018) – (25/4/2018)

Παναιγιάλειος – Κισσαμικός

Αναγέννηση Καρδίτσας – Αιγινιακός

ΟΦΗ – Απόλλων Πόντου

Πανσερραϊκός – Τρίκαλα

Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας

Σπάρτη – Καλλιθέα

Άρης – Καραϊσκάκης

Βέροια – Εργοτέλης

Αχαρναϊκός – Παναχαϊκή

13η  Αγωνιστική  30η

(21/1/2018) – (29/4/2018)

Κισσαμικός – Αιγινιακός

Απόλλων Πόντου – Παναιγιάλειος

Τρίκαλα – Αναγέννηση Καρδίτσας

Απόλλων Λάρισας – ΟΦΗ

Καλλιθέα – Πανσερραϊκός

Καραϊσκάκης – Δόξα Δράμας

Εργοτέλης – Σπάρτη

Αχαρναϊκός – Άρης

Παναχαϊκή – Βέροια

14η  Αγωνιστική  31η

(28/1/2018) – (6/5/2018)

Απόλλων Πόντου – Κισσαμικός

Αιγινιακός – Τρίκαλα

Παναιγιάλειος – Απόλλων Λάρισας

Αναγέννηση Καρδίτσας – Καλλιθέα

ΟΦΗ – Καραϊσκάκης

Πανσερραϊκός – Εργοτέλης

Δόξα Δράμας – Αχαρναϊκός

Σπάρτη – Παναχαϊκή

Βέροια – Άρης

15η  Αγωνιστική  32η

(31/1/2018) – (13/5/2018)

Κισσαμικός – Τρίκαλα

Απόλλων Λάρισας – Απόλλων Πόντου

Καλλιθέα – Αιγινιακός

Καραϊσκάκης – Παναιγιάλειος

Εργοτέλης – Αναγέννηση Καρδίτσας

Αχαρναϊκός  – ΟΦΗ

Παναχαϊκή – Πανσερραϊκός

Βέροια – Δόξα Δράμας

Άρης – Σπάρτη

16η  Αγωνιστική  33η

(4/2/2018) – (20/5/2018)

Απόλλων Λάρισας – Κισσαμικός

Τρίκαλα – Καλλιθέα

Απόλλων Πόντου – Καραϊσκάκης

Αιγινιακός – Εργοτέλης

Παναιγιάλειος – Αχαρναϊκός

Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναχαϊκή

ΟΦΗ – Βέροια

Πανσερραϊκός – Άρης

Σπάρτη – Δόξα Δράμας

17η  Αγωνιστική  34η

(11/2/2018) – (27/5/2018)

Κισσαμικός – Καλλιθέα

Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας

Εργοτέλης – Τρίκαλα

Αχαρναϊκός – Απόλλων Πόντου

Παναχαϊκή – Αιγινιακός

Βέροια – Παναιγιάλειος

Άρης – Αναγέννηση Καρδίτσας

Σπάρτη – ΟΦΗ

Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός

 

Αφήστε μια απάντηση