Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ 2018

share on:

Το Μουντιάλ 2018 θα διεξαχθεί από στη Ρωσία από τις 14 Ιούνη έως τις 15 Ιούλη. Συμμετέχουν 32 ομάδες χωρισμένες αρχικά σε οκτώ ομίλους των τεσσάρων ομάδων, από τους οποίους θα πάρουν την πρόκριση για τα νοκ άουτ οι δύο πρώτοι.

Δείτε τους ομίλους του Μουντιάλ, το πρόγραμμα των αγώνων, τις ημερομηνίες και τις ημέρες που θα διεξαχθούν τα παιχνίδια, από την πρεμιέρα μέχρι και τον τελικό.

Δείτε ποιοι είναι οι 8 όμιλοι του Μουντιάλ 2018 (Κάντε κλικ στα ονόματα των ομάδων και δείτε τα αναλυτικά αφιερώματα για την κάθε μία και για κάθε παίκτη ξεχωριστά!):

 

1ος: ΡωσίαΣαουδική ΑραβίαΑίγυπτοςΟυρουγουάη
2oς: ΠορτογαλίαΙσπανίαΜαρόκοΙράν
3ος: ΓαλλίαΑυστραλίαΠερούΔανία
4ος: ΑργεντινήΙσλανδίαΚροατίαΝιγηρία
5ος: ΒραζιλίαΕλβετίαΚόστα ΡίκαΣερβία
6ος: ΓερμανίαΜεξικόΣουηδίαΝότιος Κορέα
7ος: ΒέλγιοΠαναμάςΤυνησίαΑγγλία
8ος: ΠολωνίαΣενεγάληΚολομβίαΙαπωνία

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα

 

Πέμπτη 14/6
18:00: Ρωσία – Σαουδική Αραβία (ΕΡΤ1 Μόσχα)

Παρασκευή 15/6
15:00: Αίγυπτος – Ουρουγουάη (ΕΡΤ1 Εκατερίνμπουργκ)
18:00: Μαρόκο – Ιράν (ΕΡΤ1 Αγία Πετρούπολη)
21:00: Πορτογαλία – Ισπανία (ΕΡΤ1 Σότσι)

Σάββατο 16/6
13:00: Γαλλία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Καζάν)
16:00: Αργεντινή – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Μόσχα)
19:00: Περού – Δανία (ΕΡΤ1 Σαράνσκ)
22:00: Κροατία – Νιγηρία (ΕΡΤ1 Καλίνινγκραντ)

Κυριακή 17/6
15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία (ΕΡΤ1 Σαμάρα)
18:00: Γερμανία – Μεξικό (ΕΡΤ1 Μόσχα)
21:00: Βραζιλία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Ροστόβ)

Δευτέρα 18/6
15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα (ΕΡΤ1 Νίζνι Νόβγκοροντ)
18:00: Βέλγιο – Παναμάς (ΕΡΤ1 Σότσι)
21:00: Τυνησία – Αγγλία (ΕΡΤ1 Βόλγογκραντ)

Τρίτη 19/6
15:00: Κολομβία – Ιαπωνία (ΕΡΤ1 Σαράνσκ)
18:00: Πολωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Μόσχα)
21:00: Ρωσία – Αίγυπτος (ΕΡΤ1 Αγία Πετρούπολη)

Τετάρτη 20/6
15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Μόσχα)
18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία (ΕΡΤ1 Ροστόβ)
21:00: Ιράν – Ισπανία (ΕΡΤ1 Καζάν)

Πέμπτη 21/6
15:00: Δανία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Σαμάρα)
18:00: Γαλλία – Περού (ΕΡΤ1 Εκατερίνμπουργκ)
21:00: Αργεντινή – Κροατία (ΕΡΤ1 Νίζνι Νόβγκοροντ)

Παρασκευή 22/6
15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ1 Αγία Πετρούπολη)
18:00: Νιγηρία – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Βόλγογκραντ)
21:00: Σερβία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Καλίνινγκραντ)

Σάββατο 23/6
15:00: Βέλγιο – Τυνησία (ΕΡΤ1 Μόσχα)
18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό (ΕΡΤ1 Ροστόβ)
21:00: Γερμανία – Σουηδία (ΕΡΤ1 Σότσι)

Κυριακή 24/6
15:00: Αγγλία – Παναμάς (ΕΡΤ1 Νίζνι Νόβγκοροντ)
18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Εκατερίνμπουργκ)
24/6 21:00: Πολωνία – Κολομβία (ΕΡΤ1 Καζάν)

Δευτέρα 25/6
17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία (ΕΡΤ1 Σαμάρα)
17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος (ΕΡΤ2 Βόλγογκραντ)
21:00: Ισπανία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Σαράνσκ)
21:00: Ιράν – Πορτογαλία (ΕΡΤ2 Καλίνινγκραντ)

Τρίτη 26/6
17:00: Δανία – Γαλλία (ΕΡΤ1 Μόσχα)
17:00: Αυστραλία – Περού (ΕΡΤ2 Σότσι)
21:00: Νιγηρία – Αργεντινή (ΕΡΤ1 Αγία Πετρούπολη)
21:00: Ισλανδία – Κροατία (ΕΡΤ2 Ροστόβ)

Τετάρτη 27/6
17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία (ΕΡΤ1 Εκατερίνμπουργκ)
17:00: Μεξικό – Σουηδία (ΕΡΤ2 Καζάν)
21:00: Σερβία – Βραζιλία (ΕΡΤ1 Μόσχα)
21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ2 Νίζνι Νόβγκοροντ)

Πέμπτη 28/6
17:00: Σενεγάλη – Κολομβία (ΕΡΤ1 Σαμάρα)
17:00: Ιαπωνία – Πολωνία (ΕΡΤ2 Βολγκογκράντ)
21:00: Αγγλία – Βέλγιο (ΕΡΤ1 Καλίνινγκραντ)
21:00: Παναμάς – Τυνησία (ΕΡΤ2 Σαράνσκ

 

Σάββατο 30/6
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Καζάν)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Σότσι)

Κυριακή 1/7
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Μόσχα)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Νίζνι Νόβγκοροντ)

Δευτέρα 2/7
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Σαμάρα)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Ροστόβ)

Τρίτη 3/7
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Αγία Πετρούπολη)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Μόσχα)

Παρασκευή 6/7

17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Νίζνι Νόβγκοροντ)
21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Καζάν)

Σάββατο 7/7
17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Σαμάρα)
21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Σότσι)

 

Τρίτη 10/7
21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Αγία Πετρούπολη)

Τετάρτη 11/7
21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Μόσχα)

Σάββατο 14/7
17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1 Αγία Πετρούπολη)

Κυριακή 15/7
18:00: Τελικός (ΕΡΤ1 Μόσχα)

Αφήστε μια απάντηση