Το αγωνιστικό πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας 2017-2018

share on:

Με τη συμμετοχή 33 ομάδων θα διεξαχθεί το φετινό πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας ΕΠΣ Φθιώτιδας, το οποίο αναμένεται να ξεκινήσει το δεύτερο Σαββατοκύριακο του Οκτώβρη.

Οι ομάδες χωρίστηκαν σε τρεις ομίλους των 11 με γεωγραφικά κριτήρια. Στο Λοκρικό όμιλο χρειάστηκε νε ενταχθούν δύο σωματεία από τον κάμπο της Λαμίας που είναι η Ηράκλεια και ο ΠΑΟ Ανθήλης.

Στον όμιλο της Δυτ. Φθιώτιδας εντάχθηκε η μοναδική ομάδα από την περιοχή του Δομοκού, ο Ατσαλένιος Πετρωτού, ενώ στον όμιλο της Ανατ. Φθιώτιδας θα αγωνιστεί ο περσινός πρωταθλητής της Α’ κατηγορίας Ολυμπιακός Λαμίας και οι Εχιναίοι που αν και πρωταθλητές στη Β’ αποφάσισαν να παραμείνουν στην κατηγορία που ήταν και πέρυσι.

Να δούμε το πλήρες πρόγραμμα των ομίλων, που όπως προείπαμε οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 7 και 8 Οκτώβρη.

 

Α’  ΟΜΙΛΟΣ

1η  αγωνιστική  12η

Ηράκλεια – Παρνασσός Αμφίκλειας
ΠΑΟ Ανθήλης – Μώλος
Ρεγκίνι – Δαφνησιακός Αρκίτσας
Αετός Μενδενίτσας – Σκάρφεια
Ελατειακός – Κομνηνός
***  Ρεπό ο Αγρότης Τραγάνας

2η  αγωνιστική  13η

Αγρότης Τραγάνας – Ηράκλεια

Παρνασσός Αμφίκλειας – ΠΑΟ Ανθήλης

Μώλος – Αετός Μενδενίτσας

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Ελατειακός

Κομνηνός – Σκάρφεια

***  Ρεπό το Ρεγκίνι

3η  αγωνιστική  14η

Ηράκλεια – ΠΑΟ Ανθήλης

Ρεγκίνι – Αγρότης Τραγάνας

Αετός Μενδενίτσας – Παρνασσός Αμφίκλειας

Κομνηνός – Μώλος

Σκάρφεια – Δαφνησιακός Αρκίτσας

***  Ρεπό ο Ελατειακός

4η  αγωνιστική  15η

Ρεγκίνι – Ηράκλεια

ΠΑΟ Ανθήλης – Αετός Μενδενίτσας

Αγρότης Τραγάνας – Ελατειακός

Παρνασσός Αμφίκλειας – Κομνηνός

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Μώλος

***  Ρεπό η Σκάρφεια

5η  αγωνιστική  16η

Ηράκλεια – Αετός Μενδενίτσας

Ελατειακός – Ρεγκίνι

Κομνηνός – ΠΑΟ Ανθήλης

Σκάρφεια – Αγρότης Τραγάνας

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Παρνασσός Αμφίκλειας

***  Ρεπό ο Μώλος

6η  αγωνιστική  17η

Ελατειακός – Ηράκλεια

Αετός Μενδενίτσας – Κομνηνός

Ρεγκίνι – Σκάρφεια

ΠΑΟ Ανθήλης – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Αγρότης Τραγάνας – Μώλος

***  Ρεπό ο Παρνασσός Αμφίκλειας

7η  αγωνιστική  18η

Ηράκλεια – Κομνηνός

Σκάρφεια – Ελατειακός

Δαφνησιακός Αρκίτσας – Αετός Μενδενίτσας

Μώλος – Ρεγκίνι

Παρνασσός Αμφίκλειας – Αγρότης Τραγάνας

***  Ρεπό ο ΠΑΟ Ανθήλης

8η  αγωνιστική  19η

Σκάρφεια – Ηράκλεια

Κομνηνός – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Ελατειακός – Μώλος

Ρεγκίνι – Παρνασσός Αμφίκλειας

ΠΑΟ Ανθήλης – Αγρότης Τραγάνας

***  Ρεπό ο Αετός Μενδενίτσας

9η  αγωνιστική  20η

Ηράκλεια – Δαφνησιακός Αρκίτσας

Μώλος – Σκάρφεια

Παρνασσός Αμφίκλειας – Ελατειακός

Αγρότης Τραγάνας – Αετός Μενδενίτσας

ΠΑΟ Ανθήλης – Ρεγκίνι

***  Ρεπό ο Κομνηνός

10η  αγωνιστική  21η

Μώλος – Ηράκλεια

Σκάρφεια – Παρνασσός Αμφίκλειας

Κομνηνός – Αγρότης Τραγάνας

Ελατειακός – ΠΑΟ Ανθήλης

Αετός Μενδενίτσας – Ρεγκίνι

***  Ρεπό ο Δαφνησιακός Αρκίτσας

11η  αγωνιστική  22η

Παρνασσός Αμφίκλειας – Μώλος

Αγρότης Τραγάνας – Δαφνησιακός Αρκίτσας

ΠΑΟ Ανθήλης – Σκάρφεια

Ρεγκίνι – Κομνηνός

Αετός Μενδενίτσας – Ελατειακός

***  Ρεπό η Ηράκλεια

Β’  ΟΜΙΛΟΣ

1η  αγωνιστική  12η

Αστέρας Λαμίας – Αίας Λαμίας
Δίβρη – Μαλιακός Στυλίδας
Μαγνησιακός – Γλύφα
Πελασγιακός – Εχιναίοι
Ολυμπιακός Λαμίας – Νίκη Αγ. Παρασκευής
***  Ρεπό το Βαθύκοιλο

2η  αγωνιστική  13η

Βαθύκοιλο – Αστέρας Λαμίας

Αίας Λαμίας – Δίβρη

Μαλιακός Στυλίδας – Πελασγιακός

Γλύφα – Ολυμπιακός Λαμίας

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Εχιναίοι

***  Ρεπό ο Μαγνησιακός

3η  αγωνιστική  14η

Αστέρας Λαμίας – Δίβρη

Μαγνησιακός – Βαθύκοιλο

Πελασγιακός – Αίας Λαμίας

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Μαλιακός Στυλίδας

Εχιναίοι – Γλύφα

***  Ρεπό ο Ολυμπιακός Λαμίας

4η  αγωνιστική  15η

Μαγνησιακός – Αστέρας Λαμίας

Δίβρη – Πελασγιακός

Βαθύκοιλο – Ολυμπιακός Λαμίας

Αίας Λαμίας – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Γλύφα – Μαλιακός Στυλίδας

***  Ρεπό οι Εχιναίοι

5η  αγωνιστική  16η

Αστέρας Λαμίας – Πελασγιακός

Ολυμπιακός Λαμίας – Μαγνησιακός

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Δίβρη

Εχιναίοι – Βαθύκοιλο

Γλύφα – Αίας Λαμίας

***  Ρεπό ο Μαλιακός Στυλίδας

6η  αγωνιστική  17η

Ολυμπιακός Λαμίας – Αστέρας Λαμίας

Πελασγιακός – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Μαγνησιακός – Εχιναίοι

Δίβρη – Γλύφα

Βαθύκοιλο – Μαλιακός Στυλίδας

***  Ρεπό ο  Αίας Λαμίας

7η  αγωνιστική  18η

Αστέρας Λαμίας – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Εχιναίοι – Ολυμπιακός Λαμίας

Γλύφα  – Πελασγιακός

Μαλιακός Στυλίδας – Μαγνησιακός

Αίας Λαμίας – Βαθύκοιλο

***  Ρεπό η Δίβρη

8η  αγωνιστική  19η

Εχιναίοι – Αστέρας Λαμίας

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Γλύφα

Ολυμπιακός Λαμίας – Μαλιακός Στυλίδας

Μαγνησιακός – Αίας Λαμίας

Δίβρη – Βαθύκοιλο

***  Ρεπό ο Πελασγιακός

9η  αγωνιστική  20η

Αστέρας Λαμίας – Γλύφα

Μαλιακός Στυλίδας – Εχιναίοι

Αίας Λαμίας – Ολυμπιακός Λαμίας

Βαθύκοιλο – Πελασγιακός

Δίβρη – Μαγνησιακός

***  Ρεπό η Νίκη Αγ. Παρασκευής

10η  αγωνιστική  21η

Μαλιακός Στυλίδας – Αστέρας Λαμίας

Εχιναίοι – Αίας Λαμίας

Νίκη Αγ. Παρασκευής – Βαθύκοιλο

Ολυμπιακός Λαμίας – Δίβρη

Πελασγιακός – Μαγνησιακός

***  Ρεπό η Γλύφα

11η  αγωνιστική  22η

Αίας Λαμίας – Μαλιακός Στυλίδας

Βαθύκοιλο – Γλύφα

Δίβρη – Εχιναίοι

Μαγνησιακός – Νίκη Αγ. Παρασκευής

Πελασγιακός – Ολυμπιακός Λαμίας

***  Ρεπό ο Αστέρας Λαμίας

Γ’  ΟΜΙΛΟΣ

1η  αγωνιστική  12η

Μεξιατικός – Καλύβια
Θύελλα Ροδωνιάς – Τσούκα
Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Φραντζή
Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου
Ατσαλένιος Πετρωτού – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας
***  Ρεπό η Δόξα Ζηλευτού

2η  αγωνιστική  13η

Δόξα Ζηλευτού – Μεξιατικός

Καλύβια – Θύελλα Ροδωνιάς

Τσούκα – Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς

Φραντζή – Ατσαλένιος Πετρωτού

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

***  Ρεπό η Αναγέννηση Γιαννιτσούς

3η  αγωνιστική  14η

Μεξιατικός – Θύελλα Ροδωνιάς

Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Δόξα Ζηλευτού

Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς – Καλύβια

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας – Τσούκα

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου – Φραντζή

***  Ρεπό ο Ατσαλένιος Πετρωτού

4η  αγωνιστική  15η

Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Μεξιατικός

Θύελλα Ροδωνιάς – Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς

Δόξα Ζηλευτού – Ατσαλένιος Πετρωτού

Καλύβια – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

Φραντζή – Τσούκα

***  Ρεπό ο Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

5η  αγωνιστική  16η

Μεξιατικός – Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς

Ατσαλένιος Πετρωτού – Αναγέννηση Γιαννιτσούς

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας – Θύελλα Ροδωνιάς

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου – Δόξα Ζηλευτού

Φραντζή – Καλύβια

***  Ρεπό η Τσούκα

6η  αγωνιστική  17η

Ατσαλένιος Πετρωτού – Μεξιατικός

Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Θύελλα Ροδωνιάς – Φραντζή

Δόξα Ζηλευτού – Τσούκα

***  Ρεπό τα Καλύβια

7η  αγωνιστική  18η

Μεξιατικός – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου – Ατσαλένιος Πετρωτού

Φραντζή – Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς

Τσούκα – Αναγέννηση Γιαννιτσούς

Καλύβια – Δόξα Ζηλευτού

***  Ρεπό η Θύελλα Ροδωνιάς

8η  αγωνιστική  19η

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου – Μεξιατικός

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας – Φραντζή

Ατσαλένιος Πετρωτού – Τσούκα

Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Καλύβια

Θύελλα Ροδωνιάς – Δόξα Ζηλευτού

***  Ρεπό ο Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς

9η  αγωνιστική  20η

Μεξιατικός – Φραντζή

Τσούκα – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Καλύβια – Ατσαλένιος Πετρωτού

Δόξα Ζηλευτού – Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς

Θύελλα Ροδωνιάς – Αναγέννηση Γιαννιτσούς

***  Ρεπό η Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

10η  αγωνιστική  21η

Τσούκα – Μεξιατικός

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου – Καλύβια

Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας – Δόξα Ζηλευτού

Ατσαλένιος Πετρωτού – Θύελλα Ροδωνιάς

Ατρόμητος Παλ. Γιανννιτσούς – Αναγέννηση Γιαννιτσούς

***  Ρεπό το Φραντζή

11η  αγωνιστική  22η

Καλύβια – Τσούκα

Δόξα Ζηλευτού – Φραντζή

Θύελλα Ροδωνιάς – Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Αναγέννηση Γιαννιτσούς – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας

Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς – Ατσαλένιος Πετρωτού

***  Ρεπό ο Μεξιατικός

 

Αφήστε μια απάντηση