ΕθνικάΠοδόσφαιρο

Ισόπαλο 2-2 το σημερινό φιλικό τεστ του ΠΑΣ Λαμία με την Κηφισιά

Φιλικό παιχνίδι έδωσε σήμερα στο ΔΑΚΛ  ο ΠΑΣ Λαμία, με την ευκαιρία της διακοπής του πρωταθλήματος Α’  Εθνικής, αντιμετωπίζοντας την Κηφισιά, με την οποία αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2, μετά από ένα ενδιαφέρον παιχνίδι.

Στην ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου, η οποία την ερχόμενη Παρασκευή (20.30) θα υποδεχτεί τον ΠΑΣ Γιάννινα στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής, αγωνίστηκε για πρώτη φορά ο Ρώσος άσος Άλαν Τζαγκόεφ για ένα ημίχρονο.

Η Λαμία προηγήθηκε στο 19’ με τον Ακούνια, ενώ 6 λεπτά νωρίτερα ο Τζανετόπουλος είχε δοκάρι.

Η Κηφισιά ισοφάρισε στο 38’ με το νέο της απόκτημα τον Γάλλο Σνάϊντερλαν και πήρε προβάδισμα στο 42’ με τον Μπαρμπόσα.

Στο β’ μέρος οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν αρκετές αλλαγές, με τη Λαμία να ισοφαρίζει στο 79’ με τον Μαρτίνεθ ο οποίος είχε μπει στο ματς λίγα λεπτά πριν.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Λεων. Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Σίντκλεϊ (46’ Αμαράλ), Κορνέζος, Τζανετόπουλος, Στάνκο (65’ Σαντάνα), Τόσιτς (46’ Τσιλούλης), Μούλα (46’ Τζανδάρης), Λονγκό (65’ Μαρτίνεθ), Τζαγκόεφ (46’ Τσιλιανίδης), Ακούνια (75’ Μάλτσι)

ΚΗΦΙΣΙΑ (Γιάννης Αναστασίου):  Κρίστινσον, Βαφέας (46’ Λαντρ), Μποτία (46’ Τσάπαν), Γκόμπελιτς (60’ Τεττέι), Παρράς (46’ Λούμορ), Σναϊντερλάν (70’ Πέιος), Ιπαλίμπο (60’ Αντούνες), Πρίτσας (46’ Μασούρας), Ματέους Σάντος (60’ Αντερέγκεν), Μπιφουμά, Οζέγκοβιτς (85’ Σμπώκος)