ΕθνικάΠοδόσφαιρο

Πρεμιέρα με νίκη για τον Λεβαδειακό στα πλέι οφ

Ο Λεβαδειακός ξεκίνησε με εκτός έδρας νίκη επί του Μακεδονικού στη διαδικασία των πλέι οφ του βορείου ομίλου στην Α’  Εθνική 2, επικρατώντας με 3-1 και πλησιάζοντας ακόμα περισσότερο στην άνοδο, μετά την ισοπαλία της Λάρισας στο Βόλο με τη Νίκη.

Ο Τσάπρας έβαλε μπροστά τους Βοιωτούς στο 5ο λεπτό, ο Σιμόνι ισοφάρισε στο 46΄ αλλά τα γκολ του Ρομό στο 58΄ και Κουάδρα στο 64΄ έστεψαν νικήτρια την ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου.

Στον Βόλο, όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο. Η Λάρισα προηγήθηκε με τον Πεντρόζο στον 17΄ και ο Γαβριηλίδης διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 28ο λεπτό.

Στις αναμετρήσεις των πλέι άουτ, η Κοζάνη επικράτησε της Αναγέννησης Καρδίτσας 1-0 με ένα φάουλ του Γιάκου στο 87΄, ενώ Αιολικός και Ηρακλής αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 (29΄ Ενομό – 14΄ Κούστα).